#34
W tym roku GT został złożony i nareszcie jeździ. Był składany na rożnych częściach, miałem sporo koncepcji na niego, ale w końcu złożyłem go tak jak chciałem, na kolorowo, z części, które miałem na stanie. Na rowerze w tym roku zaliczyłem sporo wypadów po lasach i nie zamienił bym go na żaden inny.
Zacznę od tego że miałem w zeszłym roku taki sam egzemplarz, dzięki czemu udało mi się skompletować łożyska w zawieszeniu i usunąć luzy. Teraz zawieszenie działa jak należy i jeździ się na tym naprawdę bardzo przyjemnie, wybiera każdą nierówność i w trudnym terenie nieźle daje sobie radę.
Amortyzator Rock Shox Judy XC, wyjęty z jakiegoś roweru na handel, w świętym sanie wizualnym, jak i technicznym. Miałem parę pomysłów na przedni resor, np srebrny Girvin, czy AMP, które mi zalegają, ale Judyta fajnie spasowała się kolorami z logiem GT.
Hamulce Magura RaceLine, z karbonowymi boosterami, chyba jedyne słuszne heble, które pasują do tej ramy, dodając retro smaczku.
Stery Chris King, o ich pracy nie muszę pisać, mam je w dwóch swoich rowerach, i jestem z ich pracy zadowolony, tym bardziej że one mają służyć, a nie wyglądać.
Napęd to Shimano Deore XT m739 (przerzutki, kaseta i tylna piasta), tylna przerzutka z dolnym kółkiem Tranz-x na maszynowych łożyskach, w połączeniu z manetkami GripShift X-Ray sprawuje się doskonale. Jest to mój pierwszy rower na gripach i muszę przyznać że przekonały mnie one do siebie.
Korby Race Face Forged, tutaj trochę pobawiłem się w kolory. Wrzuciłem zdjęcia w galerii z srebrnymi blatami do porównania.
Koła na oponach Michelin Widlgripper Comp S 1.95, założone jako nowe, co do ich pracy mam mieszane uczucia. Po ubitej powierzchni np w lesie radzą sobie całkiem nieźle, ale w głębokim piachu w porównaniu z IRC Piranha Pro, są co najmniej średnie. Przednia piasta DT Hugi i taka sama marzy mi się z tyłu, ale ciężko na razie znaleźć taką w dobrym stanie, a pamiętam jak zaczynałem handlować rowerami i sprzedawałem koła na tych piastach i ceramicznych obręczach Mavic za 80zł :mrgreen:
Siodło Selle Italia Flite, które zakładam do każdego ze swoich rowerów, co tyczy się też pedziami Shimano Deore XT.
W rowerze oczywiście chcę zmienić parę rzeczy. Po za tylną piastą, na pewno będzie to kierownica i zaciski kół, ale jak na razie nie mam na nie pomysłu. Założyć też chce kółko Avida do tylnej przerzutki.

Galeria:
https://photos.app.goo.gl/34KqUMN75xihVUNB9
http://olx.pl/oferty/uzytkownik/ANaj/
Załączniki
20180920_104821.jpg
Aktualnie

#35
Za rower PLUS po mimo że to choinka ale te zdjęcia ... :roll:
Wołają o pomstę do nieba bo nawet moje robione na szybko nie są tak fatalne.
Zrób jakieś lepsze bo teraz to jest dramat i rower przez to cholernie traci :-|