Cinelli The Next Machine 1991

#1
Prezentuję rower który dotarł do mnie wczorajszego wieczora. Ale żeby trochę odstąpić od reguły najpierw przedstawię kilka fragmentów.
Ktoś ma pomysł co to może być? Uwaga niektóre zdjęcia mogą być mylące :-P
[center]
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
[/center]
Ostatnio zmieniony 2014-07-25, 13:41 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 3 razy.

#3
zdjecie nr 4...przepiekne :shock:

w konkursie udzialu nie biore bo cos nie cos wiem o rowerze ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#5
skolioza pisze:Sztyca wygląda jak zebrany z materiału ritchey
dupa nie ritchey :oops: :oops: :oops: :->
C A M P A G N O L O :->
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#7
skolioza pisze:to dla campy też kalloy robił ?

tym razem nie dam sie sprowokowac :evil: ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#10
Tak więc Marcin bezbłędnie odgadł co to za rower. A zagadka do łatwych wydaje mi się nie należy :roll: Rzeczywiście włoszczyzna w dużej mierze, choć nie 100% jak widać po detalach GF, a ponadto są głosy że rama spawana na Tajwanie, tego jednak pewien nie jestem.
To jeszcze parę zdjęć:
[center]
Obrazek
Obrazek


Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek
[/center]

#13
uuuuuu :shock: :shock: :shock:
do tego te ujecia !!!!!!!!

MAX OR jeszcze tu nie bylo :?:
i takich fajnych krociutkich wentylkow chyba tez :->


ps
czekam na fotki piast w rolach glownych ;-) bo na razie graja role drugoplanowe :evil:
Ostatnio zmieniony 2014-06-23, 15:36 przez marcin74, łącznie zmieniany 1 raz.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#14
Ja też wiem - ale nie powiem. Dla podkręcenia tylko przewrotnie podpowiem ze swojej strony, że firma do końca życia będzie mi się kojarzyć z zastosowaniem aluminium a także pasków w noskach :)
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#19
No powiem Wam że w szoku jestem jak szybko rozwaliliście zagadkę :shock: Specjalnie karmiłem Was drobnymi szczegółami będąc pewnym, że dzięki temu trochę to potrwa :-D
To świadczy o wysokim poziomie forum no i też trochę o umiejętności używania google ;-) . Moje gratulację do wszystkich którzy odgadli co zacz.

Tak to Cinelli The Next Machine z 1991 roku na osprzęcie Campagnolo Centaur. Katalogowo powinien mieć hamulce DiaCompe, tu jednak na szczęście tej marki są jedynie wieszaki, a hamulce to piękne grafitowe Centaury (=Euclidy?). Inne rzecz nie zgodna z katalogiem to sztyca, tu też na szczęście jest Campagnolo zamiast jakiejś innej marki. Trzecią rzeczą, która nie zgadza się z katalogiem są koła a głównie piasty. Z tym, że to jest sądzę zmiana wtórna, dokonana już po opuszczeniu fabryki (nie wykluczone, że 2 wcześniej wymienione także). Mianowicie ktoś włożył do roweru koła z piastami tandemowymi :shock: Tylna wygląda jak od motocykla, jest pewnie z 2x bardziej masywna od standardowej.

[center]
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
[/center]

Cardamon, zdjęcia całości będą za czas jakiś, nie chcę wklejać fotek robionych na tle kanapy, bo byłoby to niestosowne wręcz :-P
Coś więcej napiszę też za jakiś czas, na razie staram się sam coś dowiedzieć a łatwo nie jest.
W jednym zdaniu : na razie wiadomo tyle, że Fisher dogadał się z Antonio Colombo (to ten od Columbusa i właściciel marki Cinelli zarazem) i zaprojektował na 1991 rok serię rowerów górskich dla Cinelli, sam stając się ich importerem do USA. Współpraca nie układała się dobrze, i bodaj w 1993 jej zaprzestano

#24
skolioza pisze:tą stronę materiału oficjalnego pewnie znasz? (za mtb-forum.it)
Obrazek
Tak, na nim opierałem się robiąc porównanie do wersji katalogowej. To jedyny oficjalny materiał jaki znalazłem w sieci. Chyba na tym właśnie forum ktoś napisał w 2008 roku, że jakiś amerykanin wystawiał na ebay katalog z 1991. Niestety nikt go nie zeskanował i nie wrzucił do internetu :-(
cardamon pisze:jeszcze tylko napisz że go na allegro trafiłeś to będę zmuszony po flaszke do monopola skoczyć ;-)
Nie na allegro. W Tesco mieli ostatnio wietrzenie magazynów,ale że jest bez amora to nikt go nie chciał no i sie załapałem :-P

#26
Wojtku zapewniam Cię, że moja wiedza jest niczym wobec mojej niewiedzy. Ta jest naprawdę wielka :-) Innymi słowy im więcej wiem tym więcej pojawia się pytań. Jak w życiu :-)

#28
A można foto w całości? Szczątkowo robi piorunujące wrażenie ale w całości to w całości :-)

Gratuluję pomysłu na rower Gerwazy! Fajnie widzieć coś innego na forum.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#29
Pomysł nie jest mój. Rower pierwotnie w konfiguracji fabrycznej został zmodyfikowany przez sklep. Modyfikacja polegała na wymianie komponentów "nieCampagnolo" na Campagnolo (sztyca, klamki, hamulce), i wymianę piast na wysoki kołnierz. Myślę że to zostało zrobione na potrzeby ekspozycji w sklepie
Zdjęcia całości za jakiś czas, muszę obmyślić najpierw jakiś fajny plener ;-)