MTB CYCLETECH EASTON

#1
rower siostry stanął dziś na kołach, póki co jeszcze nie jest wyregulowany etc, ale już przynajmniej się toczy :-)

Co do osprzętu to też jest to wersja robocza. Przerzutka jest raczej tymczasowo, chyba jest zbyt krótka do tego napędu? niby daje radę.. ale sam nie wiem. Co sądzicie o takiej długości wózka przy napędzie 3x7 24/32/42 x 11-28 ?
Miała tu wylądować RD-M910, ale siostra zbyt lubi jazdę w błocie, więc chyba lepiej coś bardziej pancernego tu dać (konkretne propozycje mile widziane na PM, tylko stan i d e a l n y technicznie: czarny LX - STX RC - 739 - 570... tego typu opcje).
klamki z czasem też zostaną wymienione - oś obrotu klamki przesuwa się w bok, kiedy się naciśnie na klamkę, zabawne to - taki patent z firmy De One ;-)
Z czasem może korbę też się zastąpi tak by mieć większy zakres,np. 20/32/44 White czy cóś, ale to dopiero kiedyś ewentualnie

Sztyca umocowana za pośrednictwem puszki z pepsi :-)
Załączniki
201403233028.jpg
201403233033.jpg
201403233034.jpg
201403233030.jpg

#3
oo a umiałbyś opisać na czym polega praktyczna różnica w użytkowaniu krótkiego i długiego wózka w takim układzie? Ja czuję, że jest zupełnie inaczej ale jeszcze nie umiem tego określić..

#4
Fajny ten rowerek jacob, bardzo mi się podoba ta rasowa geometria ramy. Niby zwyczajny rower ale ma to coś w sobie. Fajnie by wyglądał na oponach z czerwonym boczkiem, przymierzałeś może takie?
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#6
jacob pisze:oo a umiałbyś opisać na czym polega praktyczna różnica w użytkowaniu krótkiego i długiego wózka w takim układzie? Ja czuję, że jest zupełnie inaczej ale jeszcze nie umiem tego określić..
długi bym zastosował przy założeniu że bede strasznie kosił łańcuch, nie uzywam akurat tego napędu na dużych przekosach, na blacie 44z latam po 4rech najmniejszych zębatkach, na środkowym 32z bez 11-tki i 30-tki, a na młynku 22z uzywam 4 największe, przy takim założeniu krótki wózek wszystko ogarnia inaczej musiałbym długiego użyć :)

#7
no to to ja się domyślam, ale chodzi mi o opis odczuć z użytkowania. ja czuję, że jest inaczej ale nie umiem tego ująć w słowa, a siostra by chciała wiedzieć >jak będzie z długim< a jak z >krótkim< i nie bardzo umiem jej to opisać

#8
jacob pisze:a siostra by chciała wiedzieć >jak będzie z długim< a jak z >krótkim<
czy wyscie zwariowali :-P
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#10
jesli chodzi o "wozek" to zapewniam Cie ze dywagacje na temat odczuc to strata czasu ;-)
mialem znajomego ktory twierdzil ze czuje roznice w sztywnosci miedzy korba lx a xt .... :lol: :lol: :lol:

szkoda czasu na glupoty niech siostra wsiada na bika i cieszy sie wiosna :idea:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#12
jacob pisze:ten argument trafi jej do serca
:->

22/32/42 x 11/28 z krotkim wozkiem musi chodzic....zwlaszcza wiosna ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#13
Skeevo pisze: Fajnie by wyglądał na oponach z czerwonym boczkiem, przymierzałeś może takie?
Mógłbyś dać namiar na takie, najchętniej slick lub semi - slick?

Jacob - rower klasa :shock:

#14
stephen pisze:
Skeevo pisze: Fajnie by wyglądał na oponach z czerwonym boczkiem, przymierzałeś może takie?
Mógłbyś dać namiar na takie, najchętniej slick lub semi - slick?
http://allegro.pl/opona-irc-mythos-xc-f ... 23528.html semi slickiem nie jest ale oponka fajna. Spytaj Adamello czy znajdzie drugą do parki i masz fajne gumy.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#15
Rower idzie pod młotek. Niebawem części zostaną wyplute na allegro. Natomiast siostra niebawem pochwali się retro-nabytkiem, podpowiem pierwszą literę K....

#18
Zgadza się Tommy! :-)

fsowaf - spadówka z takimi ofertami, to jest dział galeria, tu gadamy o rowerach a nie handlujemy, jeszcze jak by to była bieżąca dyskusja.. ale taki odgrzany-handlowy kotlet jest naprawdę niesmaczny.

#19
Oglądałem go kilka razy, tak się przymierzałem, żeby dla dziewczyny kupić. Ładny rowerek, aż ciekaw jestem co z nim zrobisz, w każdym razie powodzenia!
tommyride.bloog.pl

#20
jacob pisze:Zgadza się Tommy! :-)

fsowaf - spadówka z takimi ofertami, to jest dział galeria, tu gadamy o rowerach a nie handlujemy, jeszcze jak by to była bieżąca dyskusja.. ale taki odgrzany-handlowy kotlet jest naprawdę niesmaczny.
Przepraszam, poprostu mi ten mythos się marnuje xD

#21
Tommy pisze:Oglądałem go kilka razy, tak się przymierzałem, żeby dla dziewczyny kupić. Ładny rowerek, aż ciekaw jestem co z nim zrobisz, w każdym razie powodzenia!
ja nic nie zrobię :-) siostra przy okazji Cycletech'a nieumyślnie przeszła takie szkolenie z zakresu "szczegółów" rowerowych, że teraz to będzie jej samodzielny projekt - zachęcam ją by się zarejestrowała i pochwaliła zdjęciami, planami etc.
cron