#61
kiera i mostek w sklepie w Gdyni sie uchowały, sztyca z allegro, rogi za 6funtów kupiłem na ebay.co.uk :lol:

wziąłem ostatnio z pracy próbnik RALa specjalnie żeby sprawdzić właśnie ten kolor, nic nie pasowało :O jeden był bliski kolor, ale do ideału troche brakowało...

#64
Dlatego napisałem "przybliżenie". Btw. tam jest dostępna kalibracja:
http://colorserver.net/articles/info_fs ... ration.htm

Wzornik oczywiście też potrzeba z próbkami farb a nie drukowany - na takim byłby efekt jak na monitorze.
Chodziło mi raczej o fakt szukania we wzorniku europejskim kolorów z USA ;-)
Marin PM '92, AE Concorde '96, Raleigh Technium Peak '92, Alpinestars Cro-mega DX '91, Cycle Wolf Tucano, Panasonic MC-7500 '89, Wheeler Team 9900 '93

#66
Hubert pisze: Nikt nie malował sida? Chyba punkxtr malował.

punkxtr nie malowal sida ;-) ale wiem kto mu malowal 8-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#68
Dr. Focker je najlepszy lekarz :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#70
Skeevo pisze:Dr. Focker je najlepszy lekarz :-)
true! I nie ma kolejek jak do innych specjalistów

Sid blue nie ma w palecie RAL, byłem w sklepie lakierniczym i nie udało się dobrać. Był jeden zbliżony ale to nie to :-/ więc potrzeba wyjątkowego oka fachowca z doświadczeniem albo innych sposobów.

Cardamon na rogi to bym się pisał, daj foto. A co do mostka to muszę pierw zrobić próbny lot, bo rama jest jednak dość duża i nie wiem czy nie będę potrzebował krótszego mostka.
No a jeśli chodzi o odesłanie ci ramy z sidem, to w dzisiejszych czasach wszystko jest na sprzedaż. Kwestia ustalenia kwoty :mrgreen:
Scott Pro Racing W/C 99' -----> galeria flickr
Specialized Stumpjumper M2 FS 95' -----> galeria flickr

#72
Ral 1016 to żółta siarkowa magura
Ral 3026 to chyba jest czerwien ferrari magury tomac i louise ale dla pewności trzeba z próbnikiem sprawdzić.
Ten kolor to musi być z jakiegoś starego auta wzięty tylko muszę się upewnić że to jest to i takie auto znaleść. Moim tropem jest triumph stag 2 alete rzeczy rooxa wydają sie ciemnijsze. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ue.arp.jpg
Nie wymagam od nikogo znajomości rala na pamięć, ale potwierdzam że nasz forumowy doktor resor o ciekawym (samoobraźliwym?) nicku jest pro specjalistą i nie mam watpliwości co do tego. Szczerze to nie wiem czy jest drugi taki ktoś co tyle amorów zna a jak już to nie znam nikogo innego.

#73
Hubert, koncerny samochodowe tworzą własne palety kolorów, niekoniecznie oparte o system RAL. Chociaż oczywiście może się zdarzyć że odcienie będą identyczne ale inaczej kodowane.
Przykładowo:

Clementine - code 20 D:

85.5% 1059 orange
8.6% 1053 ocker
1.6% 1052 schwarz
4.3% 1061 rot
Ostatnio zmieniony 2014-08-21, 15:53 przez michal5150, łącznie zmieniany 1 raz.

#85
xt wchodziło, rf oczywiście wchodziły, real wchodził tylko narożniki przy ramieniu trzeba było zaokrąglić, to jakieś niszowe tarcze mało znanego producenta chyba są ;)

#88
teraz tak patrze że udało Ci się trafić tą "ładniejszą" Endorfinkę, gdzie dolna rura nie zwęża się ku główce :-)
na allegro wisi ta wg mnie brzydsza wersja gdyby nie ten fakt, to juz by nie wisiała :lol:

ps. korba ze srebrnymi blatami wygląda bardzo ładnie :)