#183
Nie wiesz ale ja ci powiem
To raczej indy, jak pokażesz dokładniejsze foto gdzie widać korki i uszczelki i z przodu to określę co to jest na 100%. Ale raczej to indy z 1998 mam bardzo podobny.

Piotr może rozkręcił i złożyć nie umie albo co gorsza nietypowe cześć pogubił :lol: :-P

#185
Jest to składak a mianowicie dół jest od indy S a reszta czyli lagi i korona jest od indy XC bebechy czyli elasto jest pewnie od xc. Możliwe że ktoś zrobił taki myk aby używać canti bo xc nie miał wieszaka.
Rocznik to 1998 więc pierwszy z kąpielą olejową, wchodzi tam 10ml oleju 8w a nawet lepiej 10w i gęstszy na lagę. Pewnie masz w środku tłumik zrobiony z oringa jak to miało miejsce w indy XC.

#187
Gdzie nigdzie nie napisałem że jest tłumienie olejowe tam jest tylko kąpiel w wszystkich z 1998 a indy xc i sl mają dodatkowy oring imitujący tłumik(tłumienie cierne). Żadnego olejowego tłumienia tam nie ma!
A Piotr to jak chce znowu mnie tam posyłać to niech sam sie zbierze z marsmanem.

#190
Hubert - przytoczę Ci mój ulubiony cytat Juliana Tuwina. Weź go sobie do serca:
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa
To tak w kontekście farmazonów które wypisujesz o jakimś składaku.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#192
Może by im w tym mogło być choć odrobinę prawdy gdyby nie to, że RS nigdy nie robił amorów wyłącznie katalogowych. Nie raz, nie nie była o tym mowa na forum. Amory miały wymieszane naklejki, grafiki, wnętrzności itp - w zależności jak sobie klient zażyczył. Ja np. mam oryginalnie w specu FSR Judy T2 z grafika od Judy XC i z aluminiowa rurą sterową. Ot - ciekawostka. Tutaj wdać, ze amor nie jest w standardowej, pudełkowej konfiguracji, o czym świadczą choćby grafiki, które nie są wcale typowe dla Indy S. To był pewnie amor na specjalne zamówienie do jakiegoś roweru z kantami - wątpię, żeby to była przekładka.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#197
Jeden jest wygrawerowany z tyłu korony po prawej stronie przy prawym korku a drugi na naklejce na dole przy pivocie od hamulca. Jeśli te numery zgadzają się lub nie to zagadka rozwiązana.

#201
Niepotrzebne numery były tylko czy się zgadzają. A jak wnioskuje to nie zgadzają się.
Co z tego wynika? A to że to składak Indy S z Indy XC. Ja mam indy c po ręką i numery się pokrywają, rozbieżność wskazuje na kombinowanie.
A Focker musi mi DEFINITYWNIE przyznać racje w tej kwestii a nie straszyć Tuwimem.

#203
Hubert. Zanim znowu zaczniesz udowadniać ile wiesz, zalecam poszperanie w temacie tego, jak powinien wyglądać numer seryjny amorów RS. A potem sugeruje wygooglowanie informacji, czym się różni taki numer seryjny od numeru patentu. Do ułatwienia dodam, że numery patentów RS podawał na naklejkach swoich amorów. Tyle w temacie. Chciałbym też zauważyć, że gospodarz tego wątku
- nie pytał się nikogo jaki ma amor
- ma w glebokim poważaniu taką informację.
z tego powodu w dobrym tonie jest uszanować jego wolę. Ja się wiec już w tym temacie nie wypowiadam. Takze dlatego, że jeszcze nikt nie wygrał kopania się z koniem.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#205
Jakbym wiedział, to bym napisał. Bo jeśli czegoś nie wiem, to się nie odzywam :)
A już na pewno nie próbuję wcisnąć innym "na pewniaka" czegoś wyczytanego z gogli, czego nie jestem na 100% pewny (choć oczywiście mogę być pewny na 100%, ale się mylić czasem ;)
Tutaj bez naklejek i rozbierania widła na 100% można być pewnym tylko tego, że nie wiadomo co to za model i czy jest to składak (bardzo wątpliwe wg mnie, bo RS bardzo często popełniał widły niezgodne z żadnym katalogiem). I niczego więcej. Więc skoro właściciel nie potrzebuje takiej informacji - to nie uszczęśliwiajmy go na siłę. Instrukcję na pewno jest w stanie sam sobie znaleźć w internecie. Dla mnie koniec tematu - i tak głupio zrobiłem, że to dalej pociągnąłem bez potrzeby.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#208
No to fajnie że jesteście zadowoleni. Ja się zamykam i nie dyskutuje dalej. W indy elastomery można ponawiercać dla zmiany charakterystyki tak jak to Dodo robił w manitou. Planuje to zrobić u siebie bo z 63 ma z 35mm skoku.
cron