#245
Od razu lepiej. Siodło powinno być na równi z ziemią i noga powinna być wyprostowana kąt w kolanie około 15° oś pedału za palcami. Z mostkiem pokombinuj dać podkładke nad mostek. Na podjazdach to poczujesz.

#246
Bart pisze:Dałem wyżej siodło jakieś 15-20mm. Teraz jest idealnie.
Porównywalne jest to do tego, że ktoś przez pół życia chodzi w 2 numery za małych butach. Obcy mu powie żeby przymierzył większe. Jegomość tak robi i stwierdza - rzeczywiście tak jest lepiej!
Nie wierze w to co czytam! Osobiście na własnych rowerach wyczuwam różnicę 2-3mm na wysokości siodła. 15-20 to już byłaby przepaść.

Hubert, nie wiem czy jest lepiej. Rower krzywo stoi i siodło może być nadal dzobem do góry ugniatając jajca. Potrzebne kilka kolejnych zdjęć na płaskim, ze szczegółami.

Ja wymiękam i się żegnam :roll:
https://www.facebook.com/evobikesycow

#247
ja się tak przysłuchuję tym dywagacją na temat rozmiaru, kątów, amortyzatora i tego wszystkiego. Sam się długo biedziłem z dobraniem wygodnego roweru - pozycji. I to co tu widzę przywodzi mi na myśl moje własne rozterki.Może krótszy mostek i rogi?! Rower w pierwszej kolejności powinien być wygodny i dobrany pod użytkownika, ale jeśli zaczyna wyglądać niepoprawnie - to zły znak.
Próbowałeś rowerów trekingowych? przełajowych? jakiś hybryd? nowych mtb?

#248
Przede wszystkim nie powinniśmy my mu mówić że zrobił kupe, padake, pokrake itp. tylko dać wskazówki co i jak ustawić.
Bart zacznij od tego:
http://www.competitivecyclist.com/Store ... orBike.jsp
Wszystko jest opisane i filmiki jak co mierzyć.
Sam to wypróbowałem i powiem że jest elegancko oraz czuć zmiany na +.
Z tego wyjdzie Ci jaki jest perfect rower pod Ciebie i potem kombinujesz jak dopasować wszystko czyli mostek i siodło.

#249
Hubert pisze:Od razu lepiej. Siodło powinno być na równi z ziemią i noga powinna być wyprostowana kąt w kolanie około 15° oś pedału za palcami. Z mostkiem pokombinuj dać podkładke nad mostek. Na podjazdach to poczujesz.
Hubert , albo zaczniesz poprawnie pisać albo będziesz siedział w worku .........siodło na równi z ziemią ..... co to oznacza ??? że siodło na ziemi ??? to nie kółko akwarystyczne .... noga wyprostowana , kat w kolanie 15 st, oś pedału za palcami ..... itd , jak można mieć wyprostowaną noge i kąt 15 % ???? nie ogarniam tego chaosu !!!!!!!!! gdzieś to wyczytał , podaj zródło !

Siodęłko przykręca sie równolegle do ziemi , można użyć poziomicy i !!!! przykręcamy tak aby pręty siodła były symetrycznie w osi sztycy - w czasie jazdy próbnej można wtedy skorygować przesunięcie siodełka przód / tył
Pochylenie siodła nosem w dół daje nam sygnał ze coś z rozmiarem ramy nie trafiliśmy , taka samo zbytnie wysunięcie siodęłka w prętach do przodu lub do tyłu.

Prawidłowe ustawienie amatorskie to noga wyprostowana i pietą opierasz sie o pedał opuszczony na sam dół, wtedy , jak wepniesz sie w bloki , albo postawisz noge prawidłowo na pedale będzie tyle ugięta ile ma być , aby noga nie prostowała sie do końca przy pedałowaniu, choć z drugiej strony jadąc z laską, która ma za wysoko siodełko .... buja sie na boki ...

Zmieniając buty ( inna grubość podeszwy ) trzeba ustawiac od nowa, zmieniając pampersa na zwykle gacie także , róznica pare mm jest odczuwalna

To nie dotyczy jazdy na torze i czasowców ...

Mostek .... ustawienie mostka dobiera sie do pozycji jaką chcemy mieć , czy śmigamy po płaskim , czy po pagórkach , zasadniczo przeskok od górnej lini siodłeka ( powierzchnia ) do lini wytyczonej przez koniec mostka nie powinien być wiekszy niz 10 cm ( obie linie równolegle do poziomu.
www.velotech.pl

#263
jak piasta nie ma luzu to zasłabo naciągnięte szprychy i wtedy tak się dzieje
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31

#265
Bart pisze:
piotrex pisze:jak piasta nie ma luzu to zasłabo naciągnięte szprychy i wtedy tak się dzieje
Jak był sztywny wideł, to tak się nie działo...
No bo amortyzator też pracuje.W wielu widłach tak miałem że jak się kręciło ósemki to klocki ocierały.
Lodzermensch

#269
Bart pisze:Jak miałem stare koło w sztywniaku to nie obcierało. Jak założyłem amor (jeden czy ten obecny) to obcierało.
No to amor pracuje po prostu.Jaki by nie był to nie będzie tak sztywny na przekosy jak spawany widelec.
Lodzermensch
cron