Kastle Titanium

#1
Narazie opis i fotki z aukcji . Rower miał iść na części jednak zostawiam go sobie w całości. Ktoś może coś więcej powiedzieć o Suntou'rze XC Pro z tego roweru ?
Obrazek



Rama Tytanowa
Widelec Rock Shox Quadra 21R
Przerzutka tył Suntour XC PRO 8 speed
Przerzutka Przód Suntour XC PRO
Piasty Suntour XC PRO
Pedały Suntour XC PRO
Korba Suntour XC PRO
Manetki Suntour XC PRO 8 speed
Klamki Suntour XC PRO
Szczęki Suntour XC PRO
Sztyca Suntour XC PRO
Obręcze Mavic Ceramic
Chwyty kierownicy ODI
Opona Tył Schwalbe
Opona przód Panaracer Dart
Siodło Flite
Reszta galerii:)

#3
sztopi17 pisze: Ktoś może coś więcej powiedzieć o Suntou'rze XC Pro
ja moge powiedziec ,ze bardzo mi sie podoba :roll: .....no i ten stan :!:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#5
1. Kokpit do wywalenia. Od biedy szary Ritchey, a jak nie ma biedy to tytany ;D

2. Skinwalle albo przynajmniej coś z epoki

3. Mekp ma srebrnego RS Mag 10, pasowałby, chociaż jeśli ta Quadra była tak oryginalnie wykończona to jest to ciekawostka i rzecz rzadko spotykana chyba.

4. Sztyca i pedały bomba!

5. Litespeed?
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

a

#7
cardamon pisze:sympatyczna ramka, to dla Twojej pani ? :->
Tak dla niej :lol: Bardzo się cieszyła skwitowała to 5 słowami " Po co mi kolejny rower"

Co do zmian . Tytanowego Flita zastąpił klocowaty brooks . Niestety ale w tej kwestii nie mam nic do powiedzenia. I na razie to by było właściwie na tyle.

Najbliższe plany to :
-wymiana opon
-wymiana kokpitu

Z kokpitem chcę zaszaleć i chodzi za mną
Obrazek

Re: a

#8
sztopi17 pisze:Tak dla niej :lol: Bardzo się cieszyła skwitowała to 5 słowami " Po co mi kolejny rower"
Ja przy każdym kolejnym słysze to samo, ale musze tak argumentowac każda za małą ramę dla siebie. Potem i tak trafiają do mnie na ścianę :-)

Nowy kokpit zapowiada się nieźle... 8-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

s

#11
Po długich namysłach mam już obraz tego co chciałbym zrobić z tym rowerkiem :)

Zamiast kokpitu kajaka mostek wpuszczany w takim "stylu"
Obrazek

Kierownica prosta czarna
I zamiast amorka wideł Kona P2 w kolorze czarnym lub czerwonym .

Mała inspiracja
Obrazek

#13
Chciałbym mieć taki prosty wideł jak na zdjęciu.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#14
Może jakiś chociaż mały, niepozorny amorek z przodu? :roll:
A tak poważnie - to czego byś tam nie włożył, to będzie gites. A bez amora rama na pewno zyska na lekkości.
Z dodatkami (korby, rury, osprzęt) idziesz w czerń po całości?
Fajny rower będzie.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#16
A założyć stery redukcyjne lub redukcje/tuleje steru? Miałem Himalayę i wideł faktycznie jest fajny, zostawiłem go sobie a ramę sprzedałem. Ja bym się pokusił o wrzucenie go do Kastle.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

Re: s

#18
sztopi17 pisze:I zamiast amorka wideł Kona P2 w kolorze czarnym lub czerwonym .

Mała inspiracja
Obrazek

Weż prosze kupiłeś zajebisty rower i do tego czerwony widelec , ja piernicze ...faktycznie pasuje jak starej baletnicy czerwone trampki...

chyba ogłosze konkurs na najpaskudniejszy rower na forum...mój będzie na drugim miejscu dopiero
www.velotech.pl

#19
siedem3 pisze:A założyć stery redukcyjne lub redukcje/tuleje steru? Miałem Himalayę i wideł faktycznie jest fajny, zostawiłem go sobie a ramę sprzedałem. Ja bym się pokusił o wrzucenie go do Kastle.
Mam fajną ramkę 1" i sobie na razie zostawię ten widelec chodź nie ukrywam , że w przy kastlu prezentowałby się godnie:)


Piotr jak zagwarantujesz fajne nagrody to nie ma sprawy :) Czarny wideł prezentowałby się na pewno ładnie ale szczerze powiedziawszy to już mam dosyć nudnych jak flaki rowerów:)

#20
fajne nagrody......usmiech kierownika wystarczy odciśnięty w betonie :lol:

spokojnie trafisz wideł pod kolor w miare na aukcjach.....

nudne rowery ...ok ale myśle ze kolorowe to są fajne for fun , a tu by sie przydało zachować tonacje , to budzi respect !
www.velotech.pl

a

#25
cardamon pisze:jakoś tak "zbiedniał" ten rower w porównaniu z tym co było widac na allegro, jakieś niemrawe komponenty do tak fajnej ramy, wybacz ale mi tu sporo nie gra ;-)
Szczerzę powiedziawszy to oprócz wymiany siodła z Flita na Brooksa i wymiany opon nic właściwie przy nim nie było robione . Project Two już maźnięty na pomarańczowo , czekam na mostek Odyssey'a no i póki co mam problem ze sterami. Nie mogę znaleźć sterów skręcanych który by mi tu pasowały.

Re: a

#27
sztopi17 pisze:
cardamon pisze:jakoś tak "zbiedniał" ten rower w porównaniu z tym co było widac na allegro, jakieś niemrawe komponenty do tak fajnej ramy, wybacz ale mi tu sporo nie gra ;-)
Szczerzę powiedziawszy to oprócz wymiany siodła z Flita na Brooksa i wymiany opon nic właściwie przy nim nie było robione . Project Two już maźnięty na pomarańczowo , czekam na mostek Odyssey'a no i póki co mam problem ze sterami. Nie mogę znaleźć sterów skręcanych który by mi tu pasowały.
czyli jak można spaścić fajny szybki rower, w sumie moge Ci wysłać koszyk na przód do jazdy na plac targowy , będzie pasował do siodełka

do tytanowej ramy jedyny słuszny to XTR jest ...niestety
www.velotech.pl

#28
skolioza pisze:Masz dylematy...
Suntour XC Pro załatwi sprawę ;-) a jak nie to coś neutralnego - Tioga Avenger np Bankowo nie Shimano
Boję się , że znalezienie sterów XC Pro może dłuuuugo potrwać :)


Piotrze na PM podam Ci adres do wysyłki koszyka chętnie go zamontuje :)
Logiczną rzeczą jest , że rower straci na lekkości po montażu siodła Brooksa (szczególnie tego wiekowego modelu) ale....
Nie wyobrażam sobie stawiania względów wizualnych ponad komfort mojej dziewczyny :lol: Rower ten będzie użytkowany , a nie oparty o ścianę także Piotrze musisz z tym jakoś żyć .

#30
Nie jestem jakimś ortodoksem ale pojadę klasykiem Smolarem:)
Jak można kupić rower tak klasyczny i takiej klasy po to aby robić wozidło dla Dziewczyny, kup jej jakiegoś holendra jak ma mieć wygodnie a ten rower złóż jak Bozia nakazała i tyle.
To jest coś podobnego do robienia szosy z roweru MTB,wiadomo że nic z tego nie wyjdzie ale i tak ludzie kombinują.
Lodzermensch