HAWK TANGENS Team 1997

#1
Witam wszystkich Retro-maniaków :) Zainspirowany projektem kolegi postanowiłem przedstawić wam mój sprzęt i całą historie z nim związaną.
Jako młody chłopak, zawodnik MTB, moim marzeniem było posiadanie roweru Hawk takiego jak w ówczesnych czasach ścigała się kadra narodowa MTB. Udało się! Nabyłem ramę wraz z amortyzatorem u jedynego wtedy dystrybutora tej marki. Niestety nie starczyło już kasy na pełną grupę XTR. Rower powstał na mieszanym osprzęcie XT/XTR na hamulcach Magura i amortyzatorze Judy XC. Udało mi się na tym sprzęcie zdobyć tytuł wice-mistrzostwo Polski w juniorach :) Rower wystartował również na Mistrzostwach Świata w Szwajcarii w 1997r. Po zakończeniu kariery rower przeleżał 10 lat w piwnicy aż któregoś pięknego dnia postanowiłem go reanimować do stanu jaki zawsze był moim marzeniem :)
Oto efekt mojej pracy...
Załączniki
4.JPG
karta gwarancyjna
5.JPG
3.JPG
1.jpg
stare dobre czasy
2.jpg
stare dobre czasy
DSC_4766.JPG
finał pracy

#2
ale zes LALKE odszykowal !!!!!
Piekny
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#4
ale!!!!!!...........ta "kozetka "w tle to juz sie tu dzisiaj pojawila :idea: veloart :roll:


HAWK duuuuuuzo ladniejszy od Scotta ;-)

roox mi sie tylko nie podoba (sztyca) ale to pikus ...calosc piekna
Ostatnio zmieniony 2013-12-14, 22:36 przez marcin74, łącznie zmieniany 1 raz.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#6
cardamon pisze:OMG jaka rakieta :shock: 8-)

taka na MARSA :shock:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#10
po tych wszystkich paździerzach jakie się tu ostatnio pojawiały, wgnioty, farbowane lisy i inne śmieci co się z legendami mierzą, nareszcie pojawił się prawdziwy, piękny retro MTB rower :) gratuluje!, oczywiście jest sporo nieścisłości, ale efekt końcowy super, po pierwsze tangens team nigdy nie był na "szaraku" po kolejne na pełnym xtr był dopiero rok później pro team CC, po nastepne hawk nigdy nie używal rurek od rooxa tylko zawsze własne , i dodatki typu korby , opony były od ritcheya, ale to jakby sie trzymać katalogów, fajna maszyna, i jedyne nad czym nie popracowałeś to same grafiki, odbiegają sporo od oryginałów
Ostatnio zmieniony 2013-12-14, 23:07 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
hawk tangens team.jpg

#12
rowerek ładny, a na Hawku to sie śmiga , z 3 lata po maratonach smigałem , bardzo dobra rama .

a kozetkia jak widać .... więc , Brzeszcze powiadasz ....a to ciekawe

Obrazek


zmasowany atak.......

a czy RS nie miał więcej napisów ?? coś taki goły jest ?
www.velotech.pl

#13
Woli wyjaśnienia :) oba rowery powstały w veloarcie, Scott należy do mnie ( Grzegorz Dziadowiec ), Hawk jest własnością mojego dobrego kolegi i obecnego serwisanta kadry mtb Rosji ( Hubert Grzebinoga ).
Kolega uniósł się honorem i postanowił, że nie będzie gorszy i zaprezentuje również swój retro rower. Lubimy takie tematy, kiedyś marzyliśmy o takich sprzętach więc w wolnych chwilach coś tam dłubiemy... :)
Ale znowu szare pancerze są ;)

#14
Veloart :-) u Nas :-) Forum rośnie w Polszy :-)
Ostatnio zmieniony 2013-12-14, 23:19 przez Skeevo, łącznie zmieniany 1 raz.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#16
Skeevo pisze:Veloart :-) u Nas :-) Forum rośnie w Polszy :-)
Już od dawna śledzimy Wasze poczynania :) ale jak to w życiu codziennym trochę brakuje czasu...fajne forum, gratulacje i tak 3mać!!!

#17
Rower bardzo fajny, ale aż się prosi o Judy z monolitycznymi dolnymi goleniami. I to nawet nie jest kwestia rocznika (ostatnia skręcana Judyta to 1996), ale bardziej sztywności. Skręcana jest wiotka jak enerdowska gimnastyczka - a rama sztywna diabelnie. Taki mały dysonans z tego powstaje. Poza tym czarna wstawka z Judy '97 świetnie by się komponowała z czarnymi napisami.

Oprócz tego - nie mam najmniejszych uwag :) Świetny sprzęt.

Swoją drogą - nie myśleliście, żeby się kołami wymienić? Spinergy do tego Tangensa pasowałyby znacznie lepiej ;)
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#21
Grzesiek, a czy Hawk kadry nie miał innych kolorów ? niebiesko czarny ??? te co były w Krakowie choćby nawet , ale ...zaraz one miały już SID-a niebieskiego ...
Jak byłeś serwisantem w kadrze to może pamiętasz jak to było ? u was.

a koła Spinergy faktycznie pasowałyby tutaj, ale z żółtymi naklejkami, a do skota inne
www.velotech.pl

#22
czarny z niebieskim był oryginalnie pro team CC, rocznik 97, i kosztowal majątek w tamtych czasach, za swoją ramę płaciłem 1000 marek w 99 roku,( dla porownania w polsce nowa rama sinus kosztowala jak pamiętam 650pln) kupowałem w gerlitz, bo polski dystrybutor w kulki walił jak złoto wtedy, przywozili ramy surowe i je malowali i sprzedawali jako najwyższe modele, mimo , że były to modele najniższe, inna sprawa ,że poza naklejkami i rodzajem lakieru niczym się nie różniły, noo tangens team miał okrągłe przekroje dolnych rur tylnego trójkąta, a pro team CC prostokątne, ale to jedyna różnica
Załączniki
hawk pro team cc '99 rok.jpg
rocznik '99 z sidem
hawk pro team cc black....jpg
rocznik '00

#24
Kurde rower robi gigantyczne wrażenie! szczerze nie mam pytań.

Zrobiony, dopracowany... kolejny idealny... no prawie idealny.

Smaczku dodaje fakt ze ma ciekawa przeszłość.

Szczerze gratuluję ;-)

pozdrawiam xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#25
smolar pisze:
veloart pisze: Ale znowu szare pancerze są ;)
XTR... zawsze szare ;-)
To był umyślny wybieg w stronę Piotr Wilekiego Inkwizytora ;) w poprzedniej wersji XTR oryginalne pancerze też były szare :) o ile dobrze pamiętam? :)

#26
Piotr pisze:Grzesiek, a czy Hawk kadry nie miał innych kolorów ? niebiesko czarny ??? te co były w Krakowie choćby nawet , ale ...zaraz one miały już SID-a niebieskiego ...
Kiedy jeździłem na rowerze Darka Gila to był on ciemno żółty z Judy SL z czarnymi wstawkami, szarakiem i zielonymi Wildgripperami :-)

znalazłem nawet foto zrobione przez Janusza Maniaka z bB, rower z resztą jest dokładnie obfotografowany i opisany w którymś z numerów archiwalnych
Także możliwe że wypusty późniejsze były niebieskie z Sidem
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
Załączniki
Clipboard01.jpg

#27
W 1997r. teamowe Hawki na pewno były żółte i na pewno miały Judy SL. To drugie z prostej przyczyny - SID pojawił się dopiero w 1998r. Zresztą na zdjęciu Judy ma długie czarne naklejki, więc to model 97 (w 1998 naklejki były krótsze). Szczerze przy tym wątpię, żeby kadra Polski jeździła na poprzedniorocznym sprzęcie.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#28
veloart pisze:
smolar pisze:
veloart pisze: Ale znowu szare pancerze są ;)
XTR... zawsze szare ;-)
To był umyślny wybieg w stronę Piotr Wilekiego Inkwizytora ;) w poprzedniej wersji XTR oryginalne pancerze też były szare :) o ile dobrze pamiętam? :)
wiem,wiem,ale...tak właśnie uważam,a tutaj pasują idealnie....jednak kolorowe pancerze,inne niz XTR to pedalstwo :mrgreen:
śmietnik to nie retro!

#29
focker pisze:W 1997r. teamowe Hawki na pewno były żółte i na pewno miały Judy SL. To drugie z prostej przyczyny - SID pojawił się dopiero w 1998r
zreszta po olimpiadzie w Atlancie kadra przesiadla sie na Giant´y :idea:
czy cos zle kojarze ??
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#30
w 97
GIL na Autor´ze
Galinski/Barul na Giant a Hawki w spadku dla juniorow

najlepiej jak autor watku sie wypowie ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie
cron