Scott Team Racing 1994

#1
Witam wszystkich forumowiczów :) Poniżej chciałbym przedstawić swoją propozycję "do roweru roku 2013".
Ramę znalazłem na eby-u w 2008 i powoli rozpocząłem jej rewitalizację. Przy tej okazji wróciłem do czasów kiedy byłem małym chłopakiem i mogłem zrealizować ówczesne marzenia ;)
Załączniki
e.JPG
d.JPG
c.JPG
b.JPG
a.JPG
rama "przed"
1.JPG
wersja finalna

Scott Team Racing 1994 w drugim życiu :)

#4
Wersja finalna :) Komponenty gromadziłem jeszcze nim znalazłem odpowiednią do nich ramę. Dla niektórych rażące może się wydać zamontowanie Judy FSX do ramy Scott-a ale akurat w tym przypadku karbonowe golenie nawiązują do kół Spinergy i taki był zamysł całości. Mam nadzieję, że wyszło ok i mimo wszystko łapie się w "kanon" retromtb.
Załączniki
10.JPG
9.JPG
8.JPG
7.JPG
6.JPG
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG

#6
Gruuu bo (wiadomo ;-) i....cienko,bo ramę zepsules.... malowaniem :cry: ,w dodatku nie tym(mat?!), a do tego,brak nalepek, sorry :-/
dodam, że to bardzo/jedyna poszukiwana przeze mnie rama, w dodatku w moim rozmiarze.

A teraz zapraszam pozostałych, przypominam, że komentujemy rower, a nie krytykujemy mój głos ;-)
Ostatnio zmieniony 2013-12-14, 09:56 przez smolar, łącznie zmieniany 1 raz.
śmietnik to nie retro!

#7
W zasadzie nie ma co sie przyczepić oprócz tego iż do tego kota te koła i amor nie pasują ,

Jak by to była endorfinka jak moja kiedyć czarna to tak , tym czasem to tylko tunning , no i popielate pancerze zbyt jasne do ciemniejszej ramy, ciemniejsze znikły by optycznie .

Jak już fotki profesjonalne, to wartało by tak ustawić napisy na oponach równo i napisy na felgach po przekątnych , pedały w pionie lub poziomie i przerzutke na najmniejszym z tyłu , tu sie chyba moge doczepić :mrgreen: . do poprawki !

no i te paskudne obtarcia na klamkach - dyskwalifikacja całego projektu i włożonej pracy w odrestaurowanie ramy , jest odpicowana bez ryski. a klamki jakby przetyrały Cape Epic, tylnej przerzutce też sie dostało ... no jakoś nie pasuje .

Za włożony trud i prace ode mnie 8/10 , za całokształt ....5/10 , pare poprawek i powinno być dobrze... jakby tu dac kółka na XTR-ach cienkich , maviki .....itd ...
www.velotech.pl

#8
Zgadzam się ze smolarem odnośnie malowania, a z Piotrem odnośnie kół :)

Poza tym fany rowerek, nie podobają mi się te kiery scotta ale rozumiem że takie były i mają takie być.

Amortyzator fajny, widziałbym tu unishocka ale pewnie nie ta póła (nie znam się na scottach). Lubię rurki tune, ale tu mi nie siadają, tzn mostek nie jest tak filigramowy jak reszta roweru...

Ale ogólnie fajne, widziałem rower już wcześniej na waszej stronie, ale tak jak teraz kopara nie opada ale rower fajny :)

A foty klasa :)

PS: Jeździ ktoś na tym?
cino cinelli santo subito

na sprzedaż:
https://picasaweb.google.com/wojd47h/NaSprzedaz#
moje aukcje:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=24938441

#9
Fajny Scott, jeżeli z założenia nie miał być katalogowy to jest luzik. Koła, RS Judy FSX i reszta osprzętu klasa. Do póki amortyzator nie psuję geometrii ramy to jest dobrze. Fajnie wymyślony Scott. Gratulacje za włożoną pracę i pomysł.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#10
P.S. Gdzieś ten rower już w necie widziałem albo może na Facebook-u.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#11
Także widziałem już wcześniej ;-)
Dla mnie widelec i koła jako tuning są ok - w tamtych czasach jak już pisałem nikt nie składał katalogu, rower to była zbieranina marzeń przesiana przez sito zasobności portfela
Mnie jedynie jakoś mostek nie koresponduje z resztą klamotów, ale w ogólnym rzucie oka ten mankament ginie ;-)
gratulacje ciekawej maszyny!
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#12
Z ciekawości - podkowa w Judycie jest bez żadnych pęknięć?
Ja dość długo musiałem szukać takiej, która będzie bez żadnego - większość pęka w okolicach śruby mocującej podkowę do goleni (zawsze zaczyna pękać z tyłu - na początku nawet nic nie widać).
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#16
focker pisze:Pytasz i masz :P
A ja potwierdzam. Oficjalnie i formalnie przedwczoraj Corrado mi dał ;)
Jego pies może poświadczyć w razie wątpliwości.
robiąc już takie OT sie nie dziwie , pies sie zna na rzeczy......najzupełniej.
Zasadniczo to już mnie nic nie zdziwi że........... ide sie napić , na trzeźwo w tym kraju sie nie da , jeszcze ktoś uwierzy ...
Koniec OT .


Tak patrze na tego skota i se myśle, jak by te koła pasowały do Stevensa , którego ktoś spaścił kolorem ostatnio..... katalogowo byłoby miodek.
Ostatnio zmieniony 2013-12-14, 19:24 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.
www.velotech.pl

#18
corrado1111 pisze:Piotrze, jest jakaś dziedzina wiedzy w której nie masz racji?
A żarty Twoje każdy ma obowiązek rozumieć ale Ty nasze to już niekoniecznie.
Ma sie rozumieć rzekł Prosiaczek .....cale życie to jeden pieprzony żart, zrozumiecie jak umrzecie , że na poważnie to tylko ...koniec nas czeka.
www.velotech.pl

#20
Panowie , my tu sobie pierdu pierdu a Veloartysta beczy w kącie ....... powzdychajmy może troche do rowera...... ja zaczynam


achhh achh achh achhh , ochh, ochhh, ochhh ochh , auuuuu, oooooo kur.....a , mniam ,mniam...... wystarczy !

dla żartu oczywiscie .......
www.velotech.pl

#22
qsik pisze:Trzeba pojechać po krakowskiej konkurencji, nie?:)
Nie, i tu sie mylisz,

a teraz poważnie , Scott to jedna z moich pierwszych firm ulubionych , i chciałbym zobaczyć go troche lepszej ekspozycji, wszak prezentacja to zamysł i realizacja wykonawcy, ale każdy chciałby widzieć po swojemu :-P .
www.velotech.pl

#24
focker pisze:Z ciekawości - podkowa w Judycie jest bez żadnych pęknięć?
Ja dość długo musiałem szukać takiej, która będzie bez żadnego - większość pęka w okolicach śruby mocującej podkowę do goleni (zawsze zaczyna pękać z tyłu - na początku nawet nic nie widać).
No niestety i mnie dopadła ta "przypadłość", faktycznie na podkowie w miejscu o którym piszesz widać ryskę :(

#26
Ta Judyta to było moje największe rozczarowanie. Niby wiedziałem, że jest cięższa od SL, mniej sztywna i pęka w niej podkowa, ale miałem nadzieje, że to wszystko łgarstwa wymyślone przez przeciwników Speca. Prawda jest jednak taka, że jak na niej zacząłem jeździć to się czułem jak na plastelinie Nawet jak się obejrzy podkowę, to jej grubość stawia włosy na głowie dęba. Ładne toto, ale jednak RS dysponował znacznie lepszą technologią niż Specialized w tamtym czasie - jeśli chodzi o widelce. Dobrze takie coś mieć, ale najlepiej gdzieś na półce.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#27
veloart pisze:
qsik pisze:Trzeba pojechać po krakowskiej konkurencji, nie?:)

A propo mogłeś sie przedstawić na poczatku Grzesiek , bo jakby nie było, znamy sie od .......lat chyba dwudziestu paru, od serwisu u Marcina jak sobie dopbrze przypomnisz, siegniesz pamiecią itd .
A to co oni teraz nazywają retro high end mieliśmy pod dupą w codziennej jeżdzie do wyboru i koloru , Faszysta, Artek fotograf , Koniu, i wielu innych , cała zgraja

Nie ma konkurencji...a taki miły chłopak z Ciebie był ........no masz racje ......
www.velotech.pl

#28
Rower jakiś czas temu pojawił sue tutaj jako link.

Mi zwyczajnie podoba się. Komponenty topowe ale jakiegoś wielkiego wrażenia nie robi na mnie.

Plus i minus jednocześnie za odnowienie ramy bo fajnie ze nie jest to zniszczona ale czy nie powinna być w macie ?

W do dopełnienia całości brakuje mi osprzetu w ładnym stanie bo psuje to trochę efekt ładnej ramy.

pozdrawiam xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#29
:) no miałem taki zamiar ale jest to mój totalny debiut na jakimkolwiek forum, w sensie aktywny debiut :) i nie do końca byłem pewny co i jak działa, co gdzie się wpisuje ;) widziałem wątek "przedstaw się" ale jeszcze jakąś gafę bym popełnił :)

Centrala?? Niewątpliwie masz rację, tamte czasy były zupełnie inne. Ostatnio się na tym łapię, że coraz częściej bierze mnie na wspominki...to chyba oznaki biegnących lat, nawiasem Ty wtedy już byłeś dużo starszy ode mnie więc nie pytam o aktualny wiek ;) żart oczywiście :)

#30
mekp pisze:Rower jakiś czas temu pojawił sue tutaj jako link.
Plus i minus jednocześnie za odnowienie ramy bo fajnie ze nie jest to zniszczona ale czy nie powinna być w macie ?
W do dopełnienia całości brakuje mi osprzetu w ładnym stanie bo psuje to trochę efekt ładnej ramy.
pozdrawiam xMekpx
Rama została przemalowana w czarny mat właśnie, nie wiem gdzie ( nie mogłem dokopać się do tych zdjęć ) ale gdzieś kiedyś widziałem zawodników ówczesnego team-u Scott-a na takich rowerach i stąd wziął się pomysł na takie wykończenie. Może Ty masz takie zdjęcia??

Co do osprzętu, akurat ta grupa została mi z "zimówki" ( stąd jej stan ) sporo przeleżała w pudełku i stwierdziłem, że wykorzystam przy okazji tego "projektu", może kiedyś przy okazji...