Raleigh Bebop - the best bike in town !

#1
Kupiłem kiedyś ...... nie wiem po co , chyba tylko po to aby nie wrócic na pusto , potem wsadziłem do warsztatu i stał , brzydki , kolorowy, brudny, zakurzony ,ale na osprzęcie Deore, więc wiochy nie ma wielkiej.

Zainspirowany rowerem Skoliozy, wyciągnąłem dzisiaj dziada , przepłukałem manetki, przetarłem co nieco z kurzu, siodło podmieniłem na bardziej pod dupcie i .....se myśle , jedwabisty rower do jazdy do sklepu .
Zrobiłem pare kółek, nim i ....da sie jeździć , kurcze , nie jest tak źle, pozycja wyprostowana prawie, napęd spoko chodzi jak zegarek, powietrze w koła i jazda .

Na razie fotki takie z korytarza, potem zrobie jakieś w terenie

Geometria typowo luzacka , można aparacik na szyje zawiesic i podziwiać widoczki .
Kierownica cos mi nie pasuje , troche dłuższy mostek i mniejszy kąt by mi pasował na dłuższą jazde. lubiue pocisnąć na stojaco troche a tu ...za wysoko i za krótko.

Zdjęcia są tak jak przywiozłem , może coś pogmeram, wysmaruje piasty, pakiet coś spoleruje, nie wiem , może sprzedam... .

A teraz można spuszczać gacie , piękny jest .... :mrgreen: :-D :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek



p.s.

Jak ktoś znajdzie coś w sieci na temat tego modelu , poprosze linka .
www.velotech.pl

#2
Fajne chwyty, zdjęcia słabe jak na twoje możliwości ;D Rower roku powinien mieć lepszą galerię ;]
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#3
spooooko sie zrobi, dzisiaj first ride do Lidla po ser żółty na kolacje , będzie dobrze heheheheh :mrgreen: :lol: rower roku powiadasz .........miałem odrestaurować ...Wigry 3 bo mam oryginalne niebieskie ...ale czasu brakuje w warsztacie .

Mam jedną zalete ten R ,. może go nie podpieprzą spod sklepu :-)
www.velotech.pl

#5
hehe i to jest retro a nie tam roczniki 1998, 1999 :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#7
Piotr to do pracy teraz trochę czasu masz pracy mniej zobaczymy jak odnowisz .Polera obowiązkowo
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31

#8
Jasna sprawa.....tylko po co ???

Szczerze , to wystawiłem go tutaj dla jaj bo to ...taki rower , geometria jak stary przełaj mtb czyli początki roweru terenie itd , nie mam żadnego sentymentu do niego , a ja nie mam miejsca na rowery, musze zrobić duże stojaki na obręcze i koła karbonowe na wystawke u siebie , a on stoi w dziale giełda :lol:

Aczkolwiek ..... jest to bardzo ciekawa konstrukcja, podobnie jak u Skoliozy widać jak przez xx lat zmieniła sie geometria ram.

ALE..... na takim śmiga sie elegansio po mieście, wartość jego fizyczna 2-3 razy mniejsza niż byle co w markecie, za to trwałość części niewspółmiernie wyższa, dlatego warto sobie odbudować niedużym kosztem coś oryginalnego.

Miałem kiedyś z 8-10 lat temu o podobnej geo Scotta Pro i do tej poory żałuje że.....poszedł na żyletki, miałem też i podobego typu rower niewiadomej firmy , jeszcze fajniejszy cały żółty w myziaki , z tego okresu też .......... no i tutaj zapomniałem nazwy - , ale sobie przypomne , nówke sztuke prawie nie jeżdżonego, jeszcze forum nawet wtedy nie było a takie "perełki" stały u mnie w warsztacie , ale ile można ....
www.velotech.pl

#10
Rower jest w trakcie tuningu , okazuje sie że stan jego jest ...bardzo dobrym, najgorsze to to, że piasty chodzą jak masełko i przydały by mi sie do szoski bo mają dobry rozstaw szosowy, a z drugiej strony szkoda takiego roweru z całości rozbierać dla piast .

Na dniach 1-3 ukaże sie galeria jak go wyczyszcze bardziej i zaprawie, będzie cudo ....

przydałby mi sie mostek z niższym kątem i byłby racing idealny...a wiecie jak ten widelec wybiera korzonki.....jedwabiście jak amorek

Tym czasem wrzuciłem do konkursu dla zabawy , bo wszak w porównaniu do innych to paździrz pewnie jest , ale przynajmniej nie wypłukła mi kieszeni do zera ... :lol:

Zmieniłem siodełko na Rollsa , zamiast tamtego starucha które już do dupy mało co pasowało niestety , wiecej gniotło raczej.

A i oponki piękne retro zapodałem ...


Obrazek
www.velotech.pl

#14
aaaaa widzisz , przejechałem po twardym z kilometr do fotek i zasuwają aż miło, troche geo ramy jest dziwne , ale sie przyzwyczaje , moze jutro skocze ...do Ojcowa ?? Dolinki , tak mnie coś ciągnie na tym z ciekawości , no mostek z nizszym kątem i z 1 cm dłuższy przynajmniej ....no i na Retobike maja zgryza co to za model , bo ja nigdzie nie znalazłem .
www.velotech.pl
cron