#241
Hejka.

W temacie już dawno nic się nie dzieje i już raczej nic nowego tutaj nie wymyślę. Kona prawdopodobnie stanie się dawcą dla nowego gościa w domu jakim został S-Works M4 1999 którego stałem się szczęśliwym posiadaczem.

Póki co nie zakładam nowego tematu bo to nie będzie projekt, do którego będę pieczołowicie zbierał od nowa części. Będzie to tylko podmiana ramy. Jakieś tam pewno delikatne zmiany będą ale nie będzie to na pewno tak ekscytujące jak to miało miejsce w przypadku Kony która zmieniała się przez ponad cztery lata zanim zaczęła wyglądać tak jak wygląda obecnie.

Co z Koną? Prawdopodnie zawiśnie na haku lub zostanie sprzedana. Jeszcze nie wiem co z nią zrobić tak na prawdę bo nie mama do Speca drugiego amortyzatora. Gdyby takowy był to mógłbym złożyć Konę w nowej odsłonie i równie fajnie z tych części które posiadam w zapasach.

Poniżej przedstawiam kilka przefiltrowanych fotek nowego członka rodziny.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#246
Bez przesady Panowie, Kona to nie ołtarz :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#248
Wpadły dwa fanty do Kony. W końcu udało się kupić nie klekoczące hamulce jako dopełnienie szarych gratów. No i stery Race Face-a też myślę, że fajnie dopełnią pozostałe części z logo RF, będzie tak po kanadyjsku :-)
Do pełni szczęścia będzie tylko brakować prostej kiery Race-a.

Obrazek



Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#250
mekp pisze:A jak ona w ogole wygląda ?
Wygląda jak w poście z dnia 2016-10-26, 18:42, zakładka 15 tyle że wróciła żółta korba RFa. Jak wszystko pozakładam to zrobię aktualne zdjęcia.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#252
Każdy coś grzebie to i ja coś pogrzebałem przy koniku :-) Jeszcze nie założyłem tylko sterów RF-a i szarych hamulców bo jakoś nie było czasu ale za to podmieniłem klasycznego Flite-a na Flite-a żelowego Qsikowego i założyłem nowe oponki Panaracera Dart & Smoke nabyte od forumowego kolegi Stephena. Do łask wróciła również kierownica Eastona CT2.

Projekt Kona dobiega końca po X latach ;-) Przydałaby się jeszcze kaseta i łańcuch od szaraka + kable z epoki ale nie wiem czy budżet to wytrzyma patrząc na dzisiejsze ceny :-)

Obrazek


Obrazek


Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#256
Moim zdaniem wyszedł PRZEPIĘKNIE :!:
Z tym że ja bym jednak dołożył jeszcze coś żółtego bo sama korba trochę wali po oczach :mrgreen:
Ogólnie ode mnie masz + 10 punktów do lansu.
Zrób lepsze foto bo tu nie widać kolorów a to mocno irytuje i psuje efekt :-/

#257
90s_fan pisze:Widzę, że długo to trwało ale efekt końcowy super.
Podobnie jak Ty cierpię na brak źródeł i często poluje tylko na najbardziej znanych portalach, dlatego tak się to wlecze.

Dzięki za dobre słowo Hitcior, zrobie lepsze foty jak założe stery i hamulce. Zrobie przede wszystkim na dworze żebyło lepiej widać. Mam tylko telefon do robienia zdjęć więc wiesz jak to wychodzi w sztucznym świetle :-)
Ostatnio zmieniony 2018-02-03, 15:32 przez Skeevo, łącznie zmieniany 1 raz.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#258
Ważny jest efekt, a taki tu został osiągnięty.

Ja teraz trochę odpuściłem polskie portale, próbuję się dogadać na retrobike.co.uk, oferty muszę przyznać konkretne ale ceny też i to jest ból :mrgreen:
Mogę kupić to co chcę ale na pewno okazja to nie będzie.
Z drugiej strony ludzie latami polują na wymarzone rowery a ja chciałbym już, natychmiast.
Wheeler Cross Line 3000 `93 -RESPAWNED
Alpinestars Cro-Mega LX `92 -IN PROGRESS
Breezer Thunder `92 -RESPAWNED
DB Axis `91 -IN PROGRESS

#262
90s_fan pisze:Z drugiej strony ludzie latami polują na wymarzone rowery a ja chciałbym już, natychmiast.
Sęk właśnie w tym żeby wiedzieć na co się chce polować a nie kupować wszystko jak leci. Kasy tylko wydasz i tyle a późiej jak zaczniesz sprzedawać niepotrzebne rzeczy to złapiesz się za głowę jak sobie uświadomisz ile kasy poszło w plecy :-)
Qsik pisze:Spec mi sie bardzo podoba ale ta Kona miażdży system. Ja bym troche zaszalał z zielonymi miśkami i chwytami - rasta byłoby fajne :)
Zakładałem Miśki z brązowymi bokami i wygląda kozacko z ceramikami ale zielonych ni ma na stanie niestety :-(

cardamon nie jest źle, całego czerwonego siodła bym nie założył ale to ma czarne wstawki, które dobrze tonują tę czerwień.
Snack pisze:Klasycznie, bez wariactw i to mi odpowiada. Generalnie styl w którym budujesz wszystkie rowery mi odpowiada ;-) korbę bym założył czarną ale to szczegół..
Dzięki Snacku! :-) Korbka wiesz jak jest... narazie musi tutaj zostać bo czarna wylądowała w Specu a ta żółta jak przymierzałem to kompletnie do Speca nie pasowała. A może by pod te korby wrzucić żółte kable??
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#264
Żeby ta żółta korba pasowała to amortyzator żółty musiałby też wpaść. W tej chwili rzeczywiście razi, ale z drugiej strony gdybyś założył czarną to ten rower byłby już ostatecznie ukończony i musiałbyś zacząć składać kolejny sprzęt :mrgreen:

#267
YvesMoi pisze:korba i tak nie pasuje, nie jest z oryginału bo tam był rozstaw micro a Ty masz compact :P
Korba jest jak w katalogu Kony z 1999 roku, rozstaw 110, tarcze 46/34/24, mocowanie na kwadrat. Pasuje, pasuje. Zerknij do katalogu, link poniżej.

http://www.retrobike.co.uk/gallery2/v/M ... _.pdf.html

Obrazek


P.S. Tak wyglądała jak nabyłem ją od mekp-a.

Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#270
Yves czyli w katalogu jest widoczna wersja pod 94/58? Po czym to poznałeś? Jeżeli tak to może na rynek europejski wychodziły w nieco innej konfiguracji (Kona sprowadzona ze Szwajcarii) albo ktoś przede mną powymieniał podzespoły hmm? W mojej jest zmieniarka z długim wózkiem a w katalogu chyba ze średnim no i moje siodło SDG też nie jest modelem Bel Air Titanium jak w katalogu.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900
cron