Scott Endorphin WC

#1
Zrobiłem sobie ostatnio wycieczkę z Francji do Szwajcarii, coby zobaczyć te słynne bazary rowerowe. Wygląda to mniej więcej tak:
Obrazek


Co tu dużo pisać, moja stajnia powiększyła się o endorfinkę. Planowo miała iść na części i wio na allegro, ale nie potrafię jej tego zrobić i składam od nowa, a przynajmniej na razie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Galeria:
https://picasaweb.google.com/1128670770 ... YrstdGP0wE

Tak wygląda aktualnie:
Obrazek


Kto pomoże zidentyfikować rocznik ramki? I tych crosslandów co je tu wrzuciłem.
A i najważniejsze, jaka tu sztyca wchodzi fabrycznie (Skolioza)? Wydaje mi się, że 26,8 ma za luźno.

#3
ładna i w fajnym stanie! Jeden z moich ulubionych designów z tą flagą
szkoda że Lka :-( (wiadomo, zależy od wzrostu, ale to jednak najczęściej spotykany rozmiar podczas gdy ja lepiej czuję się na Mce)

Co do pytania - rocznik 99, prawdopodobnie będzie 27,2 jak Kuba pisze (w każdej spotkanej do tej pory taki rozmiar był - ale nie napatoczyła mi się żadna z 99)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#4
Fajna ramka. Trafiła Ci się na bazarze rowerowym z fory?
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#6
No to gratulacje! :) Widziałeś tam jeszcze jakieś ciekawe sprzęty MTB z epoki?
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#8
Rower spoko.... u nas jeszcze nie widziałem ani razu na forum czy ulicy. A ceny na tym bazarze mają znośne? Opyla się dla siebie coś wyrwać? Czy drożyzna?
Jak ten bazarek wygląda od strony sprzedających? Sami handlarze czy indywidualni sprzedawcy również się trafiają? Jak wygląda sprawa z papierami na rower, czy nie ma ryzyka że coś jest kradzione?
Ostatnio zmieniony 2013-10-30, 20:31 przez Skeevo, łącznie zmieniany 2 razy.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#9
Spoko?!!!

To jest właśnie różnica pokoleń, w tym przypadku tylko 50%...
W roku 9.., jak to widziałem na ulicy to milczalem, a dzisiaj ...internet, xtr'y, spoko....

Ile kosztował?
Ostatnio zmieniony 2013-10-30, 20:36 przez smolar, łącznie zmieniany 1 raz.
śmietnik to nie retro!

#10
Gdybyś mieszkał w takiej dziurze jak ja przez całe życie to też za wiele byś nie zobaczył. Internet otworzył mi oczy.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#11
Sintesi Bromont (Verlichi tylko brandowane jak kilka innych)- niejaki Krzysiu "Spaceman' w Krk na tym śmigal (ale w wersji zielonej pod dh3) - straszne to zawieszenie było, choć wygląd roweru OK
E: przyznaję że widziałem je we wszystkich kolorach Marcoka (niebieski, czerwony, zielony, putpura i nie wiem czy nie srebrny) ale złotawego i to z wpuszczanym mostkiem jeszcze nigdy
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#12
Jest do wzięcia na młynie złotawy XC 700 chyba już jakiś czas ;]

Te rowery to chyba tam za półdarmo rozdają skoro się opłaca handlarzom tyle jeździć.
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#13
Ceny znośne, im wcześniej się przyjdzie tym mniejszy odsiew okazji ;)
Pół na pół handlarze i indywidualni. To jest samoobsługowy bazar, zostawiasz rower z ceną i przychodzisz wieczorem po kaskę.
Przy kasie dostajesz papier na rower jako potwierdzenie zakupu i tyle.
Sintesi stał za 150 franków bodajże. Ale brakowało miejsca w furze.

Niestety nie rozdają za pół darmo, ale ceny są ok.

Re: Scott Endorphin WC

#24
skolioza pisze:
2019-09-22, 10:21
Szkoda tu politykować bo wszędzie tego pełno - ale trzeba sobie zadać pytanie czy jakby to był normalny kraj to tylu ludzi by z niego zwiało
W jakiś sposób musi być normalny bo ludzie jednak wracają...Długo by gadać ale w Polsce się poprawia a na Zachodzie panuje stagnacja...Nie ma już takiego przebicia zarobków tutaj a w kraju, koszty życia też mocno wzrosły, jasne że nadal się łatwiej żyje niż w Polsce ale miodów już takich nie ma dlatego wielu się decyduje na powrót....