#61
W zasadzie to miło mnie zaskoczyliście. Naprawdę spodziewałem się, że będzie gorzej.

Przypominam, że rower jest w fazie budowy.
Jeśli chodzi o takie detale jak linki, czy chwyty to ja to wszystko wiem. Traktuję je jednak jako detale. Uważam, że dużo jest jeszcze do zrobienia jeśli chodzi o grubsze szpeja. Detale zostawiam na koniec :-)

Tak samo traktuję kwestię opon. Szkoda mi jeździć na oponach z epoki, tym bardziej, że w większości przypadków to są po prostu zużyte opony. Guma wieczna nie jest. W tym przypadku jestem bezwzględny. Opona to bezpieczeństwo. Tak uważam.

Rozmiary opon to 2.4 z tyłu i 2.25 z przodu ( nie udało mi się znaleźć drugiej 2.4 ). Wbrew pozorom, ze względu na szerokość opon, jeździ się bardzo szybko i dobrze.

Koła raczej zostaną bo jestem maniakiem dzwięku tylnej piasty od Krzysia. Robi mi czasem za dzwonek :-)
Chyba, że kiedyś by się trafiły jakieś piasty Roox'a. Może ktoś się orientuje jaki dźwięk wydają Roox'y? Bardziej Chris King czy bardziej Shimano?

Siodło jak opony. Ma być wygodne a żadnego bardziej wygodnego nie znalazłem. Jeśli rower dojdzie do stanu wystawowego a nie użytkowego na pewno będzie coś z epoki . Poza tym mi osobiście to siodło szalenie się podoba. Daje trochę takiego steam-punkowo-wiktoriańskiego stylu :-)

Dualcontrole kocham nad życie. Dla mnie nie ma lepszego systemu (wiem, że mało osób się ze mną zgodzi). Będę szukał pewnie klamkomanetek szaraka ale to też pewnie później.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#62
adek pisze: Chyba, że kiedyś by się trafiły jakieś piasty Roox'a. Może ktoś się orientuje jaki dźwięk wydają Roox'y? Bardziej Chris King czy bardziej Shimano?
http://www.roox.at/COMPONENTS/COMPONENT ... B_rear.htm

wystarczy przeczytać opis :->

miski sterowe wchodzą w jakąć redukcje a potem w główke ramy,
czy tam tak wystaje gołe alu między lakierem a sterami, paskudnie to wygląda :-P

ps. może będę miał czarnego roox-a 27,2mm na sprzedaż ale to na wiosne 8-)

#63
Cardamon to ja w razie czego po tą sztycę już się ustawiam w kolejkę :-) Jak coś daj znać. Może być wiosna, mi się nie spieszy.

Z tymi sterami to faktycznie wchodzą one w taką jakby redukcję (widać to w moim pierwszym poście) która wychodzi takim kołnierzem na zewnątrz. Jakby nabite od góry. Nie wiem czemu to ma służyć ale tak jest.
Z tego co szukam to wszystkie stare ramy Juchema tak mają. No taki urok.
Można by to pewnie zgubić srebrnymi sterami ale mi srebro jakoś nie pasuję. Wolę czerń.

Czy uważacie, że mostek w kolorze widelca to już będzie za dużo?
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#65
Ten roox z linka od cardamona ma bębenek od xt m75x który ma chyba 4 zapadki nawet w opisie to jest. Więc roox brzmi tak samo jak XT. I jak na [RooX]. -a to ta piasta jest przynajmniej nieudana i nie ma co jej porównywać do DT czy CK.

#66
Adamello pisze:Z krzysia na ruksa? Musiał bym się mocno w łeb pierd...
To już bym chyba novateca wolał.
Po to właśnie jest forum, żeby wybijać takie pomysły z głowy tym którzy słabiej się znają :-)
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#68
Piotr pisze:Dualcontrol ....tfu , dopóki sprężyna działa dobrze jest ok .
Jak się zepsują, będę miał większą motywację do jedynych słusznych zmian :-)
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#71
Więc przyjechała korba. Nie mogłem się oprzeć i tak na szybko przymierzyłem.

Przy okazji, Panowie wytłumaczcie laikowi jak dobrać długość suportu do tej korby.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990
Załączniki
IMG_0299.jpg

#73
adek pisze:Więc przyjechała korba. Nie mogłem się oprzeć i tak na szybko przymierzyłem.

Przy okazji, Panowie wytłumaczcie laikowi jak dobrać długość suportu do tej korby.
Nie da się dobrać dobrego suportu, odkręć tą korbę i wyślij mi ją szybko do Łodzi.Ja sobie jakoś z nią ułożę życie:)
Lodzermensch

#77
cardamon pisze:to jest ta nówka co krążyła po forum od Yves'a ? BCD110? no widzisz a ja mam taką żółciutką BCD94, lepiej by tu pasowała... oj lepiej 8-)
Pewnie ta sama.

Nie wątpię, że lepiej by pasowała żółta. Jednak z tymi korbami to chyba nie jest tak, że można sobie nagle od ręki żółtą kupić :-)

Po głowie zaczęła mi jednak krążyć taka myśl :-)
Ostatnio zmieniony 2014-09-23, 16:50 przez adek, łącznie zmieniany 2 razy.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990
Załączniki
IMG_0299y.jpg
Z żółtym wyglądałby tak.
IMG_0299o.jpg

#79
cardamon pisze:Z1 pomarańczowego też mam :lol: :lol: :lol:
Nie no na Z1 to będzie chopper :-)

Masz też chyba mostek Rooxa w kolorze mango.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#80
tak ale to juz nie ten kolor co Z1 i Twoja korba, to mango jak z widelców Manitou, RooX sobie fajnie to wymyślił z tymi kolorkami gratów jak widelców różnych producentów :)

Z1 dałoby sie pewnie obniżyć, zresztą ta moja to jest 100mm, a były jeszcze z rocznika wcześniej chyba Z1 80mm pomarańczowy metalic ale to lepiej żeby sie Focker wypowiedział :-> :oops:

edit: http://dansbikestuff.blogspot.com/2013/ ... omber.html

jednak ten wczesniejszy model tez był 100mm :-/

#81
Obniżyć oczywiście się da, ale to kloc nadal będzie, bo i tłumik dodatkowy i sprężyna dłuższa i więcej oleju. Poza tym trzeba skracać sprężynę albo szukać zastępczej. Szkoda zabawy.
Niestety, teraz te kolory średnio ze sobą grają. Może rzeczywiście dać Manitou albo Bombera do malowania?
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#82
focker pisze:Obniżyć oczywiście się da, ale to kloc nadal będzie, bo i tłumik dodatkowy i sprężyna dłuższa i więcej oleju. Poza tym trzeba skracać sprężynę albo szukać zastępczej. Szkoda zabawy.
Niestety, teraz te kolory średnio ze sobą grają. Może rzeczywiście dać Manitou albo Bombera do malowania?
Ja wiem, że on teraz jak po LSD wygląda :-)
Po to właśnie pobawiłem się zdjęciami żeby coś sensownie dopasować.

Myślę cały czas o tym aby pomalować ten widelec na pomarańczowo bo lakier nie jest już pierwszej młodości.

Korby lakierował raczej nie będę :-)

Można jeszcze wrócić do koncepcji kolorowej sprężyny. Tak w sumie było w oryginale.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#85
A z tą długością osi suportu to ktoś pomoże, czy tu tylko porady dotyczące kolorystyki ?
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#87
cardamon pisze:masz 2 blaty ? wsadź 107mm, jak ja swoją przymierzałem to miałem wrażenie że 103mm też by dało wcisnać, przy 107mm dość ładnie wychodzi linia łańcucha 8-)
Mam trzy blaty.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#90
Jest też bardziej czasochłonna ale pewniejsza metoda.
Musisz uzyskać linie 47,5 lub 50mm na korbie kombinując z suportami.
Jak chcesz zwiększyć o np. 2,5mm to musisz mieć oś 5 mm dłuższą, albo dać podkładkę 2.5mm od hollowtech 2 z prawej strony tylko wtedy cała korba przesuwa się o 2,5m w prawo.
Tutaj masz lekturę jak to zrobić: http://porady.bikeboard.pl/artykuly,pok ... lancucha:1

Jak dotąd nigdy ta metoda mnie nie zawiodła i to nawet na chińskich korbach.
Nie powiedziałem czy 47.5 czy 50 i na to musisz sam sobie odpowiedzieć czy jeździsz na młynku czy blacie więcej.