#32
cardamon pisze:Bomber z allegro ? :)

szkoda że na konkurs nie zdazysz :->
Tak, Bomber jest z allegro.

Piotr pisze:No Panie, ...ale z tarczami nie startuj , tzn zrób może na v-kach przynajmniej do galerii a później to ....wiesz ....no i kolorki dobierz ładnie.
Nigdzie nie napisałem, że będzie tarcza. Raczej nie będzie. Jest już komplet szarych v-breaków a przednie koło było z innego roweru tak na zdjęcie tylko. Nie chciało mi się przekładać opony do właściwego koła.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#34
W konkurs to ja na razie wbijam :) To jeszcze potrwa, a kto wie może się jeszcze jakiegoś świętokradztwa dopuszczę :)

To mam w takim razie dwie kolejne zagwozdki.

1. Widzę, że rura sterowa jest za krótka. Rozumiem, że odkręcając te dwie śruby w koronie jestem w stanie wyciągnąć tą rurę i zamienić ją na taką o właściwej długości. No i właśnie tu mam pytanie. Czy to musi być specjalna rura, czy można ją dorobić. Mam kumpla z nieograniczonym w zasadzie warsztatem (łącznie z tokarkami, frezarkami i maszynami CNC). Powiedział, że dorobi. Dorabiać, szukać?

2. Damper. Cała rama była w bardzo ładnym stanie w momencie zakupu. Nie widać było wielkich oznak zużycia. Pytanie co zrobić z damperem? Nic nie cieknie, wszystko bardzo ładnie wygląda. Serwisować go? Proszę się nie śmiać ale moja wiedza na ten temat jest żadna. Nie wiem czy tam są jakieś uszczelki? Co będzie jak się go rozbierze i jakaś uszczelka się uszkodzi która będzie nie do dostania bo będzie jakaś nietypowa? Nie wiem co z tym począć. Wy jesteście bardzie doświadczeni to może coś podpowiecie.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#35
adek pisze:Widzę, że rura sterowa jest za krótka. Rozumiem, że odkręcając te dwie śruby w koronie jestem w stanie wyciągnąć tą rurę i zamienić ją na taką o właściwej długości. No i właśnie tu mam pytanie. Czy to musi być specjalna rura, czy można ją dorobić. Mam kumpla z nieograniczonym w zasadzie warsztatem (łącznie z tokarkami, frezarkami i maszynami CNC). Powiedział, że dorobi. Dorabiać, szukać?
Miałem kiedyś taką dorabianą rurę ze sztycy. W miejscu gdzie wchodziła do korony miała chyba z 8mm grubości ściankę. Złamała się po ok. pół roku tuż za wzmocnieniem. Szczęście w nieszczęściu że stalo się to "na mieście" przy okazji takich pseudo-trialowych trików, przy zerowej prędkości.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#36
ostatnio byly oryginalne rury do bomberów za 60-65zł na allegro, pamiętaj że inne nie podejdą, bombery <2000roku mają dość dużą wysokość utwierdzenia w koronie i może sie okazać że przy niededykowanej rurze nie bedziesz miał na co nasadzić miski sterów bo zgrubienie schowa sie w koronie

3mam kciuki a dalsze prace :mrgreen:

#37
Jakiej kierownicy szukać? Giętej czy prostej?

Co krok to kolejne pytanie?
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#40
Piotr pisze:Pierwszy krok to poszukaj katalogu jak stał oryginalnie
Oryginalnie w katalogu była kierownica gięta. Wszystkie rurki w katalogu to Syncros.

Zdjęcie z katalogu z moją lekką poprawką kolorystyczną (zastanawiam się czy nie przemalować sprężyny).
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990
Załączniki
Zrzut ekranu 2013-11-18 o 12.48.52.png

#42
tiomek pisze:A co poprawiłeś na tym zdjęciu, tą sprężynę? :-)
Sprężynę i widelec. W oryginale jest pomarańczowy kolor na amortyzatorze.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#44
Wydaje mi się, że 27,2 mm. Wczoraj taka sztyca Syncrosa NOS jak z katalogu poszła na e-bayu za około 200 zł. plus przesyłka :-)
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#47
Minął już prawie rok od momentu jak kupiłem ramę.

Wiosną tego roku straciłem mój stary rower którego używałem na co dzień.

Postanowiłem sprawdzić jak sprawdza się Juchem i złożyłem go z tego co mi zalegało w szufladach.

Wiem, że dostanę zjeby ale jeszcze raz powtarzam, że rower ma na razie cieszyć mnie i nie jest stadium docelowym.

Rower po wymianie dampera na nowy śmiga niesamowicie. Jestem bardzo mile zaskoczony.

Stopniowo będę podmieniał poszczególne elementy i prawdopodobnie powoli przesiadał się na inny rower. Chociaż ten na razie jest mega wygodny i nie bardzo mam na to chęć.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990
Załączniki
IMG_0260.jpg

#48
Jaki kierunek obierasz na przyszłość? Myślałeś aby uzbroić co nie co w Race Face-a? Czy bardziej w stronę katalogu?
Fajnie by tutaj mogły wyglądać graty Race-a.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#50
corrado1111 pisze:Chciałbym mieć tyle w szufladach.
Ty masz więcej w kieszeniach :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#54
Skeevo pisze:Jaki kierunek obierasz na przyszłość? Myślałeś aby uzbroić co nie co w Race Face-a? Czy bardziej w stronę katalogu?
Fajnie by tutaj mogły wyglądać graty Race-a.
W najbliższej przyszłości mam zamiar:

- zmienić sztycę na czarnego Roox-a 27.2 ( może ktoś ma na zbyciu :-)
- wymiana korby (już w zasadzie jest ale na razie cicho sza). Nie jest to Race Face
- szary XTR na tył już jest ale słabo działa z Dual Control więc na razie czeka w szufladzie :-)

Ciut więcej zdjęć tu, bo boję się publikować na forum, żeby ktoś zawału nie dostał przez te heretyckie szpeja :D

https://www.dropbox.com/sh/207xeoczw5t8 ... c47xa?dl=0
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#55
niezależnie od mieszania epok, stylów itp to jak dla mnie jeden z ciekawszych projektów na forum i każdy postęp jest miły dla oka - bo po prostu jest

#60
Piotr pisze:poszedł na bogato , tylko całosć psuje jeden piperzony pancerzyk , który jest za krótki !!!
pare zjazdow na kamieniach :roll: ...sie rozciagnie ;-)

--------------------------------------------------------------------------------

a tak na serio :-> moze sie podobac ...tylko to siodelko .a raczej siodlo :oops:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie
cron