Avalanche 92 - reaktywacja reanimacja

#1
Prezentuję rower który jest ze mną najdłużej, prawie pół mojego życia.

Dostałem go w 1996 roku na moje 18 urodziny zaraz po tym jak rama Peugeota wyzionęła ducha. Wcześniej należał do mojego kuzyna więc można powiedzieć że jest w rodzinie od nowości. Trafił w moje ręce na zasadzie rozliczeń między ojcem I wujem a kuzynowi dostał się Zaskar ponieważ mój wójek, jako zatwardziały szosowiec stwierdził że nie potrzebne mu MTB.

Jak go dostałem to miał wymienioną nowiuteńką grupę M737 i V-ki na przedzie, dwa widelce - wczesnego maga i oryginalnego 3D. Spędziliśmy razem wiele dobrych chwil lecz kiedy wyjechałem z domu rodzinnego, prawie osiem lat spędził smutno to w piwnicy, to w garażu. W międzyczasie został ograbiony i posłużył jako dawca części do innych rowerów.

Postanowiłem jednak obdażyć go ponownie uczuciem i przygotować do jazdy. Z pierwotnej wersji ostały się tylko koła, mostek, stery kiera i oczywiście U-brake. Wstawiłem mu starsze graty, thumby, stare XT żeby ładnie było. Wstawiłem innego, nowszego maga. Sztywny 3D poszedł kiedyś pod młotek, niestety. Lakier to gruby proszek ale rower miał fabrycznie podobny kolor.

Po dzisiejszej przejażdżce zapałałem do roweru starą miłościa, wspomnienia ożyły.

Chyba częściej się będę na nim woził bo GT fajnie jeżdzi. Tutaj wiadomość dla Corrado żeby nie ronił łez nad Wickedem i jego kremowymi Magikami, Fat idzie na chwilę obecną w odstawkę chociaż nic lepiej się nie prowadzi niż Wicked :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

#4
Miło, że ostał się w domu od nowości :-) Rowerek super!
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#5
aldek pisze:Tego 3D i flipflopa szkoda
Malowałeś go?
Ten synkros to moim zdaniem za gruby do stalowych ram jest.
Jest czad. GiT czad :-D
Tak, proszkiem trzaśnięty ładnych pare lat wstecz, oryginalny lakier prawie odpadł. Ale podobny był, niebieski w taki jakby lekki marmur.

Flip flop był zamieniony na Syncrosa na samym początku. Wtedy mieć taki mostek to był istny szał pał i orgazm. Jak posiadanie butów z łyżwą, ciuchów z paskami i Golfa w pewnych kręgach. Jego egzystencja w tym rowerze ma swój odrębny wymiar.

A 3D szkoda, szkoda. Mam na składzie starszego, 2x4 który się kurzy bezczynnie, miał iść do Zaskara ale zobaczymy.

#7
pikny, bardzo...świetna rama, wszystko takie skorojone...nom podobają mi się takie bajki
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#12
Marzę o takim sprzęcie, serio. Zazdroszczę Ci go strasznie.

A tak poza tym to, czarne obręcze i te oponki komponują się idealnie.
wheeler 5000 pro line
on-one pompino CX