Zaskar LE 94'

#1
Pamiętacie może taki serial Pacyfic Blue? Był puszczany jakoś w drugiej połowie lat 90. Akcja działa się chyba na florydzie a film był o policjantach i policjantkach jeżdzących na rowerach górskich. Miała to być konkurencja dla "Słonecznego patrolu" z umięśnionymi panami i pięknymi blondynkami ale nigdy takiej furory nie zrobił. Dlaczego o nim mówię, film sam w sobie był kiszkowaty ale pamiętam jak śliniłem się na widok Treków Y na Spinergy. Z tego powodu co weekend zasiadałem przed telewizorem aby pooglądać rowery w akcji, fabuła była na dalszym planie. I było coś jeszcze o czym nie zapomnę. Gościnnie w kilku odcinkach wystąpił mój idol Hans Rey. I tam w tym serialu miał niebieskiego Zaskara na Spinach. Pamiętam jak wyobrażałem sobie jak to byłoby cool jeździć tak jak on i mieć anodowanego niebieskiego Zaskara. I te Spiny... Nie pamiętam czy ten Zaskar był w kolorze turkusowym czy "electric blue". Próbowałem gdzieś zlaleźć czy ściągnąć ten serial ale bez skutku. Nie ma nawet na DVD.
Tak czy innaczej marzenia należy realizować więc starałem się odtworzyć z pamięci jak tylko potrafię. No i co prawda nie jeżdże jak Hans ale rower się zgadza a jeśli nawet nie do końca to na pewno jest cool jak w serialu Pacyfic Blue 8-)

Obrazek

Obrazek


Więcej tutaj:
http://picasaweb.google.com/retroridermaniac/ZaskarLE94#
Ostatnio zmieniony 2015-02-06, 10:03 przez Radziej, łącznie zmieniany 1 raz.

#3
Serial pamiętam, sam siedziałem przed telewizorem jak zaczarowany pamiętam Ygreki na Sinergy, pamiętam, Reya i niebieskie GT - nie pamiętałem w nim jednak kół Teraz już wiem!

A rowerek rewelacyjny, anodowanie ram zawsze mi się podobało (szkoda że Scott się tego nie złapał... ;-) )
Znowu nietuzinkowość - korby, koła, hamulce...

jeśli mogę pomarudzić ;-)
- skąd pomysł na LXa z przodu? nie myślałeś o XT do kompletu? z dostępnością nie powinno być kłopotu chyba, zwłaszcza "za kanałem"
- przymierzałeś srebrny kokpit lub czarną sztycę, tak aby "rurki" były w jednym kolorze?
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#4
LX to jedyna rzecz jaka pozostała kiedy go kupiłem w oryginale. I widelec. To prawda że nie ma żadnego problemu ze zdobyciem FD 737 ale wtedy nie byłoby o czym dyskutować. ;-) Ja już tak mam że kiedy projekt jest prawie gotowy to zostawiam taką małą łyżkę dziegciu w beczce miodu.

#5
Czarna sztyca wygląda rewelacyjnie, przymierzałem i mam nawet czarnego Syncrosa, ale prawda jest taka że jeżeli nie masz amortyzowanej lub tytanowej sztycy + tytanowy stelaż to ból krzyża po 30-40 km na Zaskarze murowany. To jest tak piekielnie sztywny rower że bez kompromisów się nie da. Zdecydowanie rower dla prawdziwych hardcorowców. Mam i też srebrny mostek ale ten wznios i długość mostka bardzo mi odpowiada. Jak znajdę taki sam srebrny to może zamienię.

#8
No właśnie aprops pedałów Onzy, miałem ostatnio okazję kupić niedrogo tytanową wersję ale się nie zdecydowałem tylko dlatego że mam wszystko na Shimano, teraz trochę żałuję... Mam też 737 ale w kiepskim stanie, jak przyszły to okazało się że są pociągnięte jakąś badziewną farbą.

PS. Hej Yves, naprawdę jesteś w Marakeszu czy się zgrwyasz tylko? :-D

Białe kapciuszki Onzy? mówisz o porkach, chodzą po 100 euro/funtów wytarte. Nowe ostatnio poszły za ponad 200 funtów. Nigdy w życiu nawet jeśli w totka bym wygrał. Tym bardziej że wiem jakie badziewne są na mokrym terenie o mało mnie nie zabiły. A kupiłem je z 10 lat temu bo były najtańsze z markowych chyba za 20 zł czy coś takiego.
Ostatnio zmieniony 2010-02-20, 15:50 przez Radziej, łącznie zmieniany 1 raz.

#11
Radziej pisze: Białe kapciuszki Onzy? mówisz o porkach, chodzą po 100 euro/funtów wytarte. Nowe ostatnio poszły za ponad 200 funtów. Nigdy w życiu nawet jeśli w totka bym wygrał. Tym bardziej że wiem jakie badziewne są na mokrym terenie o mało mnie nie zabiły. A kupiłem je z 10 lat temu bo były najtańsze z markowych chyba za 20 zł czy coś takiego.
ano o porkach ;-) to była ponoć guma na głębokie błoto, na twardym jeździła (panaracer też miał coś takiego - spike chyba)
Z resztą nie chodzi tu o jej walory a o wygląd (białe panaracery magic też tanio nie chodzą, choć widziałem na razie tylko nowe) ;-) pisałem przecie że tylko do zdjęcia :lol:
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#14
skolioza pisze: ano o porkach ;-) to była ponoć guma na głębokie błoto, na twardym jeździła (panaracer też miał coś takiego - spike chyba)
Z resztą nie chodzi tu o jej walory a o wygląd (białe panaracery magic też tanio nie chodzą, choć widziałem na razie tylko nowe) ;-) pisałem przecie że tylko do zdjęcia :lol:
Panaracery magic jak najbardziej kupię sobie kiedyś, może nawet niedługo... Chociaż to tylko opona. A "wieprzowiny" nie lubię.

#15
Radziej, świetny ten zaskar, i ma historię osobistą, to spełnienie marzeń. Kapitalna sprawa.
I powiem Ci jeszcze jedno – nigdy, nawet gdy był ich czas, nie lubiłem tych anodowanych duperelków, kółeczek, śrubeczek, kapselków, tych świecidełek.
Ale jak zobaczyłem tą ramę, to po prostu oniemiałem. Tak, w takim rozmiarze to ma sens, daje popalić, i o to chodzi.
Korby chwalili, koła chwalili, ale hamulców jeszcze nie. Świetne. Opon jasnych bym nie dawał, bo zabiją efekt tej ramy, jakże tutaj modnych zieloniaków też nie. Ale to oczywiście moje zdanie.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#16
Wielkie dzięki Aldek... Wiesz miałem pokusę zamontować niebieskie wieszaki, kierownicę, i zaciski ale w porę się opamiętałem bo pewnie bym schrzanił sprawę. Całe szczęście pozostało na niebieskiej śrubce w korbach.

#17
Radziej pisze:Wielkie dzięki Aldek... Wiesz miałem pokusę zamontować niebieskie wieszaki, kierownicę, i zaciski ale w porę się opamiętałem bo pewnie bym schrzanił sprawę. Całe szczęście pozostało na niebieskiej śrubce w korbach.
przesłodziłbyś, rama by się nie wybijała
Ja jestem zdania że kolorowe duperela mogą iść w parze ze stonowaną ramą - czarną, szarą, srebrną - na zasadzie ożywienia A wsadzać komponenty tego koloru co rama....zrobiłaby się z tego wielka bezkształtna bryła bez wyraźnych konturów ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#19
skolioza pisze: A rowerek rewelacyjny, anodowanie ram zawsze mi się podobało (szkoda że Scott się tego nie złapał... ;-) )
nie jestem skotowym omnibusem - ale w 94r byly w ogole jakies alu modele?? (stali nie zaanodujesz)

#20
zimny pisze:
skolioza pisze: A rowerek rewelacyjny, anodowanie ram zawsze mi się podobało (szkoda że Scott się tego nie złapał... ;-) )
nie jestem skotowym omnibusem - ale w 94r byly w ogole jakies alu modele?? (stali nie zaanodujesz)
były już nawet wcześniej od 92 na pewno, a może nawet 91 (jednego takiego z roku 93 nawet udało mi się zepsuć ;-))

EDIT - znalazłem nawet wcześniej -89 model "Alu XT"
Ostatnio zmieniony 2010-02-27, 12:21 przez skolioza, łącznie zmieniany 1 raz.
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#24
ekspertem nie jestem, ale Spinergy dało się chyba jakoś "podcentrować" płatami
Spiny to monolit - trudno zepsuć, trudniej naprawić
Poza tym bywały modele (nie wiem czy Spin akurat to robił) które miały możliwość wymiany samej obręczy (jak się starła od klocków, to koło nie szło w kosz Niby oczywiste, ale nie wszystkie takie zabawki taką możliwość oferowały)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#27
no to teraz widać ze Ci zmotoryzowani policjanci jeździli nie tylko na trekach igrekach ale tez na schwinnach i gietkach :)

jest tez jeden odcinek gdzie jakiś długowłosy blondyn (może hans) jest złodziejem i śmiga na fullu FOES'a :shock:

#29
Kurcze, ja go niebieskiego pamietam z czarnymi spinami, moze jakis pozniejszy odcinek ;-) Konia z rzedem temu kto znajdzie zolte spiny :shock: Chyba tylko na potrzeby filmu zrobili. Co do wagi to nie wiem ale jak je bralem do rak to lekkie jak cholera. I sztywne jak diabli. W polaczeniu z ta rama rower przyspiesza jak rakieta. Ale sztywniosc ma swoje bolesne minusy. Teraz rozumecie dlaczego tytanowa sztyca i prety w siodle ;-) Scentrowac ciezko, zniszczyc takie kolo tez nie latwo, jedno tylko co mnie martwi to wymiana obreczy...Ponoc mozna ale musza to wykonac specjalisci a nie lokalny warsztat. Cos trzeba podgrzac tylko nie pamietam co obrecz czy samo kolo. Jeszcze jedna fajna rzecz w tych spinach to lozyska maszynowe chodza nawet ladniej niz w crossmaxach.

PS, dzieki za ten link, szukalem i na youtube bez rezultatu :-? Chyba niedawno wstawili.

#30
z tego co się dogrzebałem, to Hans zagrał w dwóch odcinkach:
-1997 "Black Pearl" (to ten, do którego link wrzuciłem)
-1998 "Best Laid Plans" (tego nie znalazłem, niewykluczone, że właśnie tam był niebieski Zaskar)
zobaczymy, może jeszcze się pokaże ten późniejszy odcinek, i zweryfikujesz swoje dzieło względem pierwowzoru ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
cron