#151
No to będzie ciekawie, ale proszęęęęę nie pakuj żadnych kolorków jakieś purple i inne purchle ;-). Rama sama w sobie jest bardzo ładna (nawet SL'ka Ci do napisu Breezer spasiła) i reszta na czarno/srebrno będzie idealnie współgrać, łoczywiście moim skromnym zdaniem.

#155
Sam się zastanawiam czy ten Sachs będzie tu grał. Niestety - Sram wtedy jeszcze nie robił przerzutek. Generalnie poza Paulem nie ma za bardzo możliwości znalezienia amerykańskiej przerzutki z tego roku - więc czy to będzie japońskie czy francuskie przestaje robić różnicę. Niemniej na pewno mainstreamowy XTR w takiej ramie czyściej się widywało. Tylko w sumie ten rower nie ma być mainstreamowy ;)
Mam też komplet m900 i pewnie będę przymierzał - jednak kiedy leżą obok siebie przerzutki New Success i m900 to ta druga wygląda nijako. New Success może nie była taka precyzyjna jak M900, ale wygląda naprawdę o niebo lepiej. No i rzadziej się ją jednak widuje.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#156
Eee tam gadasz, M900 wygląda też niczego sobie :-) Chciałbym żeby sobie u mnie też tak polegiwała grupka M900 :-)
Czekam na całość, chociaż Ci powiem że wysoko żeś sobie postawił tę poprzeczkę w kontekście do poprzedniej wersji Breezara, który jak dla mnie był rowerem który mógłby u mnie stać bez żadnych zmian do końca moich dni :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#157
Grześ Japonia jakos bardziej neutralna koncepcyjnie sie wydaje... moze po prostu na tyle wpisala sie w kanon ze stala sie niejako miedzynarodowa ;-) Niemniej przymierz i wszystko będzie jasne a sam ciekaw jestem jak to zagra Jak piszesz nieoklepany to osprzęt więc trzeba to zobaczyć

E: i jeszcze jedno - przy koncepcji non-shimano shark fina chyba odpuscisz? ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#158
Załóż mavic'a .. nie idź na łatwiznę!

Skoro rower i tak ma głównie wisieć na ścianie ,to wybrałbym części które lepiej wyglądają na ścianie .. srebrny sachs jest taki klasyczny .. załóż ,zobacz , zrób zdjęcia porównawcze różnych grup wiszących na ścianie i osądzimy(sugeruję tą samą ścianę, o podobnej porze dnia i naświetleniu) :mrgreen: .

Osobiście wolałbym sachsa ns od m900.

Z ciekawostek -nie dalej niż w ostatni piątek ,znalazłem tiogi psycho skinwalle w stanie bdb, jak nie idealnym w bunkrze atomowym w Oslo... nawet się zastanawiałem czy ich dla Was nie zabrać :-P Były w stanie bardzo dobrym ,bunkrowanie im nie szkodzi.

Mam nadzieję ,że nie użyjesz tych wieszaczków pacyffek ,które gdzieś mi tu mignęły .. straszne to gówno .. miałem takie i chcę o tym zapomnieć ..ale co ja komu tu mówię .. osobiście wolałbym klasyczne haczyki..

Czekam na rozwój sytuacji ;-)

p.s. wybaczcie chaotyczny styl ,ale właśnie delektuję się smakiem komesa .. od pół roku go w ustach nie miałem

#160
tak zioram w katalog Sachsa 1995 i mnie to się wówczas podobał ten model 3x7 czyli kaseta połączona z 3 biegową piastą, no ale do Breezera to polerowany New Success must be ;-)

Obrazek

#167
Zgadza się. Rampy są po zbóju:

Obrazek


Nie od dziś wiadomo, ze Ritchey większość swoich komponentów zlecał innym do produkcji. W przeciwieństwie jednak do innych, nie naklejał tylko swojego logo, lecz często mocno modyfikował komponenty wg własnego pomysłu. Tak jest z tą zębatką, ale też np. z pedałami, które mimo że są podobne do innych Wellgo, to mają trochę inny zatrzask z tyłu (wg mnie pracuje lepiej niż oryginalne Wellgo).
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#174
focker pisze:A moja pójdzie na ścianę. A co tam.
CIEZKO MI W TO UWIERZYC ... ze potrafisz traktowac jakis rower pieszczotliwie nie katując go :->

#175
Rurokura - wieszaki będą pacyfki. Wiem, że to w ogóle nie hamuje, ale na ścianie będą fajnie wyglądały :)
A ściana duża jest - wszystko się zmieści. I nic nie będzie katowane.

Kolejny element układanki. Kupione jako nowe i mają przejechany jeden zlot. Niestety taki przebieg już wystarczył, żeby straciły urok NOSa. Nie jest jednak źle.

Obrazek
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#177
Poza śrubkami, w tych wieszakach są też za duże straty na gięciach linek wg mnie. Trudno to precyzyjnie ustawić tak, żeby hamulec nie był gumowaty. Zwykłe wieszaki na jedną śrubę 10mm są wg mnie lepsze.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .