#92
focker pisze:Skeevo - Grzesiu to ja nie jestem nawet dla mojej oblubienicy. Zatem póki nawet się nie spotkaliśmy - już Władek bardziej by do mnie pasowało.
weź sie nie przejmuj, do mnie ktoś na pw ostatnio napisał "cardi", o mało co sie nogami nie zakryłem :shock: :lol: :shock: :lol: :shock: :lol:

#93
Grzesiu ,Kubus,Marcinek .............brzmi fajnie co wy chcecie :roll: :roll:
jak w sejmie do wyborow kazdy grzeczny ,a pozniej wypier... :lol: :lol: :lol:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#94
taka byla koncepcja tych korb w polaczeniu z suportem ritchey'a - nie chce odkrywac ameryki po raz n'ty, ale wynalazek przedni - zaginajace sie do srodka osi roweru ramiona maja zmniejszyc q-factor, jednoczesnie oska od ritchey'a bardzo szeroko rozstawione lozyska, co poprawia jej wlasciwosci (sztywnosc, moze tez trwalosc);

druga jej cecha - miski bez kolnierzy, a z kontrami - to kolejny bajer, pozwalajacy spokojnie z przechodzic miedzy 2 a 3 rzedami (w koncu mlynek jest na kominkach i dlugich srubkach), a wlasnie suportem regulujesz sobie linie lancucha (rozstaw stop blokami, ale tez moze ktos zauwazyl - grubosc ramienia jest mniejsza niz u innych producentow, wiec wsadzenie podkladki, odsuwajacej pd nie naraza gwintu)

koniec dywagacji
Obrazek

#96
jacob pisze:
YvesMoi pisze:
jacob pisze:a mi wizualnie bardziej się z poprzednią korbą podobało :-)
nienormalny jacob :-P
wręcz niemoralny
mówienie głupot nie jest smieszne,jest po prostu głupie,a.....przy okazji potwierdza fakt,ze jesteś tutaj zupełnie przypadkowo,jak prawie kazdy retrodzieciak",kuwa twoja mać!
śmietnik to nie retro!

#98
ja się zgadzam co do spójności - stąd mój żart o moralności (lepiej by było nieetyczny, ale gra słowna by nie wyszła)


żeby się focker nie złościł, że tu wbijam i zaczynam dyskusję w stylu "jaki kolor krawata/sukienki" to spytam już konkretnie, czy ta korba była dedykowana do takich szerokich supportów? Czy może przy odpowiednim kształcie ramy dało by się ją zamontować w rozsądny sposób? Były do niej dedykowane ramy? lub ona był do jakiś konkretnych ram?
Ostatnio zmieniony 2013-01-08, 13:59 przez jacob, łącznie zmieniany 1 raz.

#100
focker pisze:Adam - to nie jest kwestia ramy, tylko korb. Korba XT hulała normalnie z suportem 110. Teraz nic węższego niż te 129mm nie pozwala na kręcenie. Z tytanową osią może powalczę kiedyś - na razie jednak odpuszczę. Niemniej dzięki za trop.
Przy takiej długości tytanowa ośka może sprawiać wrażenie "miętkej" Oś 114mm robiła mi lekką różnicę między stalą jak mocniej depnąłem.

#101
Smolar - wiem, że stać Cię na komentarze na poziomie. Daj chłopakowi spokój :) Tym bardziej, że to przecież ja zamontowałem te korby i to ja się wykazałem bezguściem - Jacob tylko skomentował to co zobaczył, więc jest Boguduchawinny.

Jacob - rama jest standardowa. Każda normalna korba z Low Profile wchodzi z suportem 110mm z dużym zapasem. To korba Ritcheya wymaga długiego suportu. O przyczynach pisał Zimny. Z uwagi na fakt, że epokowo pasuje to do całego roweru - nie przeszkadza mi to nic a nic.

Radziej: Dzięki - będę miał na uwadze ten tytanowy aspekt. Pewnie szybko to nie nastąpi, ale spróbuję jednak podziałać w tym temacie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Niemniej teraz dźwignia jest przeduża i wcale się nie zdziwię, jeśli tytan się tu nie sprawdzi.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#102
Co do ośki ,trzeba mieć na uwadze -że jak zamawiasz custom -to nic nie stoi na przeszkodzie zastosować oryginalne michy riczeja z szeroko rozstawionymi bieżniami (są praktycznie już poza obrysem mufy) ,bądź pokusić się o ..zewnętrzne łożyska i większej średnicy ośkę ;) Ostatecznie dobry custom -jest jak dla mnie ponadczasowy.
Inna sprawa ,że przecież właściciel roveru ciężki nie jest i o ile nie będzie jakoś super wrażliwy ,ani nie będzie się mu palić -to może nie zauważyć różnicy .. ;-)

#108
Breezer breezerem ale na widok Sl´a zawsze mieknie mi serce :!: :!: :!: :!:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#110
Czy przypadkiem ramka nie została odnowiona? :-) Uchyliłbyś rąbka tajemnicy odnośnie przyszłych planów... :-) Ciężko mi sobie wyobrazić inną koncepcję na ten rower od poprzedniej, która była nietuzinkowa :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#113
Czy do tego Breezera ma być ten SharkFin?
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike