#61
smolar pisze:
tomasz333 pisze: Katalog mam w formie papierowej, trochę styrany, zeskanuję go i wrzucę na Forum(Ale to później)
kiedy później?

Póki co wrzucam stronę z katalogu z konfiguracją sprzętową producenta dot. między innymi roweru autora tego tematu , jak będę miał czas to w przyszłym tygodniu wrzucę scan całego katalogu w odpowiednim dziale.
Załączniki
CCF20130609_00000.jpg

#62
Dzięki Tomasz! :-)

Skoro mówisz, że LX-y lipa to chyba zrezygnuję. Poszukam sobie na spokojnie czegoś lepszego.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#63
Skeevo pisze:Dzięki Tomasz! :-)

Skoro mówisz, że LX-y lipa to chyba zrezygnuję. Poszukam sobie na spokojnie czegoś lepszego.
Nie mówię, że lipa z pewnością działaja i spełniają swoją funkcję, ale do twojego roweru pasuje coś lepszego.

Jasne! poszukaj spokojnie z pewnością znajdziesz coś fajnego, pośpiech to zły doradca, tymbardziej że te które masz obecnie nie są wcale złe.

#64
Właśnie zagłębiłem się w katalog i wychodzi na to, że rower trafiłem prawie oryginale. Nie mam pewności co do obręczy bo nie mają naklejek ale wyglądają na Araye.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#65
Skeevo pisze:Właśnie zagłębiłem się w katalog i wychodzi na to, że rower trafiłem prawie oryginale. Nie mam pewności co do obręczy bo nie mają naklejek ale wyglądają na Araye.
Tak tez myślę, obserwując wcześniejsze zdjęcia. Araye powinny mieć lekki stożek od góry, jeżeli tak masz to są właśnie araye z konfig. fabrycznej.

#66
Obręcze się zgadzają. Wychodzi na to, że rower trafiłem praktycznie oryginalny. Jedyne co nie zgadza się z katalogiem to siodło GT które było założone w momencie zakupu. Pewno Dit podmienił i wystawił za 3 paki na jebaju :)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#67
Skeevo pisze:Obręcze się zgadzają. Wychodzi na to, że rower trafiłem praktycznie oryginalny. Jedyne co nie zgadza się z katalogiem to siodło GT które było założone w momencie zakupu. Pewno Dit podmienił i wystawił za 3 paki na jebaju :)
Dit i tak ci sprzedał fajny rower, jeżeli nie dałeś zaniego więcej niż 600zł to i tak było warto, części OEM wheelera to nie jest chodliwy towar, więc majątku za to pewnie nie wziął

#68
Dokładnie w takiej cenie się zmieściłem razem z wysyłką.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#69
w temacie pedałów LXa - platformy były dedykowane grupie M550 i z nią korespondowały świetnie
W czasach czarnego LXa ładowano je do katalogu jako uzupełnienie oferty (tak jak i np sztyca DXa była katalogową dla LXa po 93r, Shark Fin ze starym logo i sztyca M730 były częścią grupy 737, a stery M900/1/2 należały do grupy szaraka) ale to zdecydowanie widać że to nie jest element spójny z nią IMO
Zacznij Skeevo jeździć w SPD to nie będziesz miał dylematu ;-) PD-M535 załatwi sprawę
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#70
skolioza pisze:Zacznij Skeevo jeździć w SPD to nie będziesz miał dylematu PD-M535 załatwi sprawę
Jeżeli teraźniejsze obuwie pasuje to pedryli z epoki to bardzo chętnie... Używanego obuwia nie preferuję a o stare\nowe w odpowiednim rozmiarze ciężko ;-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#73
skolioza pisze:z butami nie jest lekko, ale można trafić - używki, podobnie jak kaski i gacie można ew kolekcjonersko zakupić, na półke
Buty współczesne też dadzą radę IMO
Mam współczesne buty i pedryle ale nigdy nie miałem styku ze starymi SPD i nawet nie szukalem starszych SPD. Dzieki za info odnosnie kompatybilnosci. Teraz bede juz wiedzial w jakim isc kierunku.
mekp pisze:Jakie masz pedały w tym wheelerze?

pozdrawiam
xMekpx
Mam jakies metalowe zwyklaki od corrado1111 z graciarni. Sa w dobrym stanie i spokojnie mozna na nich jeździć ale rozglądam sie za czymś lepszym, ładniejszym i spójnym rocznikowo...
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#75
Dzięki za chęci mekp ale odpuszczę sobie. Skorzystam z rady Dyrekcji i znajdę jakieś SPD z klimatu skoro współczesne butki są kompatybilne. A z czasem może i jakieś nowe buty uda się kupić. Jasiu Luis miewa takie rzeczy ale u niego często są małe rozmiary.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#77
Według współczesnej rozmiarówki Shimano 43 czyli wkładka ma 27.2cm. Co do rozmiarówki w starych modelach, nie wiem zupełnie.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#78
W sumie nic w rowerze się nie zmieniło a że wczoraj byłem na wycieczce więc umieszczam nowe fotki Wheeler-a. Spisał się na medal.

Mam tylko jedno techniczne pytanie. Czy wiecie jak popuścić powietrza z Mag-a? Może trzeba je spuścić zupełnie i napompować na nowo? Jeżeli tak to w jaki spsób to uczynić? Troszkę za twardy jest mój Mag.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#80
Ja pompki niestety nie posiadam ;-( Będę pożyczał.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#81
jeśli nie masz pompki to samo spuszczenie powietrza też nic nie da (bo widła nie napompujesz)

generalnie wszystkie widelce powietrzne jakie miałem (Mag, Showa/Trek mogul, Marzocchi xc/dh, Sid) mialy regulację ciśnienia przeprowadzoną z poziomu pompki bądź ciśnieniomierza podłączanego do zwykłej pompki rowerowej - nigdy z poziomu widelca

jeśli pożyczasz pompkę to prawdopodobnie będziesz musiał sparować ją z igłą do piłki (taki typ zaworów w Magu) Dobra rada od Fockera - przed włożeniem igły do widelca posmaruj ją aby gumy się nie wycierały
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#82
Dzięki za info.
Właśnie używałem igły od piłki aby Mag-a napompować.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900
cron