#31
wszystkie topowe modele tam trzepia :cry:

pare lat temu bylem wlascicielem s worksa

przyznac trzeba ,ze bylem bardzo zadowolony, jeden z fajniejszych rowerow na ktorym jezdzilem genialna geometria .....najgorsza byla tylko naklejeczka "made in Taiwan" ...chinszczyzna
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#34
Skeevo - nie rozpędzaj się :) Technologie wykorzystującą włókna węglowe do produkcji ram rowerowych mozna podzielić na monocore (cała rama z włókien węglowych z insertami aluminiowymi w miejscu muf) i ramy robione na rurach z włókien. Technologia monocore ostatnio poszła ostro do przodu i tak gdy 10 lat temu rama średnio ważyła 1600gram, to teraz będzie to coś koło 1200gram.. Obecnie już nie robi się ram na włóknach węglowych, ze wzglęgu na wagę. Ich waga oscylowała w okolicach 1900 gram, czyli tyle co alu z tamtych lat.

O ile mnie pamięć nie myli pierwsza rama wykorzystująca rury karbonowe powstała pod koniec lat 70tych, a pierwszy monocore jeszcze przed 1990 rokiem. Były to pieruńsko drogie ramy szosowe....
W mtb w 1991 roku już Kuwahara miała ramę wykonaną z rur węglowych, dokladnie tak samo jak Cadex... Kiedy był pierwszy górski cadex? Nie wiem :)
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#35
ANDRIUBIKER pisze:a tak szczerze jakie ma wieksze znaczenie czy na tajwanie czy w niemczech czy gdzie? wazny produkt finalny,
:?: :?: to ty zaczales cos mowic o chinskich ramkach i dlatego tak sobie skojarzylem opowiesc "Jeza" z pobytu w fabryce meridy........chcial zrobic zdjecia ale nie pozwolili..
spece" kleili" na jednym stole z meridami :cry:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#36
zapene je kleili na stole ;), ja zaczalem z chinskimi ramami compozytowymi za 1000pln, nie odwazylbym sie na to wsiasc, a tajwan to troche inny temat...

#37
taiwan chiy jeden czort
chodzi mi o to ze niby top ,a pod dachem u Meridy klejone
troche cieniutkie te" szlacheckie korzenie"

a na marginesie
jestem calym sercem za Specem ,bo marka zacna ....ale bez przesady
jak to mowia starzy kolarze"jak noga nie podaje to i woda z wisly nie pomoze" ;-)
pozdrawiam
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#38
Dzięki za info chrzanek... Mimo wszystko niech żyje Cro-Mo! :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900