Scott Windriver 1991 czyli gram w zielone !

#1
Jak już wspominałem, w wątku, który natchnął mnie do szukania właśnie Scotta na wyprawówkę, udało się zdobyć wyśmienitego modela. Stał się nim Windriver z roku 1991 w bardzo optymistycznym dla mnie malowaniu, czarno-biało-zielonym ;-)

Co do samej ramy myślę, że galeria wszystko wyjaśni. Waga? postaram się sprawdzić, póki co nie mam sprzętu do tego celu.Oryginalnie(tzn. od sprzedawcy) stał na osprzęcie w całości na dx + ciekawe wiercone blaty korby, które z czasem ukażą się w galerii. W projekcie, nie ukrywam, że sugeruję się już dokonanym idealnie, wyborem osprzętu do wyprawówki, przez Skoliozę i chciałbym bardzo zbliżyć się ostatecznie do podobnej realizacji(mam nadzieję, że nie będzie sprzeciwu ze strony autora ;)

Dlatego też, w planach jest:
- mostek, kiera, czarne, póki co mostek oryginalny jaki był, chyba do czasu jak nie znajdę zatyczki do mostka shoguna, który już dosyć długo leżakuje, kierownica cr-mo leadtec
- sztyca - poszukiwana póki co, w rozmiarze 26mm, bo poprzednią właściciel obciął do swoich potrzeb i na mój wymiar brakuje
- korba czarny Lx jak uda mi się znaleźć lewe ramię 170mm, albo całą korbę ewentualnie bez blatów...
- koła na obręczach 2-komorowych i piastach również czarny Lx, działam w tym kierunku ;)
- idąc za ciosem czerni, będa i canty Lx, które mam :d
-są już również przerzutki dx, klamkomanetek...poszukuję...
- stery są póki co takie jak od początku, w brązowej anodzie, aczkolwiek mam w zanadrzu Tioga avanger i zobaczymy, które wygrają

No to chyba osprzętowo większość została opisana, na bieżąco będę uzupełniał galerię jak coś się ruszy.

P.S. na końcowych zdjęciach galeri widniaje pare zielonych gadżetów, choć wątpie, że zostaną wykorzystane, w końcu to wyprawówka, po co rower miałby się rzucać w oczy, w rowerze wylądują pewnie tylko chwyty ;-)

G A L E R I A !

#3
bardzo fajna rama!
wagowo, pomimo rur Infinity szału się nie spodziewaj - przy tym rozmiarze szacuję na ok 2,45kg...
sztyca - wydaje mi się że powinna być 26,2 (jeśli nie 26,4)

co do miksu osprzętu - konfiguracja się sprawdza, więc mogę polecić Miło mi także że Cię zainspirowała
Dodam tylko że napęd nie jest u mnie standardowy Zastosowałem kasetę 11-28 z której wyrzuciłem najmniejszą zębatkę zostawiając 13T jako końcową i dołożyłem 32T jako ostatnią Daje to kasetę 13-32 7s - nie spotykaną w oryginale Aby uzyskać przy siódemce jak największe spektrum przełożeń blaty w korbie są "szerzej" rozstawione niż w standardzie - 48-36-24
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#4
skolioza pisze:bardzo fajna rama!
wagowo, pomimo rur Infinity szału się nie spodziewaj - przy tym rozmiarze szacuję na ok 2,45kg...
sztyca - wydaje mi się że powinna być 26,2 (jeśli nie 26,4)

co do miksu osprzętu - konfiguracja się sprawdza, więc mogę polecić Miło mi także że Cię zainspirowała
Dodam tylko że napęd nie jest u mnie standardowy Zastosowałem kasetę 11-28 z której wyrzuciłem najmniejszą zębatkę zostawiając 13T jako końcową i dołożyłem 32T jako ostatnią Daje to kasetę 13-32 7s - nie spotykaną w oryginale Aby uzyskać przy siódemce jak największe spektrum przełożeń blaty w korbie są "szerzej" rozstawione niż w standardzie - 48-36-24
jeśli czarna i 26,2 to masz u Adamello fajną venturę
http://allegro.pl/sztyca-ventura-26-2-3 ... 33403.html

co do tej awangardy na temat 7miorzędowej kasety. To trochę tak jakby odrazu założyć Srama PG-730 :-) A właściwie to z tym sramem jest jest jeszcze lepiej bo zakres jest 12-32. Chociaż... Aha, jednak to rozwiązanie Skoliozy jest lepsze bo nie traci się 28! w sramie jest ...-26-32

Bardzo mi się podoba taki szeroki zakres! Możliwe że też przyłączę się do tego klubu


Rowery z 91 są nalepsze :-) Jak będę miał czas to zaktualizuję swoją stopkę i ten projekt znajdzie w niej miejsce :-)

#5
A więc z kasętą myślę, że będę kombinował z czasem ;-) Na sztycę zapadła decyzja i biorę tą Venturę, myślę, że fajnie się tu jeszcze biały napis zgra a elementami ramy :)

#9
Kurde, no fajne klocki, trzeba przyznać, ale trochę szkoda 80zł za 4 klocki...bo jutro mój tata wraca z Niemiec od brata i będzie jechał koło południa przez drezno, to przesyłka by odpadła...

.

#12
Dziś się wziąłem i podczyściłem przerzutki, zamontowałem mostek z kierą co by się nie plątało nigdzie, tak samo jak i hamulce ;-) Czekam na sztycę, a nadal poszukiwane są:

- Lewe ramię korby czarnego Lx'a , dł. 170mm
- Piasty LX XB-M564(ew. 563) i FH-M563
- klamkomanetki dx takie http://s1.pokazywarka.pl/i/815516/200116/a4.jpg - chętnie zamienię za takie http://www.mm.pl/~doran/a/dx7.jpg w bardzo dobrym lub -bdb stanie(posiadam dwie pary)
Załączniki
P5020218.JPG
Zawisły odczyszczone przerzutki dx'a
P5020215.JPG
Mostek i kiera raczej no name(znaczek Hl)
P5020221.JPG
Hample czarnego Lx'a

#15
jacob pisze:Witam.

a może zielone Gripy OURY, zielone koolstop'y i zielone siodło Brooks B17 green?

Obrazek

Jakieś zdjęcie z zamontowaną sztycą?
Jak grać w zielone to na pełnej linii. Popieram pomysł jacoba! Będzie wyglądać zacnie i nie spotykanie. :-)[/fade]
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#20
dlatego pytalem, bo mi sie tak wydawalao, ja uzywam od wielu lat chwytow setlaz cevlar, koncepcja ta sama, specjalna pianka, tyle w setlaz calosc jest opleciona materialem cevlarowym, aby pianka sie nie wycierala i nie luszczyla, genialne chwyty, smiem twierdzic ze te scottowe tez sa mega wygodne

#21
no to śmiesz twierdzić ,że są bardzo wygodnie ,ale nie wiesz co to za chwyty(i z czego) ,tak ? :roll:

te zielone chwyty scott -bo mniemam ,że o nich teraz mowa -to zwykła guma ,dość twarda ,z anatomicznym ociosaniem -mało wygodnym szczerze mówiąc ,ale pasują do ramy

zresztą mam sentyment ,bo mój pierwszy retro ,to był właśnie ten scott windriver ,w tym samym malowaniu
czekam więc na rozwój wypadków..

#22
na podstawie odpowiedzi wyzej, ze to specjalna pianka....czytaj wszystkie posty ze zrozumieniem, a jesli to guma, no to jak guma ...

#25
polonezGLE pisze:co to jest materiał cevlarowy?
ja bym raczej napisał aramid albo aramidowy. Ale z pewnością można się domyślić, że jest to właśnie jakiś aramid - podobny do kevlaru (DuPont) lub sam kevlar.

Swoją drogą całkiem nieźle toczy się dyskusja o projekcie Soro, bez jego udziału ;-) Jeszcze trochę i będzie można sądzić że to projekt widmo

swoją drogą materiał jest mega ciekawy z punktu widzenia nauki :-) Celowo nie piszę fizyki, chemii, mechaniki, etc. Dla każdego coś miłego!
Ostatnio zmieniony 2012-08-26, 11:48 przez jacob, łącznie zmieniany 2 razy.

#26
material, czyt tkanina, szmata jak zwal tak zwal i wykonana z wlokien z cevlaru, juz chyba dokladniej sie napisac nie da, zreszta autor durnego pytania doskonale wie o co chodzi, ale chce byc madrzejszy niz ustawa przewiduje:)
Załączniki
IMG00059-20120801-1357.jpg
dla Pana poleza gle ;)

#30
krytyka KONSTRUKTYWNA jest zawsze wskazana jesli jest konieczna a nie taki bełkot jaki tu ( i w innych watkach, np o odcieniach ;) ) niektórzy uskuteczniaja...
cron