#92
Piękny. Gratuluję.
Co do kół podtrzymuję zdanie ale mimo wszystko bardzo mi się podoba.Daj więcej fotek w jakiś normalnych pozach ;-)
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#94
Daj więcej zdjęć!!!! :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#95
SLEPA ULICZKA cz 2

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-08-12, 21:45 przez marcin74, łącznie zmieniany 2 razy.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#96
dlaczego ślepa?
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#98
w sumie to na marcoku są czerwone napisy więc można coś czerwonego zapodać z tyłu.
Może to głupie a jak by umieścić pancerze od tylnej przerzutki w kolorze czerwonym a reszta pancerzy w czarnym kolorze? Załatwiło by to temat i ograniczyło ilość czerwonej biżuterii, z którą można czasem przesadzić.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#99
jest i opcja z czerwonym siodlem :-/

dlaczego slepa uliczka ???
nic tu sie nie trzyma kupy niby wszystko rocznikowo ok 95-96
ale .......no wlasnie: record o.r.w katalogach wystepowal do 95 ,ale mysle ,ze nikt o zdrowych zmyslach nie scigal sie na tym w tamtym czasie.......podejrzewam ,ze produkcja trwala duzo krocej,ale musieli to jakos wypchnac wiec w katalogach drukowali :-? .....do czego zmierzam?.....tu potrzeba jakiejs klasycznej ramki na sztywnym widle...ewnntualnie na jakims elastomerowy prymitywie :?: a te czerwone dodatki to juz wogole "ni przypial ni wypial" :mrgreen: :mrgreen:
zielone micheliny tez za mlode :?: a czare goryczy dopelnia ten czerwony Novus....jak usta kur......z moskiewskiego burdelu :lol: :lol: na koniec male pocieszenie ....ta rama naprawde byla skladana na recordzie o.r.(pierwszy lub drugi katalog rowerowy -rower pod marka Hercules....mozna to sprawdzic)
a pedaly...no wlasnie wlosi zadnych "spd" nie produkowali...a te look`trafily mi sie zupelnie przypadkowo i postanowilem improwizowac...poluje na klasyczne z noskami ,ale to musi jeszcze potwac....wiem wiem Marcin te twoje GIPIEMME to jest jakies wyjscie ,ale nie jestem pewie miejsca ich pochodzenia (produkcji) podobnie temat sie ma z oponami -dorwalem Vittorie retro ,a tam made in taiwan :shock: zgroza
dlatego te zielone Micheliny myslalem ,ze to poskladam jakos do kupy i cos z tego wyjdzie............ale caly czas cos mi tu NIE GRA
na razie zostawiam jak jest :cry: :cry: :cry: ALE NA GRANDE POSZUKUJE RAMY :roll:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#100
Głupoty gadasz! :-) Rama jest piękna! A kto Ci powiedział, że ma być porządek?
Do tego czerwonego siodła widzę już czerwone chwyty OURY lub innej firmy i kończymy z czerwienią.
Mam już dla niego piękną, nietuzinkową nazwę: "Włoskie Indywiduom". :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#101
moze po prostu colnago, nawet to wiszace teraz na alle (ubrake)?; z ciekawosci musze rzucic okiem na te moje zielone geaxy czy one tez przypadkiem nie sa tajwanczyki...
Obrazek

#102
Marcin, Gieppeme to na bank Tajwan - pewnie Wellgo je tłukło Nawet nie do nich tu pisałem pytając o Looka (zwłaszcza że to ani nie ten kolor ani już nie NOS...)
Ponadto moim zdaniem przy takiej ramie osprzęcie i widelcu pedały z noskami wyglądałyby... źle Ścigagancki rower i noski to góra początek lat 90, w połowie nikt z zawodników już raczej nosków nie używał...

A w ogóle jakbym chciał tak ortodoksyjnie podchodzić do doboru komponentów to pewnie ciągle nie złożyłbym żadnego roweru :mrgreen: czerwoności Ci nie pasują - idź w surowe srebro!
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#103
skolioza pisze:czerwoności Ci nie pasują - idź w surowe srebro!
nie pasuja i koniec :oops:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#105
700 mi tu pasuje z tymi czerwonymi naklejkami. Tak samo jak czerwone dodatki. Siodło to S. Italia Ferrari? A jedyne co mi tu absolutnie nie pasuje to zielone Wldgrippery. Pogoniłbym je na rzecz jakiś czarnych opon lub nawet "butterscotch" czy miodowych jak zwał tak zwał Tiog lub właśnie Wildgripperów.
I gripy czarne. Tylko. Czerwień z czernią jedynie żeby nie przekombinować. Z przewagą czerni. Jeśli te opony muszą już zostać to tylko czerń, nie dobierałbym absolutnie niczego pod ich kolor...bo... to tylko opony, zechcesz zmienić lub się zabrudzą i całą koncepcję szlag trafi :lol:
A Herculesa na Campie pamiętam 8-)
Ostatnio zmieniony 2012-08-13, 09:46 przez Radziej, łącznie zmieniany 1 raz.

#106
Zgadzam się z Radziejem. Może być czerwone ale wtedy na miodowych oponkach. Chociaż zielone miśki fajnie wyglądają w połączeniu ze srebrnym to szkoda marzoka wywalać bo moim zdaniem się gryzie. Fajnie by pasował tutaj maniek zamias xc700 bo były w podobnej kolorystyce ale tu znowu nie italia ;)
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#107
zielone opony tu zupełnie nie pasują może są kultowe i może połowie społeczności forum cieknie na ich widok ślina, gdziekolwiek by się nie znalazły, ale w tym rowerze są moim zdaniem okropne. Tu potrzebny jest jakiś zdecydowany odcień bo inaczej ten rower będzie wyglądać jak zwierze trzymane w słoju z formaliną (utrata koloru)

Jak się same najlepsze rzeczy połączy to wcale nie musi z tego wyjść coś ładnego :-?

Osobiście bym dał czarne opony, czarne siodło i czarne chwyty - chociażby dla próby. Nawet w wyjątkowym (osprzętowo) projekcie prostota jest na miejscu.

Opony miodowe będą równie wyblakłe

#108
coś mi się wydaje,że holenderska kozica" zupełnie zbiła cię...a raczej pokazała jedynie słuszny kierunek :shock:

po mojemu,tylko sztywne chromo,jakieś piękne masełka,min skiny,obreczę campy(nie delty),a siodło tylko turbo,choć w tym przypadku napis nie pasuje,ew selle royal.

tak jak pisałem wczwsniej,nie spiesz się...serce już masz,znajdz dobry włoski kręgosłup,i...syć się widokiem,reszta powoli ...w końcu Record or,jest ładniejszy od Euclid'a ;-)

cociaż kolorystycznie,piekny jest :mrgreen:
śmietnik to nie retro!

#110
skolioza pisze:delikatne czerwoności tu i ówdzie to dobry kierunek trzeba je tylko skontrastować ciemnymi gumami chwytami żeby rower nie był mdły jak ten powyżej
Dobrze gada! Piwo mu ! :-)

To moim zdaniem słuszny kierunek jeżeli xc700 ma pozostać. Drugi jest moim zdaniem pozostawieniem zielonych miśków wywaleniem marzocha i wstawieniem albo sztywniaka albo manitou. W obu przypadkach pozbycie się tych obręczy na rzecz campy miło widziane.
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#111
I dobranie tym razem siodło pod kolor gum... jak dla mnie nie bardzo. No chyba że gumy były dobrane pod kolor siodła.
jacob pisze: Nawet w wyjątkowym (osprzętowo) projekcie prostota jest na miejscu.
I tym cytatem zakończę moją dzisiejszą debatę w tym temacie.

#112
zielone miski zostaja.....moim zdaniem graja idealnie z rama i czerwonymi akcentami z marcoka(rocznikowo ma sie to nijak ale "malarsko" jest ok :roll: )
Obrazek

siodlo .....do piekla.....ta cholerna czerwien probuje grac pierwsze skrzypce
czerwien tak ale jako tlo,a nie pierwszy plan :?: ..przynajmniej w tym konkretnym rowerze
pedaly (mam dwa komplety) do przemalowania na srebrno+ czerwone logo
gripy to najmniejszy problem....
na koniec logo modolo .....zamiast tego"matowego"..dac czerwone

kola jak sie tego domaga kosci26 do zmiany...ale tylko pod jednym warunkiem.... znalezienia odpowiedniej do calosci ramki;-)

mimo wszystko mysle ,ze rower pojdzie do kasacji
jak pisal smolar pospiech jest zlym doradca :cry: :cry:

jutro zeskanuje stare zdjecia .....zobaczycie jak modolo wygladal w 95 srebrno czarny na xt 737
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#113
Gdyby nie fakt że składasz włoski rower to nawet słowem bym się na temat doboru kolorystyki nie odezwał. Jednak wszem i wobec wiadomo że Włosi to mistrzowie stylu i proporcji, mają absolutnego fisia na tym punkcie. Miśki z czerwonym mówisz zostają, ja bym zrobił innaczej ale to twój rower i złożysz jak będziesz chciał, wszakże wielka tragedia tutaj się nie stanie.
Może powinieneś podpytać Gucciego? :-P

#115
skolioza pisze:czemu się dziwisz Rad - biały (srebrny) zielony i czerwony to nawiązanie do barw narodowych
BINGO!!!!!!!!!!!
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#118
Radziej pisze:Włosi to mistrzowie stylu i proporcji, mają absolutnego fisia na tym punkcie.
Obrazek

widziałeś to? colnago ottanta.po tej akcji włosi zostali dla mnie mistrzami cygaństwa i bezguścia.

#120
Mówisz że jednak miśki zostają i to co jest. W takim razie ja bym zastosował manewr następujący:
Śruby korby, pancerze,zaciski kół i siodła czerwona anoda. Koszyk bym dał zielony ten który masz i kiedyś siodło w kolorze miśków zielone mi się rzuciło w oczy ale nie pamiętam co to było. To wedle twojej koncepcji że zielone zostają. Druga opcją czerwone tak jak wyżej ale siodło czarne i opony czarne z cielistym bokiem. Opcja trzecia na którą właśnie wpadłem: zielone miśki, przecz z czerwonym i montujemy w zielonej anodzie śrubki w korbie, do hamulców , pancerze (nokon) a na przód zielony DH3. Do tego zielone miśki, czarne i miodowe, wszystko pasuje. Ino znaleźć teraz szpeja ból ;)

Aha Ramka piękna jest niech zostanie, nie ona tu robie problem a opony lub xc700.
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress