Nishiki Alien cromo

#1
Doszedłem do przekonania, że zmiana ramy Wheelera na Nishiki nie jest zmianą części w rowerze/projekcie. A zupełnie nowym projektem.
Co więcej sądzę że dużo części z Wheelera, mimo moich najszczerszych chęci i sympatii do nich, nie będzie pasować do Nishiki. Dlatego uznaję, iż jest nowy projekt - wymagający nowego podejścia! I nowego wątku.

Obrazek



Do nowego projektu nie mam już tak skrajnie ekonomicznego podejścia jak do poprzedniego i bardziej zależy mi na spójności stylistycznej.

Wszelkie myśli, informacje, darmowe i tanie części mile widziane!
(kolor czarny czy tytanowy?)
Ostatnio zmieniony 2012-01-08, 18:04 przez jacob, łącznie zmieniany 8 razy.

#2
Wrzuć jedną fotkę do pierwszego postu by od razu było wiadomo o jaką ramę/projekt chodzi :-)
Osobiście chyba zostawiłbym kolor tytanowy i połączyłbym z czernią. Ale to sprawa bardzo subiektywna.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#3
Witam.

Ja widziałbym tu tytanową ramę, czarne napisy, do tego szare/czarne komponenty, grupę 739 i czarne obręcze.

Prosta forma bez zbędnych kolorów.

No i może bardziej prosty widelec. Byle nie Amor :D


pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#4
Ja bym zostawił kolor ramy jaki jest. Do tego rurki w kolorze satyny plus czerwone dodatki.

Dodałbym czerwone piasty i srebrna korbę (np starego biopejsowego xtka)

#8
jacob pisze:Tytanowy nie lubi się ze srebrnym waszym zdaniem? ;-)
Mógłby wyjść trochę "blady". Ale jak zawsze to kwestia gustu.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#9
Jak sądzicie jaki to jest rocznik, jaki osprzęt byście widzieli w nim?
siedem3 pisze:Mógłby wyjść trochę "blady"
Ja taką bladość lubię, ale nie chcę w zbyt dużej mierze kopiować poprzedniego bike-a:
Obrazek

stąd, obok inspiracji Radziejowym Fatem, był pomysł na czarne malowanie ;-)

#10
Radziejowe Faty każdemu widzę w głowie mieszają ;-)

Od momentu gdy pokazałeś ramę widzę to z czarnymi dodatkami + czarny LX.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#13
No.. to odpada jak dla mnie. Zbyt użytkowy i zbyt górski jest mój rower. Zwłaszcza będąc moim jedynym rowerem!
Ale pocieszcie się - o amorze nie myślę ;-) Chociaż zobaczymy czy wakacje w siodełku i co ważne w górach tego nie zmienią!

#16
zdaje się że to to co miałem na myśli, ale cena nieco mnie zabija! to jest za komplet na dwa koła chociaż?

na tej stronie nie da sie angielskiego włączyć?

#18
Jak by się szykował kolejny rzut zakupowy to chętnie się włączę.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#20
łącznie 45 Euro... łuu... (vorne +hinten)
to chyba musiałbym zrezygnować z planu oszczędzania na drugi kierunek studiów ;-) gra warta świeczki?
O albo drogo opchnąć LXy i klamki Avida! Ale to i tak by zbytnio nie pomogło, chociaż 45*4 - 80?!
Chociaż jakbym jeszcze za ramę wheelera wyciągnął koło 150-200zł... Chyba musiałbym napisać, że jest ze złota :-)

O żesz... jeszcze przesyłki nie policzyłem, rama Wheelera musiałaby pójść w cenie platyny!

#21
maja tam kilka ciekawych rzeczy. Mnie kup wszystko co ma na sobie napis New Success. Eh, piekne to były szpeje.
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#22
Nie no, poważnie to ja się nie piszę na zakupy u nich. Tzn. póki nie sprzedam ramy Wheelera, Vek LX i klamek sd7 Avida i to tylko wtedy jeśli będę miał z tego przynajmniej około 300 co raczej jest mało prawdopodobne!

#24
Obrazek

kolejny element już zakupiony. Wielkie dzięki Siedem3 za cynk!
Drugi kierunek ocalony!


Otwarta pozostaje kwestia mostka/mostka+kierownicy.
Reszta w znacznej mierze idzie z wheelera, ale może nie będę się już tak szczegółowo zdradzać, żeby nie tracić elementu niespodzianki!
Ostatnio zmieniony 2012-01-04, 21:19 przez jacob, łącznie zmieniany 2 razy.

#25
Cieszę się, że mogłem pomóc :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#26
Okazało się, że lakier jest w stanie prawie idealnym (tzn prawie wszędzie jest idealny). Są drobne miejsca, gdzie przydałoby się zrobić "poprawki lakiernicze"

Obrazek

Ktoś z was ma z tym doświadczenie? Chodzi o to miejsce i jeszcze jedno w okolicy. Zdjęcie sugeruje, że jest gorzej. W rzeczywistości to tylko powierzchowne i zdaje się nie groźne


Poza tym, lakier jest tytanowy - albo raczej ciemno-tytanowy. I nie ma w sobie nic niebieskiego, niebieskawego - wbrew zdjęciom.
Rama wydaje się dobra rozmiarowo!
Ostatnio zmieniony 2012-01-06, 16:21 przez jacob, łącznie zmieniany 1 raz.

#28
Ja wziąłbym Shimano + LX/XT do tyłu, pasujące rocznikowo oczywiście. Większa klasa jak dla mnie. Suntour/Sunrace to jak Hyunday, niby nowy i ładny ale to jednak Hyunday ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#29
Mi chodzi o to co bardziej estetyczne, bardziej dopasowane do reszty, a prawdę mówiąc firma mogłaby się nawet nazywać Shimonoko

druga rzecz to solidność i użyteczność 3x7 jest lepsze do obsługi 3x7 niż 3x8 :-)

#30
Ważyłeś? Myślałem o tej ramie czy by na ślepo nie wziąć ale odpuściłem, jestem ciekaw czy straciłem coś ;] Rurki Tange cośtam nie?
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek
cron