Kona Lava Dome '95 do kolekcji

#1
Projekt budżetowy , czyli to co mam to doklejam, .
Ideą jest postawienie na kołach ramy Kony - czyli kolejnej z kolekcji z dodatkami , cudów nie bedzie w tym przypadku, no rozważam piasty Pulstara srebrne , albo BICI niebieskie.
Standardowe Shimano z zakresu Deore Lx, XT, mam troche używek cześci i musze je zagospodarować.

Na razie jest to co jest , zastanawiałem sie jaki osprzęt rocznikowo , ale w sumie będzie tak około '95 aby nie raziło po oczach.

Części przekładałem x razy , fotki są takie byle jakie na razie coś w trakcie , aby szło do przodu.
W ostatniej chwili zapodałem klamkomanetki LX-a na 7 i coś mnie swędzi w tym kierunku , ale nie jest to pewne bo mam gdzieś na 8 s co dało by mi możliwość zastosowania przerzutek XT ala '95 i kasety XT , no w końcu gdzieś karton szpejów trza upchać :mrgreen:

Rower albo sie złoży szybko, albo wolno, to zależy od koncepcji kół jaką przyjme bo mi brakło szprych 1.8.

W każdym razie korba , pakiet, rama , mostek, widelec, kierownica, licznik, zostają bankowo, problem mam z przerzutką przednią , bo lx na górny ciąg mam w p.... ale na dolny 28.6 ani jednej, mam xt ale na 31.8 i brak mi redukcji , oryginalnej a nie lubie partyzantki blaszkowej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
www.velotech.pl

#5
Heh, także ustawiam się w kolejkę przy ewentualnej sprzedaży ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#10
1.8 tylko, koło marca może będą 2.0 , zamówiłem też tzw fioletowe retro.

Te zielone nypelki idealnie pasują do kół tego typu bo nie rażą w oczy a jednocześnie budzą zaciekawienie bo nie są srebrne .

szukam innych dodatków pod kolorek.

Kona stoi na kółku przednim, tylne jutro zaczynam centrować , znalazłęm przerzutke do przodu LX-a, jest cudownie , tył lx albo xt, i teraz albo klamki , gripy, albo klamkomanetki lx-a i canti, no i sztyca jeszce 27.0 do wymiany i cud malina będzie.
www.velotech.pl

#11
krótka specyfikacja końcowa na 90 %:
Rama jak rama, z widelcem i mostkiem oryginał, do tego kierownica chyba zostanie Kony sygnowana też, manetki GS 600 3x8 s, klamki Dia-Compe, hamulce canti XT z serii 73, korby Deore Lx 56.., przerzutka przód Deore Lx czarna, tylna XT z serii 73.., koła na piastach Pulstar srebrne, obręcze Mavic 117 czarne, szprychy srebrne DT/HT, nyple HT zielonkawe, oponki przwdopodobnie IRC Myhos Slick kevlar czarne, siodełko nie ma pomysłu ale jest na razie Velo Plus, pedały Wellgo alu/stal, kaseta 8s XT z serii 73.., łańcuch ? jakiś dobiore .
I to na tyle , walcze z wieszakami aby hampel był w miare mocny, prawdopodobnie zostaną customowe trójkąty, cieżko dobrać klamki , hamulce i wieszaki ze sobą aby efekt końcowy hamowania był.
www.velotech.pl

#12
Mam taką zieloną..:)
Piotr, ciekawi mnie tylko jedno.. sztycę masz tam 27,0..? Szukałem takiej do czasu jak zmierzyłem oryginalą i ma 27,2 jak nic.. Pasuje odpowiednio. Rocznik ramy '93.
Dziwne..???

#16
A może mi ktoś powiedzieć jak z ich jakością? Bo w moim tylnym już miałem ostatnio 7 do wywalenia i robi się wiocha ale będę przeplatać koło wiosną i tak się zastanawiam czy alu czy zwykły...
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#18
1. to nie są te same nyple co moje to po pierwsze.
Moje są na szprychy 1.8 na razie testowo troche wziąłem i na razie są ok, w rowerku do tzw. tyrania na tarczówkach mam w jednym kole i nic sie nie dzieje.

2. Takiego koloru zielonego żadna inna firma nie produkuje- trza popatrzeć na fotki a nie wklejać byle co.
Nyple majądługosć14 mm , będą jeszcze 12 mm może .

Na przyszły rok zamówiłem we wszystkich kolorach możliwych pod szprychy 1.8 i 2.0.
Preferuje szprychy 1.8 bo już testowałem cały rok i wytrzymały pode mną i koła wychodzą lekkie i mocne .

3. nyple alu w kołach - ja nie miałem nigdu problemów , czy to mosiadz czy alu kołą sie robią tak samo mocne, no trza troche mieć wiedzy o tym a nie krećić jak popadnie.
www.velotech.pl

#19
Lava dome 93r miała kolor srebrno-niebieski i sztyce 26,6 a 94 zielony(była taka na allegro)-sztyca 27,2 i od 95 do 99 robili 27,0.Jak centrowac koło z zapieczonymi alu nyplami?

#22
Można odkręcić spokojnie zapieczone nyple, trza znać sposób, niestety to usługa tajna/poufna .
Prosze mi nie rozwalać tematu , idźcie na pole se pogadać.

aktualizacja z dzisiaj

Koła zakończone, inne szpeja wstępny montaż, przymiarki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
www.velotech.pl

#24
Kona z dużej litery !!!
Właściwie nie wiem czemu miało to służyć, Rm ma komin normalny, Kona zawsze miała długi, może siła sie inaczej rozkłada, aby ramka nie pękała przy spawach ??? nie znaju .

Skolioza mówił mi kiedyś , ach ta rama jest za małą, błąd, 18" jest idealne na wzrost ok 180 cm i to każda którą mam, są po prostu jak szyte na miare.
Ta ostatnia, którą dzisiaj zakończyłem składać potwierdza moje teorie , ze są rowery , RM i Kona .

Rower wyszedł dosyć leki, ale nie szalałem z komponentami jak widać, można spokojnie w jedną ręke chwycić i biec :mrgreen: .

Mam jeszcze w nim do zrobienia pare drobiazgów , np. uzupełnienie ubytków farby, wymiana sztycy ( niestety 27.2 wchodzi na siłe, znajde prostą 27.o srebrną kiedyś) , może lekkie siodło, i pewnie coś tam se wynajde, ale rower został zakończony .

Mam jeszcze jeden mały problem z gripami bo 600-tki mi nie chciał tył chodzić, coś sie knociło, więc założyłem Sachsy na chwile, ale jak rozwiąże problem to albo wymienie na 600 albo zostanie jak jest, ale to mało istotny szczegół.

Zdjęcia gotowca wkrótce, 1-2 dni, a na razie zajawka

Obrazek
www.velotech.pl

#25
Doprowadzasz mnie czasem do szewskiej pasji, Piotr, ale Kona piękna :mrgreen: Życzliwie zazdroszczę ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#26
Luzik, ja lubie ludzi z pasją , nawet jak wiecej piszą niż robią :mrgreen: ( wiadomo, kasa i szpeja nie zawsze pod ręką) .

Kiedyś siedziałem z Pociem - to kolega wiekowo równieśnik i tak sobie gadamy o forach i ludziach i doszliśmy do wniosku , ze ludzie nie " widzą żartu " , myśmy sie wychowali w komunie, gdzie kabarety Laskowika były na wage złota, a teraz to każdy tylko wiesz, patrzy na włąsną dupe ( o kurde mi coś ktoś powiedział) . Fora i internet ubezwłasnowolniły w ludziach poczucie wolności i radości z małej rzeczy, zrobiły sie klany, czerwoni, zieloni, czarni , w ciapki, w kreski itd , wszyscy sie nakrecają jak budziki, i jak nie jesteś z nimi to przeciwko nim - polityka rozumowania głupka, ale dobra tam żyjemy.

Może jutro fotki pójdą za dnia , cudów nie ma jak pisałem, komponenty Shimano , ale ja po prostu lubie Kony stare, jakbym miał możliwości i pieniądzów dużo to kupowałbym za granicą i restaurował, a tak to ......
Marzy mi sie z lat 90-tych przełajówka Jack The Snake , śni mi sie po nocach
www.velotech.pl

#29
Obejma na kominie-ciekawy patent na prowadzenie linki do cantów.Stalowe RM też miały długie kominy i nacięcie z przodu jak w Konie.Zastosowanie długiej sztycy w tym przypadku może byc ryzykowne-oryginalnie była 400 mm ?

#30
zastosowanie długiej sztycy - niebezpieczne ??

coś pokręciłeś, nie zastosowanie tylko wysunięcie nadmierne , dlatego w tego typu rozwiązaniu ważne jest - dobór wielkości ramy, w tym przypadku jak moja jest to dobrane prawidłowo max.
www.velotech.pl
cron