GT Karkoram Elite

#1
Powitanie za mna, wiec konkretniej -
https://picasaweb.google.com/1168730478 ... koramElite

Kilka dni temu dojechal w/w, w sumie w bdb stanie, kola/uklad napedowy ze tak ujmę - swietnie, wyraznie malo jezdzony. Jedynie siodelko bylo inne, reszta jak bozia przykazala. Zmienilem mu jednak opony, co prawda lubie te klasyczne z bezowymi bokami, ale scianki stracily juz swoja elastycznosc, takze poki snieg nie spadl wsadzilem na przod michelina xcr mud, a na tyl maxxisa meduse. Zdemontowalem rogi (a raczej poroze ;-). Dalej to pewnie zmienie przednie szczeki, mam w sumie jakies shimanowskie i avidowskie vki jak i typowo przelajowe avidy wiec cos dobiore. Tylni u-brake bardzo fajnie hamuje, ale canti przod... w porownaniu do chocby aktualnych szosowych szczek to canti nie ma ani modulacji ani sily, lubie canti, ale nie az tak bardzo ;-)
Nie liczac szos ktore w sumie wioda u mnie prym, to wczesniej bylo bianchi hill stone (trekking) glowny trojkat cromo, na rurach od orii, osprzet 200GS, potem lata lata tylko szosa, kilka lat temu chwilowo stalowego specializeda stumpjumpera na DX'sie, do dzis mam z kolei stalowego orlowskiego na dedacciai, ale nie skonczylem jeszcze rozpilowywac wbitej sztycy..... stad tez decyzja o kupnie GT

#3
AmAdeuz pisze:Tylni u-brake bardzo fajnie hamuje, ale canti przod... w porownaniu do chocby aktualnych szosowych szczek to canti nie ma ani modulacji ani sily, lubie canti, ale nie az tak bardzo ;-)
ze zdjęć nie widać, ale przy canti dużo zależy od klamek, klocków i ustawienia
ja tam nie narzekam ani na siłę ani na modulację, a niektórzy dosiadający mojego roweru chcą koniecznie zrobić OTB ;-)
a rowerek zapowiada się fajnie - zapowiada bo zdjęć i szczegółów mało :-P
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#4
No zdjecia pstryknalem na szybko, dzis rano jak piesa bylem 'wyganiac' po lesie, wiec bez zblizen.
Jutro postaram sie do rowerka przysiasc, moze tez i wiecej fotek porobie.
W kazdym bardz razie przerzutki/manetki/klamki to DX. O ustawieniach canti czytalem, tez sie sam bawilem kilka lat (ale to byly 200GS), ostatni kontakt z jako takimi to avidy shorty 4 i 6. Moze wykaze jeszcze ciut cierpliwosci nim je zmienie ;-) Poki co jestem bardzo zadowolony.

#6
Bez, ale mam troche innych,miedzy innymi klamki STX'a z ow regulacja, calkiem ciekawe efekty moze beda z klamkami avida sd7, maja dosc spora regulacje, z przelajowymi canti ich uzywalem z vkami i z mechanicznymi tarczami. Zadnych problemow. Bedzie dobrze :mrgreen:

#7
W SD7 regulujesz jedynie położenie wieszaka w klamce - przy servie położenie wieszaka zmienia się wraz z ruchem klamki Servo było dostępne w klamkach od Deore LX w górę - i to i tak nie w każdych (w STX nie)

Twoje canti powinny mieć możliwość ustawienia sprężyn w zależności od klamki - pozycje SLR i Normal Przy obecnych klamkach powinny być ustawione na SLR, do STXa proponuję przestawić na normal Przy SD7.... trzeba spróbować jak będzie lepiej :-)

Swoją drogą, położenie sprężyny to też ciekawa możliwość ustawienia ch-ki hamulca - jak masz czas i zacięcie możesz popróbować oba ustawienia z różnymi klamkami i zobaczyć jak Ci najbardziej pasuje
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#11
No i ok. Troche to sobie wyjasnilem przygladajac sie klamkom i sprezynom w szczekach DX'a. Poki co jednak zmienilem na przodzie szczeki na avida shorty 6/linka/pancerz/zmienione klocki, tak samo w tylnim 'Ubrejku', klocki i mocowanie klockow zmienione (na imbusy). Do wymiany bedzie wklad suportu.
Nasmarowalem go, koszyczki wywalilem, ale bieznie oski wygladaja tragicznie, smar przypominal gline... pomimo regulacji i nowych kulek to i tak chodzi to srednio na jeza, no ale nim nie zmienie wkladu to bede spokojniejszy...
Wsadzilem nowe, mini rogi no i vette zmienilem na Selletalia Flite'a.
Z przodu zasadziczo chcialem wsadzic szczeki shorty 4, nowszy rocznik i zmieniona konstrukcja, jak sadze moga byc sztywniejsze http://media.cyclingnews.com/products/b ... vw_600.jpg ale nie mialem odpowiedniego wieszaka i linki niebezpiecznie zblizaly sie do klockow opony, na starszych 6stkach jest ok. Hamowanie tez sie sporo poprawilo - sprawa rozwojowa ;-)

#12
A czemu nie dasz jakiegoś lx z canti, albo innego xt? Po co ładujesz do mtb canti z przełajek, i to nowiznę?
Jak już chcesz jednym palcem hamować (bo pewnie o to chodzi, zwykle jak ktoś labiedzi na canti, to zwykle idzie mu o to, że nie ma w nich efektu "patyka w szprychach"), to poszukaj canti ritchey'a logic + klamki. Osiągniesz to samo, z lepszą niż w v modulacją o niebo.
Powiem Wam szczerze, że jak nam się będzie chciało, to nakręcimy i opublikujemy film, jak moja córka na takich właśnie canti czesze skidy jednym palcem.
I może wtedy się te jęki na kanty wreszcie skończą. :-D

A, i jeszcze jedno. Rowerka zazdraszczam. Fajna sztuka Ci się trafiła. I dobrze, że z jubrejkiem, to wyklucza możliwość "upgradu" do jakiś v :-P
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#14
Nie no, moment... efektu patyka w szprychach oczekiwalem na etapie reksia i zwiazanych z nim wszelakich zawodow podworkowych (a mialem wolnobieg). Dzisiaj MTB uzywam w zasadzie tylko w zimie,
czyli na zmiennej nawierzchni, fajnie wiec miec mozliwie przewidywalnie dzialajacy hamulec w kazdych warunkach pogodowych. 2 lata temu mialem vki, rok temu tarcze mechaniczne, moze tej zimy beda canti... Wsadzilem avidy ktore byly i tak nie zagospodarowane (a ze rocznikowo nowe, rower przeszczepu nie odrzucil :-> ), dzis w drodze do i z pracy potestowalem je i poki co w suchych warunkach bardzo fajnie hamuja. Byc moze oryginalne DX'a nie domagaly z powodu klockow, co prawda prawie nie
tkniete, ale pewnie guma zdazyla stracic swoja elastycznosc. Podobna sytuacje mialem z chwalonymi, czerwonymi klockami ritcheya, stare, ale wizualnie w dobrej kondycji spisywaly sie jak pamietam dosc mizernie.
Na szczeki ritcheya logic zwroce uwage i w miare mozliwosci sprawdze, dzieki za propozycje.

#28
Hamulce kupilem zasadniczo z mysla o przodzie, temat ubrejka dla mnie jest swiezy (co widac), nie liczylem ze zmienie go, pozniej liczylem ze zmienie... teraz znow nie licze.
Na otarcie lez zmienilem wieszak przy Ubrejku na purpurowy ;-)