#61
Słuchejta: Układ jest taki: mamy grypszyfta 1:2, linkę, kompatybilną z tym układem kasetę, i ramię przerzutki. Jako że wajcha robi to, co każe jej linka, to problemu nie powinno być.

W teorii.

Jedyny niuans, który może nam tu fiknąć, to inny ekutejszyn rejszio. Czyli, po polsku, uciąg linki/przesunięcie ramienia. Kwerenda w sieci nie dała mi jasnej odpowiedzi, jaki uciąg stosował suntour. Ta kwerenda jednocześnie dała odpowiedź na to, czemu przegrał rywalizację z Shimano. Bo wewnątrz siebie samych wariantów kaset miał od cholery :-D
Trafiłem na lapidarną informację, że uciąg linki jest 1:1,5. Jeśli to jest prawda, to to jest bednjus. I prawdopodobnie odpowiedź, czemu Skoliozie nigdy nie udało się pożenić SR z Shimano. I nie uda się ten myk z grypszyftami.

No ale jest jedno ale. Pamiętajta, że my tu mamy kasetę ósemkową, złożoną nieco ciaśniej. Więc, czysto hipopotamicznie, gdybyśmy podpięli na drugi koniec SIÓDEMKOWY grypszyft? Przy wycentrowaniu na środkową, czwartą koronkę, błąd na skrajnych powinien być akceptowalny dla lekko przechodzonej przerzutki.

Ale to oczywiście toereteo ino, trza po prostu zakręcić, i spróbować. Ot, co.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#62
teoria teoria a praktyka jest taka, ze thumby suntoura z rd shimano i kaseta shimano 7-8 dziala ok z minimalnym bledem w srodku; wishbone na 7s z rd suntour i kaseta shimano 7s dziala bardzo ladnie (chociaz porownujac do wspolczesnych manetek jest ona strasznie wolna i niedokladna - trzeba czasami przeciagnac linke), commandy z rd suntour i kaseta 8s (sram r8) nie ida sie dobrze ustawic - tyle ustawien pamietam;

ramie i montaz linki sa wbrew pozora bardzo wazne co moge teraz zaobserwowac mieszjac campe z shimano...

praktyka jest taka - gora kasety ma byc wezsza (jesli bedziesz zalozysz 8 koronek - mozesz probowac z 9-kowymi podkladkami u gory); a u dolu szersza;

Wartaloby tez, zeby kaseta nie miala zebow "na przemian" (czyli zab jednej wypadajacy miedzy zebami drugiej), tylko z jak najgladszym przejsciem - mozesz duzo ukombinowac, jesli wytniesz w koronce wiecej miejsca na dluzszy zabek bebenka;

z drugiej strony jak juz suntour to caly, pelnogrupowo a nie takie polsrodki... albo przeloz Corce tutaj jakis fajny mix shimano-sachs-sram-egzotyka, a suntoura zostaw do innej ramki..
Obrazek

#64
Hmm to ja się powstrzymam ze sprzedażą przedniej 651 z górnym, na wypadek jak by coś poszło nie tak z tym romansem sr-sh i jakbyś chciał DXa.

Lubię ten projekt :-)

#65
Przednia bangla jak ta lala i zostaje. Tak przy okazji, to mi się uzbierało wiadro przerzutek przednich.
Mam więc do oddania za dobre słowo rzeczone DX z górnym ciągiem, ale, uwaga, na grubaśką rurę 35. Mowa oczywiście o tym dziwadle, które ma ino logo shimano na czarnym wózku.

@ skolioza Osiągneliśmy chyba gdybadno w tym gdybaniu – trza to po prostu sprawdzić. Niemniej, większość opisanych kejzów sunturowskich dotyczy innej kombinacji: klikadła SR (bo są fajne) i kaseta Shimano (bo ta SR to horror) + ewentualnie przerzutki SR (bo też wyglądają fajnie).
Takiej kombinacji, jaką ja mam, nikt chyba nie opisywał :-D

@ zimny: Fajny mix SRAM/Shimano z lekkim SR jest już teraz. Drobna modyfikacja dotyczy jedynie aparatu tylnego, który może tu być, ale nie musi. Sachsem jestem już znudzony, poskładałem rowery i na kwarcu, i neosie z centerą, srty też. Dość już tego :-D
Ostatnio zmieniony 2012-09-27, 13:48 przez aldek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#68
Dzięki sztopiemu (arcywielkie dzięki!) polowanie zakończone, widać już finisz.
Oto GiT paka od sztopiego, a w niej widelec 3D od GT. Młodzieży zwracamy uwagę na haki - umożliwiają one zmianę bazy kół, w połączeniu z regulacją wysokości haka daje to pole do dziwacznych, niebezpiecznych i zupełnie bezrozumnych eksperymentów, słowem, wielkiej radochy, która stanie się wkrótce moim udziałem :-D
Obrazek


Złożę wkrótce aplikację u kolegi Himayera, może podjąłby się ociapkowania tego widelca, by pasował do lawiny...
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#79
sany pisze:Ja nie wiem skąd Wy macie te wszystkie GT, kony i alpinestarsy... Zazdroszczę. Mi tylko cannondale się trafiają niestety :(
No popatrz a ja za chiny nie mogę trafić Cannona M800 z P-bonem :-) Jak żyć? :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900