no name na TANGE OS

#1
witam
rowerek ten poczyniliśmy z Zimnym. Marka nie znana jedynie wiadomo ze na rurach TANGE OS zbudowany. Bicykl ten będzie słuzył jako sprzet miejsko-wycieczkowy:

-korba DEORE
-tylna przerzutka shimano 200 GS
-przednia przerzutka DEORE DX
-Kaseta (hg-30 na zdjeciu) w drugim oryginalnym kole jest LX siódemka
-klamkomanetki były DEORE DX 3x7 ale dośc nieprecyzyjnie pracowały, moze zimny je jakos odrestaurował ;)
-zmiana klamkomanetek wymusiła zmianę z cantilever'ów na V-ki

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-10-29, 08:42 przez arpeggio, łącznie zmieniany 1 raz.

#2
Może jakieś jeszcze bliższe i dokładniejsze zdjęcia jakby siedało, taką minigaleryjke.

Z wyglądu nie wiadomo co to jest.
OS to pewnie skrót od Over Size Cr-Mo.
Po wadze ramy poznać czy lepsza czy gorsza, dwukrotnie cieniowane ważyły ok 2-2,2 kg.
www.velotech.pl

#4
korby sa Deore MT-62, na tulejkach (wlasciwie to nie rozumiem sensu produkcji m900 i m730 ktore roznily sie praktycznie tylko tym elementem - w nich byly odlane gniazda na 74mm)

Rama jest na TANGE OverSize srebrna naklejka (blyszczaca), rury jak na moj gust dobrze cieniowane - bo podsiodlowa 31,6 a sztyca byla chyba 28,6...

z przodu byly naklejki Specialized, ale nie wiem czy sa orginalne
Obrazek

#6
zimny pisze:korby sa Deore MT-62, na tulejkach (wlasciwie to nie rozumiem sensu produkcji m900 i m730 ktore roznily sie praktycznie tylko tym elementem - w nich byly odlane gniazda na 74mm)
No no no Mój Drogi!
730 i MT62 są faktycznie podobne i różnica polega w zasadzie na owych tulejach, ale M900 to całkiem inna korba! Przede wszystkim ramiona są profilowane a nie proste, co umożliwia wrzucenie suportu 110mm zamiast 122 czy 127 (sztywność systemu i waga) M900 profilem bardziej przypomina czarnego LXa (93 w tym samym rozstawie otworów, 94+ micro)
A historia pokazuje, że nieraz identyczne nawet komponenty były sygnowane przynależnością do różnych grup ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#7
pomijam róznice miedzy m900
ale z tego co pamietam m730 od MT62 różniła sie nie tylko pokładkami ,ale również wytłaczanym napisem zamiast drukowanym, frezami od środka ,a także tym ,że 730 była kuta po odlaniu ,tak jak m900 , a mt62 nie

jeśli już to mt62 była jak na moje oko identyczna z owczesnym lx'em
xt była jednak półkę wyżej