#62
W sumie to fakt :) Dzięki. Swoją drogą nie wiem czy pamiętasz, jak jeździłem chwilę na Twoim Boulderze w okolicach Stróży / Myślenic gdy to gumę złapałem i po auto śmigałem. Coś wtedy wspominałem o tym, że te manetki klikalne mi nie do końcą pasują. Z tego co pamiętam, to chyba takie coś właśnie mam te 3x7.. cóż - o ile spasują do Magury to trzeba się będzie przestawić :)

#65
Qrde- pomarudze ( ale jako właściciel zaskara chyba mogę :P)

Generalnie Marcok nie leży mi z GT....
Oczywiście to nie mój rower i każdy jeżdzi na czym chce i na czym mu się podoba - ale mi się zawsze GT kojarzyło z RS

Poza tym nie podobają mi się niebieskie zaciski i koszyk. Generalnie purpura i żółć to już wystarczający kontrast- dodatkowe kolory moim zdaniem wprowadzają bałagan....

Żółty koszyczek by tu pasował....
Masz problem ze swoim staruszkiem?? Serdecznie zapraszam. www.bikeservice.com.pl
Profesjonalny serwis rowerów i amortyzatorów

#67
Skolioza: maszyneria gotowa na wypad jakis ;) Wlasnie ja objechalem po Lesie Wolskim - cud-miod, a Magura zachowuje sie dokladnie jak to sobie wymarzylem - boski hamulec, boska praca - rewelacja :)

Co do Marcoka - odkad tylko na nim zaczalem jezdzic tak nie moge sie od niego oderwac. To jest amor, ktory pozwala przymknac oczy na zjezdzie i puscic wodze fantazji ;) W drugim Zaskarze mam SIDa i sztywnoscia sie nie rownaja - kultura pracy rowniez ;) W zalozeniu ten Zaskar ma byc do ciezkiego tyrania w trudnych warunkach + treningowka - Marcok sie idealnie w to wpasowuje.

A odnosnie kolorow - sam mam mieszane uczucia co do tych gadzetow.. jeszcze zobacze jak reakcja Ojca Derektora i najwyzej podmienie i pojde w czern (zoltego koszyka nadal nie namierzylem).

A skoro przy koszyku - nie moge go zamontowac na skosnej rurze, bo tam jedno z gniazd srub kreci sie razem z gwintem i nie bardzo mam pomysl co z tym zrobic :/

Do zmiany jeszcze opony - ale te musze dopiero kupic (beda nowki jakies); A i czego nie widac na zdjeciu - wrzucilem rozowe gripy - zonie sie podobaja :D:D:D

#70
Faktycznie po kilku zmianach wygląda to lepiej - wyrzuciłem wszystko niebieskie i jest super :) Koszyk w drodze (eros: na prv masz szczegóły). Zastanawiam się jeszcze nad żółtymi zaciskami, ale to już bez ciśnień przedzlotowych - możliwe, że dorzucę później :)

#71
Dobra nowa porcja fotek. Od razu dodam, że:

1. Pancerze Magury są tymczasowo na zipach - docelowo będą to przemyślane uchwyty (dzięki Focker za namiary). Znikną też te czarne oklejenia taśmą izolacyjną - to po to, aby zipy nie porysowały ramy. Dodatkowo obydwa pancerze są do skrócenia - zestaw do skracania już do mnie jedzie... :) Gdy znajdę naklejki Magury, które ostatnio nabyłem to te mniejsze trafią na poziomą rurę trójkątu GT tuż przed rurą podsiodłową.
2. Z przodu jest jakieś współczesne FD XT, z tyłu LX, który działa jako - tako. Dodatkowo manetki STX są śliczne, ale nie grają z klamkami Magury. Corrado jednak poratuje mnie zestawem, który sprawę załatwi: przód / tył XT (ale jeszcze nie wiem które), podobnie manetki ;)
3. Zaciski.. z przodu czarny, z tyłu srebrny - co było pod ręką. Zastanowię się jeszcze co wrzucić - chyba jednak srebrne w kolorze piast i korby. Zmieniarki też bym zostawił srebrne - ale te od Corrada chyba takie właśnie są :) Jakby ktoś miał srebrne zaciski XT to bym chętnie przygarnął ;)
4. Nad oraz pod mostek wrzuciłem czarne dystanse - ogólnie mostek taki trochę w górę jest i geo nei jest ultra - sportowa, ale co mi tam - czasami na trochę wygody można sobie pozwolić. Co prawda wczoraj gdy go objeżdżałem to mnie plecy rypały, ale to może efekt długiej jazdy kilka dni temu.
5. Gripy... wrzuciłem różowe z dużą niepewnością, a prezentuą się imo dobrze - może trochę damsko,a le co tam :D

No i fotki:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

#73
Fajnie - ja sie juz nawet przekonalem :)

Z ciekawostek - niedawno pchnalem FD M-952 do ludzi, bo bylo na 31,8 i mi nie pasowalo do niczego. Nie wiem jak musialem byc trzasniety (choc nie pije), ze bylem pewien, ze tutaj mam 34,9. Swoja droga - ja to FD przymierzalem do purpury i nijak wejsc nie chcialo - ehh.

#74
ideal do ktorego mozna dazyc to:
-zolty produkt typu selle italia gel: trimatic/flite/podobne
-obrecze zlote rigida xc420 badz po prostu cos czarnego a za to opony ze skinwallem / zolte karateki / kremowe magic (zreszta te nn przypominaja juz semislicki;), piasty sa co prawda fajne, ale czarne bylyby jeszcze fajniesze
-naped coz, pewnie bedzie kiedys inny (czarne korby, rd, fd (skoro juz zaczales z sachsem to moze i reszta sie znajdzie z jakiejs plasmy/quarza chociaz w zasadzie to juz pozny 97r) + ew. kolorowe gripshifty)
Obrazek

#76
Dorobiłem się zmieniarek XT, a niebawem jeszcze powinienem dostać też manetki z tej samej rodziny :)

Korba STXa powinna powędrować do Karakorama a tutaj też może XT wskoczy - niech już będzie jedna grupa. Byle się jeszcze rocznikowo zgadzała - mam nadzieję, że tego nie dojadę zbyt szybko ;)

Sam rower na zlocie spisywał się świetnie - pomijając przebite 2 dętki (a bo napompowałem je do 2,5atm a powinno być 3,5) - Magury są boskie (dzięki Focker za instruktaż - dziś już skróciłem przedni pancerz i zalałem to od nowa - na pierwszy raz zeszło 40ml, więc bardzo sporo, ale następnym razem będę już wiedział co i jak). Coś mi jednak łańcuch nie zaskakuje z tyłu dokładnie i nie mogę tego dobrze doregulować - coś mi się wydaje, że wrzuciłem kasetę, którą dojechałem 2 lata temu trochę myląc ją z inną kasetą, która tutaj miała trafić.

Poza tym Corrado sprezentował mi poniższą kierę, więc czarna GT wyleciała i raczej już tu nie wróci (pewnie wskoczy w Karakorama).. no i jeszcze zlitował się nad poprzednim siodłem i stąd ten Bontrager:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Jak widać pozostała też jeszcze sprawa tylnego pancerza od Magury - na dniach powinny mi przyjść uchwyty wsadzane w te oryginalne zamocowane na ramie - powinno być ładnie i schludnie :)

Pozostaje jeszcze serwis Bombera, bo od roku go nie otwierałem, a życia łatwego to on nie miał - choć nadal działa jak bajka :)

#78
Dzięki :) Cóż - to pod sklepem jadąc po bułki przypinać go nie będę ;) A poważnie - w końcu jest Marcin maszyna na weekendy - więc niedługo będzie można otworzyć sezon beskidzki.

#85
Heh ano założenie oczojebności było w tym rowerze od momentu, gdy stwierdziłem, że żólty Bomber mu świetnie pasuje :)

Co do damskości - gdzieś powyżej to też pisałem, ale... z czasem doszedłem do wniosku, że najbardziej damskie to są gripy, a później je ubrudziłem trochę olejem do Magury i już tak o nich nie myślę ;)

Przyznam, że powoli zaczynam się czaic na żółte pedała... :)