#752
qsik pisze:Tej pierwszej od gory nie chcesz sie pozbyc? :-)
pierwsza i druga od góry są już w rowerach, zdjęte tylko do posezonowego czyszczenia napędu, isis czeka na jakąś sympatyczną ramę, czarne do wszystkiego pasuje wiec sie nie pozbywam ;-)

#753
Trochę mojego Suntourowego szczęścia:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Suntour XCD.
Przerzutki wyprodukowano w pierwszych miesiącach 1990 r., canti i korby 1989. Piasty jeszcze też mi się z tej grupy trafiły, tylna z wolnobiegiem.

I łańcuch Suntour CH-AP00. W trakcie czyszczenia, więc trochę straszy.

Obrazek


To pierwszy mój kontakt z Suntourem w tej ilości. Porównując do szimanowskiego osprzętu z analogicznego okresu, mam wrażenie że XCD to wyższa jakość, nowocześniejszy dizajn i w ogóle klasa . I pewnie dlatego Suntour padł...

Trochę więcej:
https://picasaweb.google.com/1068935907 ... 2013_09_29#
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#756
Hehe, ja wziąłem rowerek z allegro na tej właśnie grupie, cena poniżej 200 zł, rama na Tange i koła na Arayach gratis :-) Nikt retro górala nie chciał mimo prawie pełnego XCD...

Ciekawi mnie fakt utrzymywania w ramach tej samej grupy tylnych piast w 2 wersjach - pod kasetę i wolnobieg. Cena była aż tak różna na korzyść wolnobieżki?
Ostatnio zmieniony 2013-09-29, 21:14 przez polonezGLE, łącznie zmieniany 1 raz.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#757
w xc pro, tez tak bylo, i wolnobieg i kaseta, ale akurat z tym u sr nie dojdziesz ładu, 4 rodzaje kaset i 4 rodzaje piast, plus wolnobiegi, chyba sie sami nieco zagalopowali ;0

#761
Ktoś wie, co to za korba na zdjęciu? Sprzedający twierdzi, że White, ale nie mogę takiej w necie znaleźć. Jedyne co znalazłem na ramionach, to maleńkim drukiem "sant an us" albo coś w tym stylu. Ładnie wykonana, pająk od wewnątrz frezowany.

Obrazek
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#762
Czarna seria XT 730/2 uchodzi za rzadką - prawda Ale prawdą jest też to, że z czarnych edycji srebrnych grup jest mimo wszystko najpopularniejszą
Bo czarne komponenty równolegle do srebrnych miało też Deore DX (korby piasty hamulce), Mountain LX (korby hamulce canti) i Deore II (cant, korbyi)
O ile o tym co powyżej wiedziałem, o tyle kiedy wpadł w me łapy czarny Ubrake o oznaczeniu MT63 (czyli Deore II/DX) szczęka mi opadła

Obrazek

Obrazek

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#763
generalnie siemano nigdy z kolorami nie kombinowealo zbytnio, no moze poza grafitowym lx-em, ktory byl dostepny w kolorach az 4-ech ;) , ale czarne grupy faaajne sa do niektorych rowerkow, i faktycznie z deoreII to tylko kanty udalo mi sie czarne dorwac, u-brake mam jeszcze czarnego exage mountain, generalnie identyczny jest jak xt tylko boostera nie ma, za to w tym miejscu shark teeth

#765
miedzy tymi komponentami i tak z kantami np, roznica jest jedynie w ykonczeniu, czyt, xt ma blyszczacy lakier , a deore matowy, srubki nieco inne, generalnie to jest to samo, taki sam temat jesli chodzi o mountain exage, u-brake jest identyczny z deore i od xt rozni sie lakierem, tez jak deore jest matowy

#768
Taki wynalazek dziś znalazłem:

Obrazek


Zdaje się, że jeden z pierwszych eksperymentów Rotora, zanim poszli w jajowate blaty. Mało jest o tym niestety informacji, nie wiem czy to wersja szosowa czy górska (o ile była taka) bo blat ma 44z i nic to w sumie nie mówi. Niezła robota cnc, w łącznikach korby z blatem są łożyska wałeczkowe. Niestety brakuje blatu (niestandardowe BCD) i korba pewnie skończy na półce.

Więcej zdjęć: https://picasaweb.google.com/1071186390 ... directlink
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#769
Link nie działa
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#770
byly wersje szosowe z 2 blatami i gorska z 3-ema, roznil sie tez mechanizm, w gporskim byl jakby masywniejszy, i to nie patent zanim w jaja poszli tylko pozniejszy, do dzis robia korby z tym patentem, tyle ze jzu korby sa na HTII

#773
Aldkowy swiety Graal ;-)

Obrazek
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#775
Co to za oznaczenie 2x9? Tan nakrętka jest na 9-kę?
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#776
aldek pisze:A żebyś wiedział! Masz już cały set?
nie 8-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#779
2/9 ciag dalszy

Obrazek
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie
cron