#63
Ramy sztywne Cannondale w konstrukcji V to Killer. Miały główki 1 1/8" i chyba 1 1/4". Były pod sztywny wideł, głównie Pepperoni.
Te z główkami na 1.5" i headshokiem to były Delta (bardzo stare delty były też full suspension).
Tutaj mamy model serii M - czyli teoretycznie to najprostsze co było. Konstrukcja V zagościła tu IMO ze względu na rozmiar ramy. Przy małej ramie celem uzyskania malutkiego przekroku ma to sens.
Późniejsze F-ki już tego nie miały nawet w najmniejszych rozmiarach - tam rura górna i górne widełki tylne szły w linni prostej. Moim zdaniem poszli wtedy na wagę i tyle.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#65
Reguły były takie jak napisałem, a że się trafiały dziwadła i odstępstwa to już inna sprawa.

BTW byłem w montowni Cannona w Holandii i mieli tam taką niedużą lakiernię. Przed wejściem wisiało pełno mniej lub bardziej używanych ram. Niektóre gołe, czyste alu. Ciekawe czy to oni nie tworzyli na Europę takich customowych kwiatków pozakatalogowych.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#66
smolar pisze:
YvesMoi pisze:smolar stary jestes i zadrościsz że hipstery sobie robią z rowerów to co Tobie przez myśl nie przeszło całe życie. świat taki jest i gusta i wizje. jak ktoś się nie ogranicza to robi sobie co chce z czym chce - kolega w robocie ma ksywę zapiekana. bo kiedyś zjadł zapiekankę z dzemem. jakiś problem?
a ty michur nie płacz jak baba tylko rób swoje.
na pocieszenie mój kanon, który wygląda dobrze tylko ze sztywniakiem :)


Obrazek
Obrazek

tez papuga, bo chodziło o zabawę. i tez jak bym miał taką fajną ramkę i "jakieś" szpeje to bym poskładał na tym co jest. życia starczy na dopieszczenie i czerpanie z powyższych komentarzy dobrych uwag to i może bedą z tego kanona ludze.
oto kolejny dowód na pedalska hipsterkę :mrgreen:
Jak tak ma wyglądać pedalstwo to jestem za :-)

Obrazek


Obrazek


Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#69
Skeevo pisze:
smolar pisze:
YvesMoi pisze:smolar stary jestes i zadrościsz że hipstery sobie robią z rowerów to co Tobie przez myśl nie przeszło całe życie. świat taki jest i gusta i wizje. jak ktoś się nie ogranicza to robi sobie co chce z czym chce - kolega w robocie ma ksywę zapiekana. bo kiedyś zjadł zapiekankę z dzemem. jakiś problem?
a ty michur nie płacz jak baba tylko rób swoje.
na pocieszenie mój kanon, który wygląda dobrze tylko ze sztywniakiem :)


Obrazek
Obrazek

tez papuga, bo chodziło o zabawę. i tez jak bym miał taką fajną ramkę i "jakieś" szpeje to bym poskładał na tym co jest. życia starczy na dopieszczenie i czerpanie z powyższych komentarzy dobrych uwag to i może bedą z tego kanona ludze.
oto kolejny dowód na pedalska hipsterkę :mrgreen:
Jak tak ma wyglądać pedalstwo to jestem za :-)


Obrazek
piękny rower,bardzo przemyslany zestaw(ostatnie zdjęcie),ale...nijak nie widze podobieństwa,ani kolorystycznie,ani powiedzmy,mechanicznie,do w/w papug inwalidów :?:
śmietnik to nie retro!

#70
Skeevo pisze:piękny rower,bardzo przemyslany zestaw(ostatnie zdjęcie),ale...nijak nie widze podobieństwa do w/w,ani kolorystycznie,ani powiedzmy,mechanicznie [/quote

Bo nie chodziło o podobieństwo do roweru z wątku lecz o customowe podejście ogólnie do rowerów, które nazwałeś hipsterskim pedalstwem.

P.S. Jeżeli można spytać to dlaczego według Ciebie Eddy jest przemyślany?
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#71
.... kolorystycznie i mechanicznie(do jazdy)....przy okazji pozwolę sobie wspomnieć o mojej COMPilacji, w której katalogowo, jest tylko kierownica, ster i sztyca :-P
śmietnik to nie retro!

#72
smolar pisze:przy okazji pozwolę sobie wspomnieć o mojej COMPilacji, w której katalogowo, jest tylko kierownica, ster i sztyca
hehe, no to co się czepiłeś chłopaka :))))
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#73
Witam wszystkich tutaj wypowiadających się i już tłumaczę, dlaczego odgrzebałem stary wątek.

Rama M400 od kolegi Michura, którego raczyliście zjechać za to, czym ją obwiesił, trafiła ostatecznie w moje ręce, po krótkim pobycie u miłego człowieka, który niedoszacował swojego wzrostu.

Jak tylko uda mi zamontować osprzęt i zrobić fotki - na pewno napiszę oddzielny wątek. W każdym razie będzie szaro, sztywno. Szaro dlatego, że od początku wieku używam właśnie takiego osprzętu, który nie chce się zepsuć (pomijając zajechany napęd i skasowaną przednią przerzutkę), a sztywno dlatego, że M400 była ramą przeznaczoną pod widelec sztywny, a nie amortyzator (stąd ma główkę 1 1/8). Będzie zatem na pewno retro.

Do całkiem niedawna jeździłem na czarnym GT Karakoram '99 (reynolds), używam szosowego kanona przewidzianego pod amor (czyli wersję Silk Road), zatem klimaty retro czuję i stosuję :mrgreen:

pozdrawiam
TJ

#75
Alleluja! No w koncu jakis konkretny zawodnik. Do tej ramki jak nic szaraczek bedzie pasowal.

Tylko mi uwazaj na nia...jestem sentymentalnie zwiazany z ta rama.

:-)

#76
BTW...Ja ja tak zlozylem z tego co mialem w garazu...Wcale nie byla jezdzona. Tylko do fotek i tyle.

Sie uczepili. Nawet szly epitety w stylu pedalskie hipsterstwo...ogolnie emocje emocje...

:-)