#32
skolioza pisze:sama samiuchna rama (waga wytarowana na 0 z podkładką, bo bez niej elewator nie ustoi) to 2557g, do tego wideł jak widać niecałe 900
Pro Evo to 2393g rama, widelca nie ważylem ale sądzę że podobnie (także Spinner cr-mo)
Niezły klocek. W tym wypadku nie o stereotyp ciężkiej stali chodzi co raczej o stereotyp lekkiego aluminium :-D No ale pewnie jak to u Scotta "build to last" podejrzewam. Ta rama z jej grubymi przekrojami podoba mi się jednak bardziej niż Pro.

#36
Lukanio pisze:
skolioza pisze: Lukanio, a co powiesz np na to? ;-)
https://www.google.pl/search?q=scott+en ... 66&bih=667

Brzydal tak serio nie lubię tak lekkich rowerów albo stalówki albo alu :-)
tak sobie piszesz tylko zeby pisac czy jak, to ze cos jest z karbonu to nie oznacza wcale ze jest lekkie i odwrotnie, skoro nie lubisz lekkich rowerow tylko alu i stal, to jak sie to ma do ram aluminiowych wazacych po 1200 gram, lzejsze od wieeeelu karbonowych ??

#37
ANDRIUBIKER pisze:
Lukanio pisze:
skolioza pisze: Lukanio, a co powiesz np na to? ;-)
https://www.google.pl/search?q=scott+en ... 66&bih=667

Brzydal tak serio nie lubię tak lekkich rowerów albo stalówki albo alu :-)
tak sobie piszesz tylko zeby pisac czy jak, to ze cos jest z karbonu to nie oznacza wcale ze jest lekkie i odwrotnie, skoro nie lubisz lekkich rowerow tylko alu i stal, to jak sie to ma do ram aluminiowych wazacych po 1200 gram, lzejsze od wieeeelu karbonowych ??
może to jest właśnie jeden ze stereotypów? karbon = lekki? tak samo przecież wyglądała argumentacja kiedy alu wypierało stal Nie wszyscy wszystko wiedzą Andriu...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#40
to w temacie lekkich karbonow ;) , ale jednak endorfina , stalowki w tamtych latach potrafily o wieeele mniej wazyc, corratec bow cr-mo, golutka 1900 w rozmiarze 2/3.. ale pamietam jak formicki zdobywal pudla na endorfinie na xtr , wiec jednak cos w niej musialo byc...

#41
skolioza pisze:ciekawość to I stopień do piekla- a tam z roweru nici :-P
Nie ciekawość tylko Żonki się boisz:)
A na serio to masz super Kobietę że toleruje takie wyczyny i jeszcze się z Tobą tym pasjonuje, u mnie tylko lakiery do paznokci i szampony to temat do rozmowy:)
Lodzermensch

#44
Piotr pisze:zasadniczo to już nie jest choroba , ale .......jak ma gdzie trzymać ... czemu nie , zawsze mowiłem że na wsi ludzie żyją taniej .................
Gentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, po prostu je mają Piotrek :-)

corrado1111 zacznij się malować :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#49
corrado1111 pisze:
skolioza pisze:ciekawość to I stopień do piekla- a tam z roweru nici :-P
Nie ciekawość tylko Żonki się boisz:)
A na serio to masz super Kobietę że toleruje takie wyczyny i jeszcze się z Tobą tym pasjonuje, u mnie tylko lakiery do paznokci i szampony to temat do rozmowy:)
Jak chodzi o 2gą część postu - dziękuję i doceniam
Jak chodzi o 1wszą część postu - nie no bez jaj Corri, operacji na takich liczbach powoli zaczyna się uczyć mój syn w I klasie, a Ty tu insynuujesz że Katarzyna się nie doliczy? poskarżę oj poskarżę! :-P
Fajny ten rower ale do mnie jakoś nie przemawia...
to fajny czy nie? ;-) żart - elewatory albo się kocha albo nie ;-)
Radziej pisze: Niezły klocek. W tym wypadku nie o stereotyp ciężkiej stali chodzi co raczej o stereotyp lekkiego aluminium :-Do.
jak zwał tak zwał - masz rację Generalnie chodziło o to, że marketingowo aluminium lansowano jako właśnie to lżejsze, a tu ewidentne zaprzeczenie
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#51
Zajrzałem sobie w katalogi. Jak przez mgłę pamiętam katalog 92, którego nie masz i tam też chyba był jeszcze Super. I taki elewator CST, full nad którym się śliniłem. Pro nie ma w katalogu 91? Krótki był ich żywot.

#52
Mekp - rower, rower, nic innego nie śmiałbym pomyśleć W dodatku stary Taka tematyka forum ;-)

Super Evo było w katalogu 91 i 92 (92 z innym prowadzeniem linek, choć w katalogu jest jeszcze egzemplarz z roku 91 pomalowany na barwy 92) Pro Evo nie było w ogóle w katalogu ujęte i pojawiło się tylko w roku 91, prawdopodobnie jako wersja "specjalna" na jakiś konkretny rynek (niewykluczone że niemiecki, bo tam ich jest najwięcej)
Na CST widziałem 2 oferty sprzedaży - raz na niemieckim ebau frameset z widłem za sporą kasę i całkiem niedawno na londyńskim gumtree cały rower za... 100 pandów Chyba się chłopaki mocno na niego ustawiali, bo to faktycznie rzadki temat, podobnie z resztą jak inne Evo

katalog z mtb-kataloge.de
http://retromtb.pl/pdf/scott1992.pdf
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#55
XT mniam :-P
maj fejworit grup :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#58
corrado1111 pisze:
ANDRIUBIKER pisze:he he corrado to musisz zaczac kolekcjonowac lakiery do paznokci :)
https://picasaweb.google.com/1003734519 ... 0KqE-bDqcQ

I tego są cztery pudełka, dolicz inne mazidła i ciuchy i gdzie miejsce na rowery?
Ostatnio jak liczyła to lakierów ma ponad 200, a ja jeden rower tylko.

A co się stało z dwoma czerwonymi Cannonkami?? Świetne były!


A co do Wagi to jestem porażony. Nie jestem fanem Scotta i nigdy nie byłem i może zostanę posądzony o jakieś tu ataki ale taka waga to moim zdaniem nieporozumienie w tak wysokiej półce. Dla porównania przytoczę rama mojej Delty V rocznik 92 bez dampera ze sterami waży 2440g a to przecież jeden z pierwszych fulli! Co do ram sztywnych to w tym rozmiarze Cannon M z tego rocznika waży około 1600-1700g, Nie wspomnę tu o Kleinie który to ponoć schodził do 1400 w tamtych czasach więc moim zdaniem lekkie alu nigdy nie było mitem ale nie każdy wtedy potrafił takowe zrobić.

#59
kosci26 pisze:
corrado1111 pisze:
ANDRIUBIKER pisze:he he corrado to musisz zaczac kolekcjonowac lakiery do paznokci :)
https://picasaweb.google.com/1003734519 ... 0KqE-bDqcQ

I tego są cztery pudełka, dolicz inne mazidła i ciuchy i gdzie miejsce na rowery?
Ostatnio jak liczyła to lakierów ma ponad 200, a ja jeden rower tylko.

A co się stało z dwoma czerwonymi Cannonkami?? Świetne były!


A co do Wagi to jestem porażony. Nie jestem fanem Scotta i nigdy nie byłem i może zostanę posądzony o jakieś tu ataki ale taka waga to moim zdaniem nieporozumienie w tak wysokiej półce. Dla porównania przytoczę rama mojej Delty V rocznik 92 bez dampera ze sterami waży 2440g a to przecież jeden z pierwszych fulli! Co do ram sztywnych to w tym rozmiarze Cannon M z tego rocznika waży około 1600-1700g, Nie wspomnę tu o Kleinie który to ponoć schodził do 1400 w tamtych czasach więc moim zdaniem lekkie alu nigdy nie było mitem ale nie każdy wtedy potrafił takowe zrobić.
Nie no ,są oba.Pisałem że jeden mam rower w sensie swój, drugi jest Kobiałki:)
Lodzermensch

#60
nie no Kosci - nie ten kaliber
Scotta nie bronię bo ta rama po prostu jest ciężka, ale jednak Cannon od początku specjalizował się w aluminium więc nie porównuj tego do marek które w jakimś tam sensie dopiero się go uczyły (o niestandardowej konstrukcji nie wspominając - Americany ważyły mniej ale i konstrukcja to byly klasyczne 2 trójkąty)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA