#31
http://www.bitul.pl/Sklep/Produkty/104- ... estaw-4szt
a propos kluczufff....
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#34
Drobne postępy.
Nie widziałem jeszcze czegoś takiego - zaślepka składająca się z 2 pierścieni z otworami i mozliwością ustawienia jeden nad drugim - do czego to służy? smarowanie?
Cieszy stan piast - brak wżerów.
Obrazek


kiedyś myślałem, że jak dorwę m730 to zrobie na błysk - nie trzeba martwić się o spolerowanie napisów:) teraz jednak zostawię oryginaną powłokę.
Obrazek
Obrazek


być może uda się uratować opony
Obrazek

#36
Wiem, że były podobne rozwiązania w innych konstrukcjach ale też suportach. Tylko czy to nie jest tak, że poprostu "dopycha" się smaru?. Bo w serwisowaniu piasty chyba chodzi o to, żeby usunąć zanieczyszczony smar.

#38
Ciekawe rozwiązanie, choć u mnie pewnie takich warunków nie zazna:)
Poza tymi smarowiczkami to wszystko identycznie jak w piastach DX.
Niedługo tylna piasta - tego nie lubie robić.

Podpowiedzcie jakiś sposób na naklejki. Mam grafike, dostęp do plotera graficznego - na czym to drukować?

#41
LX-y takie pospolite są a poza tym z tego co pamiętam to masz już takie w jednym Specu.
Skoro złapałeś takie fajne hample to teraz będziesz musiał polować na całą czarną grupę :-) To by było coś :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#45
kapeluszniku
ashimę wkładam i działa świetnie
http://allegro.pl/klocki-ham-mtb-cantil ... 94350.html
np http://allegro.pl/klocki-ham-mtb-cantil ... 95300.html
http://allegro.pl/klocki-ham-v-brake-ca ... 89115.html ja te ostanie stosuję,
ottik ma je stale.
ale jak chcesz mam xt i coolstpy akurat po parze w dobrym stanie. na pw.
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#49
Też używam klocki Ashima - te trójkolorowe. Warte swojej ceny. U mnie pracują z v-ką STX RC. Nie miałem dużego wyboru pod te nietypowe v-ki i już zastanawiałem się w ogóle nad wmontowaniem innych, ale ashima zmieniła sytuację. polecam
tommyride.bloog.pl

#50
Kolejna przeszkoda.
Przyjrzałem się sztycy. Mam 26.6,wchodzi ciasno ale w pewnym położeniu pojawia się luz. Na stronie Sheldona Browna znalazłem, że comp z 91 ma sztce 27mm:/
Sprawdze dzisiaj z 26.8 i ew. zaczne poszukiwania 27mm.

#52
Ja mam tak w Dawesie, okazalo sie ze po latach trwale odkształcila sie koncówka rury podsiodlowej, odcinek z nacieciem sciągany przez zacisk siodla. Zmniejszyla sie jakby srednica rury na tym odcinku. Moze wczesniej ktos za malą sztyce mial. A propos klockow to ostatnio zakupilem na alle czerwone fibraxy, nawet niechinskie.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#57
Wiem o jakie nacięcie chodzi:)
Pisalem raczej o tym, że przy niedopasowanej sztycy rurka czasem pękała przy zacisku (gdzieś widziałem takie przypadki za fotkach). Na szczęście tego nie ma.

#59
daj blachę od puszki po piwie pod sztycę
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#60
Sztyca na razie srebrna 26,8, siodełko też dałem inne.
Lakier jest wyjątkowo twardy, być może temu zawdzięcza brak odprysków. Był jednak mocno zmatowiały i musiałem się sporo napolerować żeby jakoś to wyglądało. Na żywo jest moim zdaniem całkiem nieźle.
Fajnie się jedzie na oponach 2,2:)
Obrazek


Obrazek


Obrazek


wszystkie napisy malowane z szablonami
miały być naklejki ale postanowiłem poeksperymentować.
Obrazek