#2
Heh, miałem okazję takiego potworka widzieć jakiś czas temu na żywo...
Z pewnością jest to znamienny przykład tendencji mającej miejsce we wczesnych latach '90 i polegającej na udziwnianiu klasycznych dwóch trójkątów
Podoba się czy nie - w ładnym stanie jest godnym i niecodziennym reprezentantem tamtej epoki, i bez wątpienia zwraca na siebie uwagę Dla sympatyków tematyki niewątpliwa gratka
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#3
Dodałem więcej zdjeć szczegółów, stan rowerka okreslam na przywoity w porównaniu czasem do złomów.
Fakt nie jest to ideał jaki byłby pożądany do odrestaurowania, ale czasem wyboru dużego nie ma.
Wziąłem go po dokładnym obgladzie całosciowym, osprzet oryginalny oprócz opon co jest zrozumiałe, ma ładne obręcze, piasty niby są obie LX ale przednia jest to wersja z naklejką , a tylna z nadrukiem i i dlatego róznia sie"kolorem".
Klamka hamulcowa lewa ukruszona, bede poszukiwał chyba takowej,
Rama nie jest zniszcona, pare odprysków ale nie warto ich podmalowywać bo mało tego, niestety zapieczona sztyca, bedzie trudno ją wyciągnąć, trzeba namaczać i nasączać i obruszać, no zobaczymy jak pójdzie.
Rama ma rozmiar 54, ale jest to rozmiar z grupy trekingowo/szosowej i jest odpowiedni dla wzrostu 175 - 185 cm, długość ramy 57 cm , więc odpowiada to rozmiarowi 19" w typowym MTB.
www.velotech.pl

#4
Piotr pisze: piasty niby są obie LX ale przednia jest to wersja z naklejką , a tylna z nadrukiem i i dlatego róznia sie"kolorem".
Piotr pisze:osprzet oryginalny oprócz opon
przyglądnij się dokładnie swoim fotkom: przód to LX serii 550 ( zawsze miały naklejkę), tył to DX (zawsze były malowane) :-P Wydaje mi się ponad to że tylna piasta była zmieniana (choć w sumie takie ramy były od 90 chyba roku aż do 93 to wątpię aby tak fabrycznie ni z gruchy ni z pietruchy przysadził komponentem z innej grupy)

Intryguje mnie U-breake - mógłbyś napisać "shimanowskie" oznaczenie (BR coś tam)?
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#5
Fakt , palnąłem się bo przecież jak byk stoi że to DX z tyłu.
Na razie rower stoi, trzeba wyciągnać - namoczyć sztyce, rama coraz bardziej mnie pociaga, hm co by z tego zrobić, może singla ?? może ......... eee nie wiem , może znajdzie ukochaną połówke i pojadą w świat. :lol:

Ubrake spisze jak wróce z pracy.
Kaseta jest nieoryginalna, bo zaczyna się od 11.

Opone musze zmienić bo nie mieści się w ramie z tyłu. :-)

Rower jest to model z roku 1991 i nazywa sie THERIDION

Obrazek


Znalazłem to cudo na zaprzyjażnionym, forum Retro włoskim.

Jest to jedna z ciekawszych konstrukcji w MTB.
www.velotech.pl