Pierwsze retro sztuki by Julito

#1
Przenoszę tu wątek, żeby ład zapanował.
No więc zaczęło się od:
1) TOKAIDO International 3000, znaleziony na targu między gratami i całym majdanem jaki zwożą polscy giełdziarze, foto ori tak jak stał na bazarze i to już jest stan po moim umyciu. Na pokładzie absolutnie kompletny DX z grupy 650.
Pozdro, Julito
Załączniki
110911-180003.jpg
110911-175854.jpg
110911-180811.jpg

#11
1. a nie mozna było dać w jednym poście tego ?? bo mnie krew zalewa . jak to widze .....
2. Wheeler fajnie odmalowany, faja robota
2. Tokaido , już pisałem retro klimacik zrobił i ......na tym koniec .
Klimacik prysł ......Masz tam coś z retro ?? czy taka łapanka z placu warzywnego ?
www.velotech.pl

#13
Cytując klasyka - "Śmietnik to nie retro"... :-) ;-)
Dawaj coś porządnego!
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 20:39 przez siedem3, łącznie zmieniany 1 raz.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#14
Julito, nie przejmuj się nimi, oprócz jubilerów są tu też normalsi.
Co prawda żaden z Twoich bryk jakoś mnie nie zachwycił, bo nie masz ani gt, ani Tomka R. :-D ale widać, że dłubanina w retro szpejach Cię kręci. I to się liczy.

@Adamello – a jaki jest sens składania retro cacek na starej kampie albo m900? Czy to się w ogóle da racjonalnie wytłumaczyć? Jakoś nie jestem zwolennikiem tezy, że jedno dziwactwo może być racjonalniejsze od innego.
Zaakceptuj swoje dziwactwo, i bądź tolerancyjny na dziwactwa innych. Ot, co.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#15
Aldku, nie do końca chyba zrozumiałeś moje intencje. Po prostu cenię sobie różnorodność, a co to oznacza po mojemu? Ano tak:

1. rower MTB taki trzepak w każdy teren,
2. inny z błotnikami i bagażnikiem na miasto,
3. jakaś szosa do szybkiej jazdy po asfalcie,
4. przełajówka jako terenówko-asfalówka
5. jakiś ścigant na zawody w góry,
6. ostre koło jak ktoś lubi,
7. BMX jak się nie boimy poskakać...
itd ..........

To jest różnorodność po mojemu a nie 10x bramka No.1
Nie chodzi tu o zasobność portfela, broń Boże. Każdy z w/w można kupić na targu z reto szpejem lub aukcji za rozsądny pieniądz (no może poza poz. 5)
Wtedy widzę sens posiadania kilku-kilkunastu rowerów.

A kolekcjonerstwo to zupełnie inna para kaloszy i zabawa niestety pracochłonna, trudna i droga. Z drugiej strony lepiej zamrozić fundusze w taki retro sprzęt bo za xx lat więcej z tego będzie niż przez te sam czas z lokat bankowych czy obligacji.

Nie wiem co myśleć o tej litanii rowerów od Julito. Czy to jest aktualny stan posiadania czy po prostu wsio co mu sie przez ostatne lata przez ręce przewinęło?
One są tak podobne że jakbym wsiadł na nie z zamkniętymi oczami i miał się przejechać to nie poczułbym różnicy.
BTW - Ile masz wzrostu Julito? Wszędzie siodła tak mega cofnięte i mosty długie i daleko jakby te rowery były za małe.

#16
Ale mnie sensowanie retromanii w ogóle bardzo śmieszy. Przecież to jest Z DEFINICJI bez sensu. A skoro przyjąłem takie założenie, to rowery mogę oceniać w subiektywnych kategoriach ładny/brzydki, lub obiektywniejszych (zgodność rocznikowa, rzadkość szpejów itp.). Ale nie słowami „jaki jest sens...” :-D
To raz.
Dwa: Obserwuje tu od jakiegoś czasu, że jak się pojawia kto nowy, to od razu oczekiwanie jest, by fatczensa pokazał. No a przecież to proces jest.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#18
Panowie no nie wiem jak Wy ale ja bym wolał zobaczyć choć jeden rower na STX SE albo chociaż pełnym Alivio w ładnym stanie, ale to co tu widać to już niedaleko marketowców stoi, no naprawdę Acera ? :roll: ja nie mówie żeby tu było jak na retrobike.co.uk ale kurna chata jakies standardy trzeba trzymać :roll:

ps. wole mieć jednen dobry (celuje w STX RC i wyżej) rower niż 5 byle 2ch kólek

Julito sorry że padło na Ciebie, jeździsz cieszysz sie tym, to najważniejsze, pokaż teraz tą resztę "nowoczesną"

#19
cardamon pisze: ja nie mówie żeby tu było jak na retrobike.co.uk ale kurna chata jakies standardy trzeba trzymać
Ja nie widzę sensu w tej całej dyskusji w tym wątku. Gdzie jest powiedziane/napisane że wielbiciele rowerów z lat 90' muszą mieć rowery na jakiejś grupie zaczynającej się od STX-a? Jeżeli ktoś kiedyś miał sentyment do Altus-a, Alivio czy Acery to ja nie widzę żadnych przeciwwskazań do tego aby rowery znalazły się na forum.
Takie zachowanie jakie zaprezentowaliście wypowiadając się u kolegi, moim zdaniem zalatuje bufonadą w najczystszej formie. Pozdo!

P.S. dobra rada... jeżeli rower się nie podoba to lepiej zamilknąć.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#21
proszę Cie Skeevo , jaka bufonada ? w takim razie na retrobike same bufony są, zawsze będziemy 3000 lat świetlnych za murzynami w tym kraju jak będziemy tak sobie stawiać poprzeczkę, ale przyznaj się szczerze, najbardziej to się zajarałeś tym Authorem na SISie kolegi Julito ;-)

#24
cardamon pisze:proszę Cie Skeevo , jaka bufonada ? w takim razie na retrobike same bufony są, zawsze będziemy 3000 lat świetlnych za murzynami w tym kraju jak będziemy tak sobie stawiać poprzeczkę, ale przyznaj się szczerze, najbardziej to się zajarałeś tym Authorem na SISie kolegi Julito ;-)
a coś nie tak ?? zaebisty jest , masz taki może ??? nie , a gula Ci lata bo chciałbyś mieć ......wiesz ile kosztuje ryska na sisie a ile na xtr-ku ??

Skolioza dobrze gada, polewa ktoś ?? ja poprosze z cytrynką :->
www.velotech.pl

#25
cardamon nie obawiaj się, nie będziemy 3000 lat świetlnych za zachodem... Na retrobike.co.uk są piękne rowery ale tańszych rowerów bądź mistrzowsko spapranych również nie brakuje.
Mnie chodzi o swego rodzaju dyskryminację i złe potraktowanie Naszego nowego kolegi, który jak by nie patrzeć przybył z własnej nie przymuszonej woli i na pewno w dobrej wierze.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#26
Piotr pisze:ja poprosze z cytrynką :->
gula to mnie lata jak widze tu takie rowery, jeszcze roweru "10,5" do szczęścia tu niektórym chyba brakuje :-P też retro przecież:

Obrazek


a jak z cytrynką to i chyba sól by sie przydała bo niby co z cytrynką ? ;-)

#28
Dobra Pany to mój ostatni post na tematy nie związane z rowerami z wątku. Macie przykład retro roweru na niskiej grupie sprzętowej... Na pewno nie jest to 10,5. A czy jest godzien tego forum to sami sobie odpowiedzcie mądrale...

Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#30
To nie mój chłopku tylko z googli.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900
cron