#123
15 zębów różnicy - trzeba się przyzwyczaić do tego (oczywiście jeśli bardzo zależy nam na czasie, np na zawodach) aby jednocześnie ze zrzuceniem blat-> mała zrzucić także o jedną koronkę na kasecie (czyli klikamy na raz 2 paluszkami wskazującymi)

Oczywiście tylko w sytuacji gdy taka redukcja jest potrzebna - 2 blatowy napęd na prawdę wymusza nieco inny styl jazdy, dużo więcej jedzie się z blatu operując na większych koronkach kasety (nawet 2,3 od góry)

Mnie to pasuje, bo jednak przednia przerzutka jest wolniejsza niż tylna i jak nie muszę to nią nie mieszam ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#124
skolioza pisze: Mnie to pasuje, bo jednak przednia przerzutka jest wolniejsza niż tylna i jak nie muszę to nią nie mieszam ;-)
to se czerwoną musisz jakąś zakupić..

co do zmian -pytałem ,bo dla mnie kadencyjnego dość -różnica 12 ząbków w terenie to sporo już
i ciekaw byłem opini -która mnie nie zaskoczyła ..ale to czy w takim razie nie łatwiej było by wzorem krosowców po prostu podbiegać ,tego co nie podjedziesz?;>

#127
no w zasadzie mozna, ale z innymi ilosciami zebow, tu poprostu jest duzy przeskok z duzego na maly blat, ciezko utrzymac kadencje jak sie nie ma odpowiednich przelozen, ale sa tacy co i na jednym blacie z przodu pomykaja i im to odpowiada, kazdy ma swoj styl, ja osobiscie zawsze na 3 blatach, kadencja bardzo wazna, ajak ktos lubi z korby , to mu niepotrzebne jeszcze 2 blaty, tylko waza:)

#129
zimny pisze:w zasadzie kadencyjnie na 2x tez mozna jezdzic; zreszta niby w bulku masz mniej roznicy na korbie? (14?)
no jasne 20-32 i zastanawiam się nad 22-32 ,bo mnie ten skok jednak troche w terenie wkurza

a satysfakcja -jest to argument ,jak masz jeszcze rzepki nieoskrobane

#130
mozesz sprobowac z inna przerzutka, rozne ramie (inny tor ruchu), rozne wielkosci blach wodzikow -> niby z tego powodu robia rozne wersje fd do kompakta, do 3ki, do 3ki szosowej, do enduro 2s, do xc 2s, do 2s szosowej itd... badz sprawdz jak bedzie pracowac fd wyzej badz nizej zamocowane
Obrazek

#135
Wiec oswiec mnie gdzie tkwi roznica? , no fakt ten co mam jest o wiele nowszy( w sensie rocznika, bo poza tym identyczne, a myslalem ze skolioza chce taki jak fabrycznie dawano do pierwszych wcs, czyli z napisem wcs lecz bez koloru) , wlasciwie mam takie jeszcze 3 ;), jesli chodzi o pokreslenie napisu to obecnie maja to nizsze wersje, wcs ma bez podkreslenia, ten z niskich wersji tez gdzies mam, a do kompletu tych wca co ma skolioza powiniec byc kapsel z napisem wcs I tym paskiem Tyle ze niekolorowym ... Jak mamy buc bardzo skrupulatni;)
Ostatnio zmieniony 2012-07-03, 21:33 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.

#141
ja wlasnie przy rf uzywam i sprawdza sie genialnie, poja kobieta jezdzila na rapid rise w hawku , teraz zmienilem w nim wszyystko ma 750, i sprzet przerobiony na tzw komfort, i pierwsza rzecz jak wyjechala na testy , to czemu teraz ta manetko chodzi w druga strone i tak zle :), trzeba sie chwile przyzwyczajac, ale pozniej poezja, biegi na lzejsze same wchodza w ulamek sekundy, a w dol mozna po 4 biegi na raz, ale wiadomo upodobania sa rozne, a duall control nienawidze , dobre to tylko w kolarkach :)

#142
dokładnie, wszystko kwestia upodobań - dla mnie ważniejsze jest aby na podjeździe móc jednym ruchem kciuka sieknąć 2 czy 3 zębatki, w dół natomiast zupełnie nie odczuwam potrzeby posiadania takiej możliwości ;-)
z drugiej jednak strony może kiedyś się skuszę na eksperyment z jakimś tanim nexave - bo na RR jeździłem do tej pory tylko okazjonalnie
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#143
skuś się ;-) jestem tego samego zdania, już na nic innego nie zmienię rr działa rewelacyjnie na rapidfire . naprawde polecam sprawdzić i to nie na jakiś nexawe zakupuj od razu szaraka :-)

#148
Pewnie ta sprezynka co na rd ktora zdjales byla... Mialo to niby zapobiegac obijaniu przerzutki o rame , watpie zeby sie sprawdzala w terenie, PO zjezdzie z kraweznika moze I tak. ;)

#150
Panie super specjalisto , gratuluje spostrzegawczosci ;) , co nie zmienia faktu ze takowy patent ze sprezyna na wozku byl I to dosc powszechny, mimo ze jak wyzej pisalem moim zdaniem kompletnie nic nie wnosil ...