Wooly Pluto

#1
Cześć,

już dawno miałem go wrzucić na forum, ale coś mi się zapominało.

Otóż jest to trochę bezmarkowy rower na tytanowej ramie z mniej więcej 1996 (oczywiście z krajów b. ZSSR). Tak sądzę, że rama jest mniej więcej z 1996 ponieważ koło mojego domu jest stary serwis rowerowy, do którego chodziło się zawsze - mówiąc wprost - od Pelikana. Przy suficie warsztatu zawsze wisiały ramy - te fajniejsze bliżej końca. Kiedy zaczęły się u mnie rowery górskie i miałem najpierw Atlasa (mniejszy Mustang), potem Raleigha Activatora a potem Mongoose Hilltopera to ta rama już tam wisiała (kojarzę ją właśnie z epoki Hilltopera). Potem miałem chwilę przerwy z MTB (fascynacja cruiserami) i kilka lat temu zajrzałem do tego serwisu (oczywiście pod sufit) znowu a tytanówka wciąż wisiała na swoim miejscu. Kupiłem ją na raty ale zgodnie z zasadami z końca lat '90 - za dolary :-)
Wymyśliłem mu nazwę Wooly Pluto - chociaż jedyną naklejką jaką ma jest prostokąt z napisem "THE RIGHT STUFF"

A na rower składają się:
Amortyzator - RS Judy SL (nawiasem mówiąc od Yvesa :-),
Stery - CK NoThreadSet 1 1/8,
Suport - FSA ti,
Korby - Kooka z blatami Kooka (mały i średni) + Middleburn,
Przerzutka przednia - Shimano STX + White Industries
Przerzutka tylna - White Industries LMDS,
Manetki - obrotowe White Industries LMDS,
Kierownica - LP,
Klamki - Kooka Racha,
Chwyty - korkowe no name,
Mostek - Ringle Zooka 135mm,
Sztyca - Syncros Titanium 27.2mm,
Obejma - Salsa liplock,
Siodełko - Flite Carbonio,
Obręcze - tył: SunRims 0XC, przód Mavic 217 ceramic,
Piasty - Hope Ti,
Opony - Tioga Psycho-K
Kaseta - ti, nie wiadomo dokładnie jaka, ale 8sp.
Hamulce - Paul Motolite Z (na zdjęciu nie ma klocków z tyłu)
Zaciski kół - niebieskie Dartmoor

No i to tak z grubsza tyle, strasznie chaotyczny opis....

A klamki tak sterczą do przodu, ponieważ na zdjęciu sa nieprzykręcone.
Ale to już z grubsza rozsortowane :-)
Załączniki
Wooly 1.jpg
Wooly 1.jpg
Wooly 1.jpg

#2
Ale fajny!
Tylko pozycja, jaką się na nim zajmuje jest chyba nieco dziwna (przynajmniej dla mnie). Ale poza tym, świetny rower :-)
Mógłbyś napisać coś więcej o działaniu tylnej przerzutki i działaniu hamulców razem z klamkami?
Ostatnio zmieniony 2012-06-25, 12:00 przez Punkxtr, łącznie zmieniany 1 raz.

#3
Przerzutka działa genialnie, ponieważ ona nie ma żadnej straty - to jest "obieg zamknęty dla linki" więc porusza się dokładnie tyle ile się wyciąga linki. Ogólnie super, oczywiście na suchym, bo nie wierzę w jej skuteczność w błocie. Po jej stanie widać, że nigdy w błocie zresztą nie była.

Geometrycznie masz rację, można byłoby zrobić próbę z jakimś sztywnym krótkim widelcem. Wydaje mi się, że przód by wtedy usiadł. Nie mniej Judy ma dość mały skok więc nie podnosi tej ramy aż tak bardzo.

Klamki + hamulce ogólnie też dają radę, chociaż modulacji nie ma prawie żadnej :-)

#10
el mo, Ale Ty musisz mieć skarby w domu jak sobie od niechcenia taki rower pokazujesz.Umarłem po prostu , a opony to już przesadziłeś, miałem takie kiedyś, kupiłem za jakiś majątek i to jeszcze zużyte były:)
Lodzermensch

#12
świetny ciekawy rowerek ,chociaż ja bym prowadzić nie umiał go na takim moście :)

jeśli można to zrób lepszą dokumentację foto przerzutek i manetek white'a -bo jak narazie to widziałem jedno zdjęcie w wirtualnej galerii ,a to bardzo fajna konstrukcja przecież

#13
Oj tam zaraz skarby :-)

A opony są piękne tylko na zdjęciach - niestety nie wytrzymały próby czasu i są już prawie plastikowe....

Znalazłem zbliżenia LMDSa, zaraz będą...

#17
A z przodu Aldek, to jest tak, że bierze się jakąkolwiek przerzutkę topswing, zdejmuje się z niej sprężynę i zakłada kółko (bączek) na ktrym jest linka (kółko ma jeszcze śrubkę, co by się linka po nim nie ślizgała) i znowu - obwód zamknięty. Kręcisz manetką, kręci się kółko i przerzutka się wychyla - nie mam zdjęcia pod ręką.

Taki prawdziwy "Zero Loss Travel" :-)

#19
fajny sprzet, kolorystycznie bym to nieco inaczej zgral, ale kwestia gustu, a white, poprostu bizuteria do ogladania, i chyba tylko do ogladania;), raz zal to pobrudzic, a dwa jak sie pobrudzi to juz chyba niezbyt bedzie chcialo dzialac, patent fajny tylko tak jakby w fazie prototypu.... nie bylo w komplecie jakichs uszczelniec na prowadnicach albo cos?? i skad to wziales wogole?

#20
To jest cały zestaw - nic więcej nie było.
Źródło? JasiuLuis.... Nie pytajcie za ile :-)

Szpilka na tych zbliżeniach to jest jeszcze Ringle, ale teraz są niebieskie dartmoory. Tam jest taki dystansik, żeby linka za bardzo nie latała :-)

#21
a bywam u jasia raz na jakis czas osobiscie, mowiac szczerze nigdy nie widzialem, zawsze jak z wawy wale do jelonki to przez milicz, i zajezdzam poogladac, kupic jak cos fajnego, ale whit-a nigdy nie zastalem :)musze dokladniej teraz dopytywac ;)

#23
aaaa no widzisz, bo jasiu tak na marginesie niezbyt sie na tym zna,(choc coraz bardziej czai baze ;) ) przywozi cale tony sprzetu i wystawia i tak swietnie na tym zarabia, oj kupilem juz u niego szpeju kupilem :), ale whita gratuluje, cacko masz :)

#25
Moim zdaniem pretendent do roweru roku przede wszystkim za te właśnie smaczki które na nim wiszą. Co tam że no name i że nie katalogowo kult jest, mogę być jego wyznawcą ;-)
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress

#26
nie no rama moze i no name ale jednak tytanium , byle kto tego nie spawal jakby nie patrzec, przerzutki white, smaczek, ale i komonenty kooka, i obrecze sun rims, fajnie pozbierane czesci, kolorystyka mi nie lezy, troche niebieskie, troche zolte, troche czerwone, poza tym super fajny

#27
Czekałem co kolega Smolar napisze i jakoś mnie jego post nie zdziwił. Gdybyś wyrzucał takie śmieci jak Kooki to bądź tak dobry powiedz gdzie i kiedy to nie będę się wstydził ze śmietnika zabrać;-) Kolorystyka kwestia gustu. Nie tylko wszystko co srebrne jest ładne. I tak bardziej mi się podobają takie rowery niż dzisiejsze które wszystkie są jednakowe bez względu na markę.

#30
koledzy hipsterzy,przecież kazdy z was posiada(nie???a powinien) analogową lustrzanke...czy naprawde nie rozumiecie,co znaczy pierwszy plan?!

ok to napiszę wprost,to te j... kwiaty i orzechy włoskie,z urokliwym rydzem do ich miazdzenia...

kookasz już ???
śmietnik to nie retro!
cron