Raleigh Techium Chill 92

#1
Przedstawiam:
Raleigh Techium Chill na głównych rurach Eastona łączonych mufami cr-mo i takimż tylnym trójkątem, osprzęt w zasadzie full Deore DX, stery Tiogi, super sztuciec Tange, ciekawa kierka (Nitto Ultralight)

Obrazek

https://picasaweb.google.com/1021978808 ... k_ivj57baw

Generalnie postrzegam ten rowerek jako dawcę kilku elementów DXa które są ładniejsze niż aktualnie posiadane, widelca i kilku drobiazgów :oops:
Przyznam jednak, że jest tak ładny i tak oryginalny, że nie mam serca na razie go rozebrać i owych części pozyskać Zacząłem nawet rozważać możliwość podmiany elementów osprzętu na identyczne bądź bliźniacze by w ten sposób zachować rower w całości (tylko co z widelcem?)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#9
Elegancki. Mam nadzieję że ciebie nie uraże ale te Scotty już mi się trochę znudziły. Fajnie jakbyś go zatrzymał lub odsprzedał takim jaki jest. Ograbić z elementów osprzętu, nie widzę z tym problemu, przyszły pasjonat zawsze może doskładać. Oddzielać widelec od ramy; wielka szkoda by była.

#11
wideł w nim świetna sprawa... Mój ojciec woli od amorka (do pracy najczęściej śmiga). Jakbyś jednak rozkładał to kupię koła a najchętniej tylne bo w Raleighu mojego taty jest jakieś od kompletu i w sumie tylko tego koła brakuje do full zgodności więc jak co to klepię.. chyba że w całości by była opcja :lol:

#14
Super maszyna Skolioza, gratulacje! :-) Rama mi się podoba najbardziej... no i ten charakterystyczny znaczek Raleigh-a też jest cudny, nie to co tandetne naklejki. Szczerze powiem, że zostawił bym go w oryginale, ewentualnie wymienił części na te same ale w lepszej kondycji jeżeli jest taka potrzeba.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#16
skolioza pisze:
Skeevo pisze:ewentualnie wymienił części na te same ale w lepszej kondycji jeżeli jest taka potrzeba.
te akurat są w naprawdę ładnym stanie więc na pewno nie w tę stronę - wymagają wyczyszczenia jedynie - rower na fotkach to taki stan "z marszu"
To trza dziadka zostawić w spokoju, ewentualnie rozruszać go na trasie żeby się kości nie zastały i wsio :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#18
staszek pisze:Ten charakterystyczny znaczek też jest tandetny, bo z takiego plasiku średniej jakości, ale przynajmniej fajnie wygląda :P
Zawsze lepsze to niż naklejka, która zetrze się od pancerza po paru jazdach. Co do efektu wizualnego to producent osiągnął zamierzony cel :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#19
Kolejna cudowna maszyna na tym forum

Nie zmieniaj,nie pozbywaj się części - zostaw go takim jak jest "ułożony" sprzętowo
Szkoda coś psuć jak widać,że to wszystko gra z sobą....no i ta naklejka !!! Klasa !

W.
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#20
Piękny rower! Widziałem identyczny, byłem na wyjeździe sekcji agh, i właśnie tam miał taki Pan takiego raleigh'a, przecudny prawie w 100% oryginał, nie pamiętam tylko co mi tam nie grało, nie miał pojęcia, że to taki fajny rower, ale mu to uświadomiłem;) Przepiękna rama i widelec miodzio po prostu.
cino cinelli santo subito

na sprzedaż:
https://picasaweb.google.com/wojd47h/NaSprzedaz#
moje aukcje:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=24938441

#21
Raleigha historii ciąg dalszy:

zmienił się nieco osprzętowo i wizualnie, został także gruntownie objeżdżony

Wnioski:

Rower za sprawą chyba genialnego wideleca Tange prowadzi się na zjazdach jak walec, czołg, przecinak itd Jest genialny do zabaw tricków - bajecznie "wychodzi się na koło", łatwo go poderwać do skoku Rama jest fajnie sztywna i przewidywalna

W rower ciężko mi jednak było wjeździć się na podjazdach Z jednej strony rama 19,5" wymusza dość wysokie ułożenie kierownicy, z drugiej strony nawet przy tym rozmiarze jest relatywnie krótka (a 17-18" byłoby jeszcze krótsze!)

A teraz pooglądajta
https://picasaweb.google.com/1021978808 ... 0566100482
i w prawo
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#24
byl ten wynalazek na allegro, kto to produkowal?, wyglad swietny, mechanizm fajny, ciekaw jestem czy tylko do cantow czy do v tez sie nadaja

#30
wczoraj bylem we wloclawku w sklepie rowerowym po kilka gratow zeby poskladac kobiecie hawka i spotkalem tam goscia ktory mial identycznego raleigha, tyle ze z ory mostem itd, ale za to kiera wyprawowa (taki baran dookola mostka) i naped zmieniony na nowoczesny xt hollowtech II m760,wszystko co ulozyskowane zmienione na solidne wyroby na maszynowkach, z tylu sakwy i przyuczepka (jak wozek kloszardow ;)) , widel ory sztywniak cr-mo,gostek robi 1800km w dwa tygodnie jezdzi po polsce robiac pokazy z pochodniami i zwiedza, ucielismy sobie pogawedke, ale do sedna, chodzilo o rower, stwierdzil ze to poprostu ideal jesli chodzi o rowery wyprawowe i ze na nic raleigha nie wymieni w zyciu, tak ze fajna maszyna ;)