#69
nergamel pisze:Ja jeżdżę z etypem, oczywiście dokręconym śrubą do ramy i imo jest lepiej niż przy topswingu.
No wlaśnie... Ja miałem 770 i skończyło się to źle.

Pierwsze słowa serwisanta który mi to montował to "Coś Ty Kurwa za gówno kupił" i rzeczywiście bez tej śruby było kijowo bo ta blacha się gięła. Kiedyś zrobiłem eksperyment i wsadziłem kołek pomiędzy ramę a ta blachę i wtedy sporo się poprawiła praca więc ta śruba musi sporo dawać.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#71
Skoro to wersja alfa to chyba nie ma sensu jeszcze sensu komentować dobór komponentów, aczkolwiek korba bardzo pasuje :) A co to za hamulce i klamki?

#75
:-)

Wersja Alfa może trzymać się dość długo ;-)

- korba gra fajnie także moim zdaniem, dzięki Długo tu jednak nie zabawi gdyż jako najlżejsza z moich pójdzie do ściganta 2005 Także tu wrzucę cosik innego, delikatnie cięższego... (BTW braku sztywności nie zaobserwowałem, może mało czuły jestem ;-))
- koszyk - w czymś muszę piciu wozić A ten dość lekki i pod kolor jest ;-)
- hamulce kolorystycznie ni przypiął ni przyłatał, ale to jedyne Vki jakie miałem w domu
A co ciekawego można w żółci z hebli kupić (poza Magurą)?

foto;
Obrazek

Obrazek

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#76
Na początku przeczytałem "ale to jedyne Vki jakie miałem w domu " i pomyślałem, że pewnie coś przeciętnego tam przykręciłeś, patrzę na zdjęcia a tu paule ;) a dodatkowo pod klocki z cantileverów, więc domyślam się, że chociaż epokowo pasuje.

#78
kuźwa, skolioza! coś mi tu nie gra. do tej ramy nie pasują takie szpeje jak tune, paul, kooka....tu misi być klasycznie - kore, roox, m900/m952,737, crossmaxy...może to przez to, że jakoś podświadomie wzoruje się na tym co widziałem, a nie widziałem tak skonfigurowanej endorfiny. z pewnością ten judy musi zostać, innego widła niż od rock shox'a sobie nie wyobrażam - judy sl/xc only!
a co masz w zamyśle zamiast tune? bo chyba coś tak rozważałeś.....
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#79
eros, wiem, to głupio zabrzmiało, ale to prawda... Vek u mnie niewiele, te były jedyne niewykorzystane
docent.net, co Ty, za stary jestem i brzuch mi rośnie ;-)
YvesMoi, co było włożyłem - nie twierdzę że wygląda to dobrze ;-)
Vki - leniwie czegoś będę szukał,
Judy działa świetnie ale waży tonę, więc też chciałbym go zmienić (na SL, albo pokombinować z SIDem jeśli dałoby się przeszczepić dolne golenie Judyty)
korby - myślałem nad grafitowym WRA pod kolor szaraka
komponenty rurowe - będzie pełen czarny WCS
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#81
eros pisze:Na początku przeczytałem "ale to jedyne Vki jakie miałem w domu " i pomyślałem, że pewnie coś przeciętnego tam przykręciłeś, patrzę na zdjęcia a tu paule ;) a dodatkowo pod klocki z cantileverów, więc domyślam się, że chociaż epokowo pasuje.
No właśnie, oczy ze zdziwienia przetarłem. Bardzo skromnie je zaanonsowałeś. Fajnie by mi do Ti-Fata podpasowały kolorystycznie.

#82
Rad, ciężkie są ;-) (znaczy cięższe niż SD Ti ;-))

Co do wagi
- uszczknąłem dzięki Kunu ok 60g na sztycy (dzięki za WCSa do kompletu rurowego),
- znalazłem NOSa Flita 98 z kevlaru na manganowych prętach i nie mogłem się oprzeć - niestety w stosunku do poprzedniego siodła doszło ok 30g
- reasumując zmiana poddupnika ok -30g - szaleństwo!

Obrazek

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#86
Dzisiejszy maraton zweryfikował Endorfinę
Generalnie rower sprawdził się dobrze, niektóre jednak elementy wymagać będą jakiejś kombinatoryki/zmiany

- tylna przerzutka M910 po swoich 70000km biegi zmienia idealnie, nie mogę pozbyć się jednak przykrej dolegliwości polegającej na wpadaniu na wertepach łańcucha między wewnętrzną część wózka a dolne kółko Zmieniłem już kółeczka, próbowałem dogiąć "ściankę" wózka i jak się dziś okazało nic to nie dało... na kamlotach łańcuch tam spadał i tyle.... :-/

- przednia przerzutka - działa dobrze ale strasznie odstaje od koronki.... poza tym jej regulacja - jeśli nie spreparujemy odpowiedniego imbusa - to mordęga... Zwykły imbus za cholerę nie mieści się pomiędzy śrubą a "wahaczem" Ten problem rozwiązuje przerzutka ze śrubą umieszczoną czołowo, np 953/ 738 (które właśnie z tamtąd wywaliłem)

- linia łańcucha i znów kontekst "wahacza" Przy napędzie 2x dość szeroko używam biegów z tyłu Na 2giej od góry zębatce na kasecie (28T) łańcuch radośnie sobie ocierał, wydawało mi się że o wózek fd Niestety po powrocie do domu i oględzinach okazało się że nie - ocierał o "wahacz" :-x Krzywdy wielkiej mu nie zrobił na szczęście bo i takiego przełożenia użyłem kilka razy ale myślę co z tym zrobić....
Pewnym ratunkiem jest koronka 42T (teraz 44T) i kaseta do 11T a nie do 12T Niestety ucierpi na tym stopniowanie, bowiem z 32T przy 29T z przodu rezygnować nie chcę
Mogę założyć także oś 113mm w miejsce 110 na próbę

Obrazek

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#87
skolioza pisze: nie mogę pozbyć się jednak przykrej dolegliwości polegającej na wpadaniu na wertepach łańcucha między wewnętrzną część wózka a dolne kółko
ciekawe :?: nigdy mnie cos takiego nie dopadlo :?:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#88
eros pisze:Na początku przeczytałem "ale to jedyne Vki jakie miałem w domu " i pomyślałem, że pewnie coś przeciętnego tam przykręciłeś, patrzę na zdjęcia a tu paule ;) a dodatkowo pod klocki z cantileverów, więc domyślam się, że chociaż epokowo pasuje.
Phi , każdy ma takie vałki w domu, walają się pomiędzy zmieniarkami Paula i korbami Kooka:)
Lodzermensch

#90
marcin74 pisze:
skolioza pisze: nie mogę pozbyć się jednak przykrej dolegliwości polegającej na wpadaniu na wertepach łańcucha między wewnętrzną część wózka a dolne kółko
ciekawe :?: nigdy mnie cos takiego nie dopadlo :?:
Marcin, ta przerzutka ma na prawdę wyjechane masę kmów... Służyła długie lata jako mój wół roboczy, nieraz dostała strzała przy dzwonie etc także pretensji do niej nie mam Krzywa raczej nie jest, więc sądziłem że zmiana śmieciowych kółeczek (które mogły być szersze zostawiając więcej miejsca między wózkiem a kólkiem) na XTki pomoże - nie pomogło niestety.... będę z nią walczyć i obfotografuję przypadłość :-)
YvesMoi pisze:skolioza, spróbuj dłuższy supo. to może być to :evil:
jasne, w złej kolejności napisałem program działania - konfiguracji przełożeń zmieniać bym nie chciał bo bardzo mi odpowiada, muszę jednak zobaczyć na jak duże wysunięcie korb mogę sobie pozwolić (ze wg na linię łańcucha) i ile mnie ratuje do nieocierania o ramę
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA