Raleigh 93'

#1
Wrzucam kilka fotek na szybko mojego sprzętu, nie ma chyba co robić więcej zdjeć detalom bo osprzęt jest dosyć standardowy, ale kultowy-pełne, piękne, czarne deore lx :-) obręcze w idealnym stanie alesa, również na piastach lx'a.Siodełko aktualnie jest mniej epokowe bo sprzed 2 lat Authora, bo to widoczne na zdjęcia okazało się mało komfortowe...

https://picasaweb.google.com/1119456754 ... 83/Raleigh#

A no i nadal poszukuję scotta pod amortyzator ;-)

#6
niekoniecznie Stachu - te Raleighi sprawiały wrażenie dużych, przez permanentnie zachowany sloping niezależnie od rozmiaru Firma windowała główkę w kosmos...
Z resztą zobacz - rama poniżej ma 19" (może 19,5" nie pamiętam) - w przekroku była podobna lub nawet nieco mniejsza niż Boulder jakiego składasz)
Obrazek


A ze srebrna kiera rowerek wygląda fajnie - nie wiem czy nie lepiej niż z zieloną ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#9
A więc tak, mam 187cm wzrostu i jeździ mi się na nim super, także muszę przyznać rację co do złudnej wielkości ramy, a że kupiłem go z przeznaczeniem w teren asfaltowy, ale górzyst oraz wyprawowo to jestem zadowolony. Właśnie ze srebrną kierą go chyba zostawię bo się fajnie prezentuje także dzięki Beretowi tak wyszło-faktycznie kupiłem go na allegro ;-)

#10
Wywlekam temat bo z racji przeBrzydkiej pogody nie ma dziś szans na jazdę, a więc porobiłem kilka fotek aby przybliżyć aktualny wygląd mojego Raleigha ;-)

Trochę już przeszedł(pod względem modyfikacji), trochę przejechał...z początku był dojazdówą na uczelnie w Nowym Targu, w międzyczasie tradycyjnym leśnym "góralem", miał epizod wyprawowy na III rocznicy forum, aby ponownie wrócić do funkcji górsko-leśnej/studencko dojazdowej.

Jak było - https://picasaweb.google.com/1119456754 ... 83/Raleigh
Jak jest teraz - https://picasaweb.google.com/1119456754 ... hAktualnie#

Doprowadziłem go chyba do stanu, z którego nie planuję go zmieniać. Jedynie zastanawiam się nad purpurowymi śrubami i kominami do korby i fajnie by było znaleźć zacisk siodła zakręcany, taki jak przy kołach, zamiast tradycyjnego zacisku, bo trochę nie pasuje.Może ktoś ma na zbyciu? Co sądzicie? Jakieś inne sugestie?;-)

#12
Dodanie tych śrub byłoby miodne :-)
no. ewentualnie fioletowe (tudzież purpurowe, jak tu niektórzy piszą :-) ) pedały byłyby alternatywnym "końcowym dotykiem".
--
Cypis

#13
Mekp - zaślepki brakuje fakt, tak jak i zaślepki od mostka, którą ciężko mi ustrzelić od samego początku, może akurat ktoś zaproponuje

Cypis - właśnie też jestem w dużej mierze już przekonany do tych śrub, a pedały jak się trafią to kto wie ;-) . Póki co jednak wychodzę z założenia, że podczas jazdy i tak ich nie widać więc nie trzeba się na siłę wykosztowywać :-P

#14
Aa i jeśli chodzi o siodło to też szukam(może nie jakoś intensywnie) bo to co jest to współczesny autor z poprzedniego nie retro roweru. Wogóle na razie "delikatnie" podchodzę do wszelakich zakupów bo oszczędzam kasę na niemcy w maju, kto wie co się trafi ;-)

#18
Właśnie mam dx'a do kompletu tylko jak założyłem to mi sie wydawało, że się za jasno już zrobiło od tego "srebra" i szarości, aczkolwiek teraz jak dojdą purpurowe śrubki do blatów to może skontrastuje i szare fd dx się nada ;)

#19
ojezu soro, ja teraz dopiero zaczynam ogarniać, nie dość że ci raleigha sprzedałem do tego FD DX.
ciężko jest w tej chwili ze mną bo kolega bierze ślub i trochę świętowaliśmy, ale lubie cie dominiku