Daewoo DAE05 MTB ;)

#1
Kiedyś pisałem że zakupiłem taką ramę. Dokładnie to to jest http://web.tiscali.it/daewoobi/mod05.htm


Obrazek


Rocznik 97/98, moja wersja to o ile dobrze pamiętam Genius 2000 - Tourney/Altus - £230 (cena z katalogu). Z amorami one nie wychodziły jak pokazano na zdjęciu makaroniarzy, tylko sztywniaki (przynajmniej brandowane jako Daewoo).

Rama jest dość lekka jak na taki budżetowy rowerek (ok. 2kg) i ładnie zrobiona. Koledzy z UK piszą nawet że ramie należał się lepszy osprzęt niz ten który dostała. Tak czy siak, coś chcę na niej zrobić, ale nie mogę się zdecydować. To ma być taki lekki popierdalacz do katowania bez litości, ale fajnie aby był jednak utrzymany jako tako w epoce. Ma być w miarę możliwości po taniości :)

Mam SID-a hydra air z 2000, mogę go tylko tutaj wsadzić bo to najnowasza rama jaką mam, reszta to stare graty. Mam całą grupę Altus A10, no ale ona jest z 93 więc nie zgrywa się rocznikowo, a po za tym jest w zbyt dobrym stanie na katowanie, trochę mi szkoda jej. Także zakładam że mogę tam wrzucić szepje z okresu 97-2001.

Co myślicie, aby było sprawnie ale i też budżetowo? :)

Re: Daewoo DAE05 MTB ;)

#3
Wcięło mojego poprzedniego posta. Gdybym poszedł w to Alivio to bym odbudował do ori bo "topowa" wersja tego modelu stała właśnie na takim Alivio :) Ale niestety kilka stówek pyknie a ma być po taniości więc stanie na tym co mam i już. Będzie misz masz, ale to nie żaden rodzynek przecież.

Przy okazji, znalazłem taką markę Maruishi i model Black Eagle i okazuje się że takie ramy robili już 1994 a ich topowy rower był fullem z tytanu. Taka ciekawostka.

Obrazek
Obrazek
cron