Manitou Axel Platinium 100 - 2005r

#1
Cześć wszystkim,
Walczę z amorem jak w tytule. Rozebrałem go rozruszałem wszystko wygląda jak by działało a nie działa.
Temat jest budżetowy i nie przewiduję pchania w ten amor jakiś super pieniędzy nie mniej jednak wszystkie podejrzane uszczelnienia tj."oringi" zostały wymienione. Zalałem go olejem do amortyzatorów 5WT zgodnie z tym co znalazłem w necie. Zakupiłem olej ELF Moto Fork Oil Sys. Manual mówi ze trzeba zalać 110-120mm tegoż oleju do goleni co też uczyniłem. Poskręcałem w całość, wszystko wygląda na szczelne a amor ugina się w kazdej pozycji tak samo. Nie działa blokada. Wlewałem rózne ilości oleju (dodawałem i ujmowałem od podanych wartości) i bez zmian.
Ma ktoś doświadczenie z takimi amorytzatorami i podpowie jak to ogarnąć? Albo gdzie dałem ciała?

Z góry dzieki za każdą odpowiedz
Pozdrawiam Przemo
Kellys Magic 2009 - SKRADZIONY!!!
nr ramy: VY08067903
------------------------------------------
GT Karakoram 1996
------------------------------------------
Kross Level R8 2016
MBK Oceo

Re: Manitou Axel Platinium 100 - 2005r

#3
Poziom mierzony jest tak jak sprężyna go ustawia. Wydaje mi się ze tak to powinno się odbywać tj stan wolny bez obciążenia... Oleju ujmowałem i dolewałem bez zmian z wyjątkiem gdzie dolałem oleju po kokardę i zaczął się olej pojawiać na osi blokady.
Pobawiłem się tym amorem jeszcze chwilę i chyba znalazłem przyczynę niesprawności. Rosi olejem przy osi pokrętła blokady. I teraz pytanie czy to wina uszczelnienia na goleni czy "iglica" jest już wyrobiona i nie trzyma...
Chroniczny brak czasu na takie zabawy ale będę chciał podmienić to uszczelnienie zobaczę co się podzieje ale bardziej obstawiam uszkodzoną iglicę...
Kellys Magic 2009 - SKRADZIONY!!!
nr ramy: VY08067903
------------------------------------------
GT Karakoram 1996
------------------------------------------
Kross Level R8 2016
MBK Oceo