Niepoprawny naciąg linki tylnej przerzutki.

#1
Cześć.

Mam problem z naciągiem linki w tylnej przerzutce.

Klamkomanetki dokładnie ze zdjęcia w linku.
https://flic.kr/p/2kRH45L

Przerzutka to RD-M735

Linka na najniższym biegu jest całkowicie luźna (na tyle że łapiąc ją punktowo palcami mogę ją oddalić od ramy na jakieś 2-3cm bez zadnego oporu).

Na dalszych przełożeniach jest już ok. Ładniewrzuca i zrzuca wszystkie biegi.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem i może mi doradzić gdzie szukać usterki?

Re: Niepoprawny naciąg linki tylnej przerzutki.

#4
Wszystkie pancerze na swoim miejscu :)

Jeśli chodzi o hak przerzutki to domowym sposobem z ośkami go sprawdzałem - jest ok. Nawet jeśli nie jest to sposób doskonały, to powinien wystarczyć żeby zapobiec aż takiemu efektowi. Ale dzięki za sugestię, sprawdzę jeszcze raz.

Natomiast nie za bardzo rozumiem jaki wpływ może mieć podkładka na osi, skoro manetka powinna z każdym kliknięcien wyciągać tyle samo linki i przesuwać wózek o taką samą odległość, a położenie początkowe wózka ustawia się śrubą.

Jeszcze raz zaznaczam, przerzutka w całym zakresie zmienia biegi poprawnie :)

Re: Niepoprawny naciąg linki tylnej przerzutki.

#10
No widzisz, i tu panie mieszasz wszystkim w głowach ;-). Bo najniższy bieg na kasecie to ten na którym się jedzie najwolniej a jest najmocniejszy, więc to jest NAJWIĘKSZA ZĘBATKA. Tak zresztą masz opisane śrubki ograniczające skrajne przełożenia w przerzutce tylnej jak sobie sprawdzisz. L czyli Low ogranicza wychył na największej zębatce przecież. Do zapamiętania - to jak w aucie najniższy/najmocniejszy/najwolniejszy bieg to 1ka. Może po prostu na H czyli najwyższym biegu masz źle ustawioną śrubę ograniczającą, za bardzo wkręcona i dlatego linka wisi? Plus może dodatkowo źle naciągnięta linka na baryłkach - za mało?
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Niepoprawny naciąg linki tylnej przerzutki.

#11
Jakby była źle wyregulowana śruba H to przerzutka zmieniałaby poprawnie dopiero wtedy gdyby była właściwie naciągnięta linką baryłką, więc nie ma opcji żeby wisiała w takim wypadku. Nie będę się już raczej tutaj wypowiadał gdyż wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości chyba, a temat enigmatyczny dosyć trzeba przyznać 😅
Części na sprzedaż:
https://m.olx.pl/oferty/uzytkownik/1eZ3x/
cron