Uszczelki olejowe Trek Mogul Extreme, Rock Shox MAG 20

#1
Potrzebuję oryginału lub dobrego zamiennika uszczelniacza olejowego do wymienionych sztućców. Mam oba rozebrane i uszczelki porównane, są te same (mniemam MAG 21 też ma takie). Zna ktoś może jakąś firmę/model oferującą dobry zamiennik? Lupa była potrzebna, ale oryginał to japoński NOK model BR4741E, oczywiście dziś już niedostępny. Nie wiem też jak ewentualnie szukać po wymiarach. Generalnie wiadomo, na calową goleń a gniazdo ma 1.4 cala, mierząc suwmiarką sam simering wychodzi 25,5/35,5/27mm, czyli pewnie będzie to metrycznie 25/35/27? Kupiłem kiedyś jakiś wymiarowo pasujący Corteco 12014616B, ale tak na niego patrząc będzie słaby bo nie ma wewnątrz tylu warg co NOK, pewnie nie jest przeznaczony do ruchu posuwisto zwrotnego a bardziej obrotowego. Chyba że ktoś ma do odsprzedania zamienniki to chętnie kupię. Dzięki.
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Uszczelki olejowe Trek Mogul Extreme, Rock Shox MAG 20

#2
Szukaj w uszczelniaczach do amortyzatorów motocyklowych. Tam powinien być taki wymiar - występował on w starych amerykańskich motocyklach.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Re: Uszczelki olejowe Trek Mogul Extreme, Rock Shox MAG 20

#4
Hej Focker. Może publicznie dopytam fachowca o kolejny krok reanimacji Mogula, a nóż się komuś jeszcze przyda. Stan mojego jest idealny, ale jedno stare uszczelnienia musiało już stwardnieć i puszczało, więc pozyskałem takie same uszczelnieniaz nowszego Maga 21 zamiast szukać zamienników. Co ciekawe w starszym RS MAG20 są takie same firmy NOK, ale w nowszym MAG21 jakieś UR0888E, i w sumie nie wiem jakiej firmy. Są dwa dodatkowe napisy USA i FN. Ale pytanie dotyczy oleju a właściwie jego ilości, sposobu napełniania itp. bo nie pamiętam ze starych czasów. Nalewać po prostu po wyciągnięciu szaszłyka do goleni, włożyć szaszłyk, ruszać góra dół by zasysał olej i tak aż do przelania czy jest jakiś inny sposób?

Dzięki
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Uszczelki olejowe Trek Mogul Extreme, Rock Shox MAG 20

#8
Może być z tym problem.
Może po prostu wrzuć gdzieś na dysk google i udostępnij link.
Ewentualnie wyślij mi - mam cały folder z różnymi amortyzatorowymi materiałami na Google Drive i nie zamierzam go nigdy usuwać.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Re: Uszczelki olejowe Trek Mogul Extreme, Rock Shox MAG 20

#9
Dalej mnie skleroza nie boli ;-). W każdym razie instrukcje serwisowe są nadal na naszym forum. Teraz się nie da coś wrzucić ponownie, ale wówczas się dało i zip z 4 plikami jest tutaj, post 24:

viewtopic.php?f=29&t=7320&p=119883&hili ... 00#p119883
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Uszczelki olejowe Trek Mogul Extreme, Rock Shox MAG 20

#11
mentos pisze:
2020-11-17, 22:33
Potrzebuję oryginału lub dobrego zamiennika uszczelniacza olejowego do wymienionych sztućców. Mam oba rozebrane i uszczelki porównane, są te same (mniemam MAG 21 też ma takie). Zna ktoś może jakąś firmę/model oferującą dobry zamiennik?
Nie wiem jak potoczyła się dalsza część tego wątku ale jeśli chodzi o olejowe do Magów to jeszcze chwilę temu dostępne były uszczelki Enduro do Mag 10/20/21. Kupowałem je do 21 kilkanaście miesięcy temu - enduroforkseals.com
Exquisite Cycles na FB
G3R na FB

YETI ULTIMATE; YETI ULTIMATE; KLEIN FERVOR

Re: Uszczelki olejowe Trek Mogul Extreme, Rock Shox MAG 20

#12
Przełożyłem z MAGa do Mogula;-). No ale teraz mam w MAGu brak więc super, dzięki za link, są. Kiedyś szukałem i nie znalazłem żadnego źródła. Muszę jeszcze kogoś znaleźć w USA do przepakowania i wysłania listem bo uszczelki 15$ a wysyłka do PL 45$ ;-).
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm

Re: Uszczelki olejowe Trek Mogul Extreme, Rock Shox MAG 20

#13
mentos pisze:
2020-12-31, 11:54
Przełożyłem z MAGa do Mogula;-). No ale teraz mam w MAGu brak więc super, dzięki za link, są. Kiedyś szukałem i nie znalazłem żadnego źródła. Muszę jeszcze kogoś znaleźć w USA do przepakowania i wysłania listem bo uszczelki 15$ a wysyłka do PL 45$ ;-).
Ja kupowałem od któregoś z dystrybutorów w Europie (być może nawet w PL). Poszukaj, bo uszczelkami Enduro bardzo dużo firm handluje. Może akurat ma ktoś w naszej części świata też do Maga uszczelniacze.
Exquisite Cycles na FB
G3R na FB

YETI ULTIMATE; YETI ULTIMATE; KLEIN FERVOR