Sztyca do ramy ALU

#1
Hej Panowie,

Otóź składam Shwinna, rama alu i mam problem ze sztycą. Niby powinna być 26.8 i taką zakupiłem (jakiś noname) i była za duża, musiałbym ją chyba młotkiem wbijać. Zakupiłem 26.6 i wpada do środka... Nawet jak zacisk oryginalny zamknę to jestem w stanie ją ręką wepchnąć do śrdoka. Rama alu i sztyca alu czyli powinno być idealnie dopasowane tak? Czy jakiś iny myk jeszcze jest w grze? Może tamta 26.8 miała zrąbany wymiar?

Re: Sztyca do ramy ALU

#4
Miałem podobny problem ze sztycą i ramą. Zmierzyłem suwmiarką i wyszło że sztyca ma być 27.0 ale weszła tylko do pewnego momentu. Potem spróbowałem 26.8 i wpadła do środka. No i zrobiłem sobie narzędzie.. na długiej rurce zamocowałem końcówkę trzpieniową z papierem ściernym, i tak długo szlifowałem aż sztyca się zmieściła.Zrobię zdjęcia i później wrzucę

Re: Sztyca do ramy ALU

#8
czajnikmtb pisze:
2020-05-05, 14:44
Miałem podobny problem ze sztycą i ramą. Zmierzyłem suwmiarką i wyszło że sztyca ma być 27.0 ale weszła tylko do pewnego momentu. Potem spróbowałem 26.8 i wpadła do środka. No i zrobiłem sobie narzędzie.. na długiej rurce zamocowałem końcówkę trzpieniową z papierem ściernym, i tak długo szlifowałem aż sztyca się zmieściła.Zrobię zdjęcia i później wrzucę
Dobrze że tobie w ogóle wchodziła bo u mnie od samej góry była za duża. Ale zdjęcie narzędzią z chęcią zobaczę, choć nie jestem przekonany do poszerzania rury w ramie. Wolę ewentualnie popracować nad sztycą. Może szczegół, ale istotny. To jest czarna lakierowana na połysk sztyca, więc może ma to jakieś znaczenie. Mam nadzieję że z tym kalloyem pójdzie jak powinno, wolałbym nie grzebać przy ramie.

Re: Sztyca do ramy ALU

#9
czajnikmtb pisze:
2020-05-05, 14:44
Miałem podobny problem ze sztycą i ramą. Zmierzyłem suwmiarką i wyszło że sztyca ma być 27.0 ale weszła tylko do pewnego momentu. Potem spróbowałem 26.8 i wpadła do środka. No i zrobiłem sobie narzędzie.. na długiej rurce zamocowałem końcówkę trzpieniową z papierem ściernym, i tak długo szlifowałem aż sztyca się zmieściła.Zrobię zdjęcia i później wrzucę
Chyba puściłem bąka... Masz na myśli szlifowanie sztycy a nie rury podśodłowej prawda?
cron