Trek Singletrack 970 Competition 1994 - prośba o pomoc

#1
Witam
Mam ramę Treka jak w tytule. Chciałbym ją odnowić ale nieco inaczej niż wy to robicie. Przede wszystkim chciałbym aby był to projekt wskrzeszający przeszłość w twórczy sposób.
Zacznijmy od malowania - inspiracją jest Klein ze swoimi jaskrawymi barwami i przejściami tonalnymi oraz turkus Yeti. Kolory wymusiły na mnie poniekąd cantilevery jakie mają dotrzeć (Critical racing - jeden fioletowy drugi turkusowy dzięki temu ładnie się wkomponują w przejście tonalne - turkus tył - fiolet przód). Do tego wodne naklejki i tu pytanie:

Znacie dobrego, niedrogiego lakiernika? Widziałem wpisy na forum o Himayerze ale nie mogę trafić namiarów. Idealnie byłoby gdyby to był ktoś w Krakowie :)
Gdzie jestem w stanie zrobić bardzo dobre naklejki wodne? (Ploter nie wytnie maski pod aerograf w dodatku za dużo zabawy) - przejrzałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

Teraz druga część - osprzęt

Jak widać na szybkiej wizualizacji mamy tu fioletowe dodatki (już zakupiłem sztyce i mostek fioletowa anoda BLB oraz fioletowa kierownica 3ttt) myślę o zacisku albo hopa albo dartmora (obawiam się, że nie znajdę nic z epoki) Planuję fioletowe chwyty Odi Cross Trainer. NAjwiększym problemem jest korba - albo pójść w jakąś retro XT i zastanowić się na pomalowaniem ramion na fioletowy albo użyć spokojnego designu M590 dodając zębatkę Race Face Narrow Wide fiolet (jak widać na podglądzie). Drugie rozwiązanie ma swoje plusy zintegrowana oś ale retro to to nie będzie. Jedyną korbę jaką znalazłem która pięknie by tu leżała to Hope :) - tylko nie nie ukrzyżujcie (ich fiolet wygląda cudnie ale to nie moja półka cenowa) Może coś zasugerujecie? Pedały to też wyzwanie - wg mnie muszą być fioletowe. Brakuje też klamek z fioletową anodą - może ktoś ma tu coś do odsprzedania?

Opony kupiłem Schwalbe Table Top z beżowym rantem.

Napęd: nie będzie niespodzianką kiedy powiem jeden blat z przodu? ale jestem otwarty na sugestie - projekt trochę potrwa. co byście dali na tył? Osobiście myślałem o 1x9, 1x10? Lubię też srama stąd myślałem o manetce x9.

Nie gniewajcie się za ten obrazoburczy projekt. Mam nadzieję, że nikt zawału nie dostanie - osobiście liczę na pomoc może coś skoryguję - dlatego tu jestem.
Załączniki
Trek970FinalVersion.jpg

Re: Trek Singletrack 970 Competition 1994 - prośba o pomoc

#2
Maestro Himayer jest Łasku - grafiki również wykonuje Strona bodaj aerografiti.pl? Albo napisz mu maila przez forum

Osprzet to wyzwanie ale da sie uyrzymac w epoce Skoro i tak nie bedzie to oryginal mozna pokusic sie o anodowanie we wlasnym zakresie (znajomy z UK zrobil w taki sposob pieknie Alpinestarsa)
Pojawiaja sie tez komponenty nie koniecznie hi-endowe w purpurze/fiolecie - w koncu to kolor charakterystyczny dla epoki Kwestia czasu i szczescia zeby upolowac
Zaciski Tranz-X / Shogun, nowe swego czasu byly dosc latwo dostepne - zobacz na alle lub mtb-kult.de
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Re: Trek Singletrack 970 Competition 1994 - prośba o pomoc

#4
Wybaczcie długą przerwę - project powraca :). Adamello - zgadzam się z tobą, nie wziąłem pod uwagę grubości rurek. Faktycznie to malowanie nie sprawdzi się w tym układzie także malowanie ramy odpada. Pozostawię orginalny kolor (to pierwsza rzecz jakiej jestem pewny) druga to dodatki. W zasadzie już większość mam w kolorze purpury brakuje sterów - kuszą mnie (ze względu na anode w tym kolorze Dartmoor Moloko). Dodatki możecie podejrzeć na fotkach - kolor ramy również.

Mamy inny kłopot - napęd. Są dwie opcje jakie przychodzą mi do głowy

1) stricte retro np XT 739. Będzie retro ale chciałbym żeby to jeździło. Tymczasem już na wstępie jest problem z blatami do takiej retro piecioramiennje korby MTB. - to byłaby wersja na ścianę

2) napęd Srama x9 na 9s plus Avidy SD7, korba Truvativ Stylo - jak ktoś pisał na forum sztywna oś jest bombowa, a ta korba jest bardzo prosta w swojej estetyce I może nie jest retro ale nie drażni kosmiczną stylistyką.
Zalety są oczywiste - rower do jeżdzenia wszędzie bez obaw o zużycie komponentów I pytaniem w tle co dalej.

Brakuje mi też kół. Mogę użyć tych na których teraz jeżdżę - piasty Shimano Deore XT FH-t780, HB-t780 z obreczami Mavic XM317.
Chciałbym też jakieś niezłe siodełko np. Selle Italia Flite - ale cena - raczej odpada.

Jeśli macie jakieś sugestie chętnie się z nimi zapoznam. Zerknąłbym też na waszą giełdę - może coś by mi rozjaśnła ale nie mam wstępu póki co - za krótki staż :). Może ktoś coś na priv może zaproponować?

Dajcie znać co myślicie proszę.
Załączniki
DSC_5119.JPG
DSC_5110.JPG
DSC_5114.JPG
DSC_5111.JPG

Re: Trek Singletrack 970 Competition 1994 - prośba o pomoc

#5
Kurdę fajna wizualizacja i moim zdaniem fajny pomysł na malowanie ramy i całą resztę, odważnie. Ale jak to mówią teksańczycy: jak wygrywać to konkretnie a jak upadać to z hukiem. Nie zgodzę się z kolegą Adamello, podobne kolory były na ramach stalowych:
Obrazek
Obrazek
Moim zdaniem wygląda to przynajmniej dobrze ;)

Klamki w anodzie fioletowej pod canti możesz dostać tektro w budżetowej cenie, nowe. Kibicuję!

alu sralu...
Obrazek

Re: Trek Singletrack 970 Competition 1994 - prośba o pomoc

#10
Wizualizacja git natomiast nie mam przekonania do metody
Znajomy angol robił podobny projekt na ramie Alpinestarsa Wszystkie elementy aluminiowe (korba kiera mostek sztyca klamki szczeki ) zaanodował zamiast malować Efekt był super!
Natomiast nie mam przekonania do malowania np korb (wytra sie od butow), sztycy (zmieni sie jej srednica, porysuje sie od wkladania w rame), kierownicy (tu rowniez jest ryzyko zarysowan - mostek, klamki)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Re: Trek Singletrack 970 Competition 1994 - prośba o pomoc

#11
@skolioza - total agree ;) ale... ja mam wszystkie komponenty - widać je na fotce wyżej. Jedyny szkopuł w korbie. Koszty anody są zbyt duże zresztą Stylo ma zintegrowaną oś i całość musiałaby być anodowana (czego nie chcę).
Malowanie jest jedynym wyjściem jeśli chcę to utrzymać w klimacie. Korbę można okleić bezbarwną folia termoplastyczną - Bart w wątku o malowaniu korby wspominał o tym rozwiązaniu.

Re: Trek Singletrack 970 Competition 1994 - prośba o pomoc

#12
Mam pytanie odnośnie napędu:

Myślę nad kasteą HG51 - 11-28, łańcuch KMC x8, przerzutki xt739. Hamulce zamówiłem Avidy SD7 w kolorze grafitowym (ładnie wtopią się w kolor ramy) - czy to wg was trzyma się jeszcze "retro" czy już dyskwalifikacja? Super byłoby mieć klocki Azteca pod V brake z wymiennymi padami (są w kolorze szarości i znowu pasowałyby do ramy - może ktoś ma?)

alternatywą jest napęd 3x9 z kasetą xt770 sramem x9 plus wspomnaine Avidy - ale to już wersja "modern"

Re: Trek Singletrack 970 Competition 1994 - prośba o pomoc

#14
Skolioza - mowisz o jednym blacie? To nie problem ale wolalbym np 3 blaty w tym kolorze ;) - pomysł ma sens tylko nie ma takich blatów, przejrzałem na szybko e Bay i mtb-kult.de.

Anodowac tego nie dam bo za drogo chyba, że ktoś na forum podjąłby się anodowania w zaciszu własnego warsztatu. Trochę się uparłem na tę purpure w korbie ale chciałbym tego Treka zrobić jakoś ianczej niż fabryczny, a utrzymać retro. W ostatezności odpuszczę i korba będzie czarno grafitowa tylko śruby byłyby purple.

Tak myślę o tym napędzie i wychodzi, że najlepszą opcją byłby tu XTR m950 - szary kolor super by się komponował i o ile przerzutki jeszcze w cenie sensownej mógłbym znaleźć to już manetek nie widziałem :(

Re: Trek Singletrack 970 Competition 1994 - prośba o pomoc

#15
W korbie nie masz stricte retro rozstawu srub, a purpura ostatnio wracala do lask Moze trzaby w bardziej wspolczesnych fantach poszukac? Nie wiem, nie rozeznawalem...
Do m950 na pewno purpurowych blatow nie dostaniesz, w takim szarym kolorze byly jednak na standardowy rozstaw 94/58 (micro 5 srub) starsze Stylo i WRA - mozesz ew probowac znalezc
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Re: Trek Singletrack 970 Competition 1994 - prośba o pomoc

#18
Dorwałem Flita :) w niezłej cenie I oddałem do renowacji. W miedzyczasie przyszły też klamki avid SD5 z regulacja jak w SD7 (taka czerwona guma przed dzwignia. Zastanawiam sie czy to malować w purpure. Obecny kolor srednio pasuje - jest za jasny w stosunku do ramy. Pytanie jak trwala bylaby ta powloka a może ktoś ma cos z korpusem fioletowym pod v brake?

Dokupilem tez Schwalbe Billy Bonker maja 2.1 I mozna je polaczyc z table top 2,25 (przod) a wspomniany na tyl 2.1 co myslicie?

Re: Trek Singletrack 970 Competition 1994 - prośba o pomoc

#19
Jak ktoś już tu napisał projekt mieli się jak w ch..... młynku do kawy. Zdobyłem RD M950 i przednia z tej samejk grupy oraz korbę Sugino Mighty 900. Ramiona powinny być fioletowe jak pozostałe dodatki. Jeśli uda się zdobyć manetki i hamulce z tej grupy to będzie rzeczywiście retro.
Nie wiem tylko czy mi cierpliwości starczy na tę zabawę i jak to się wszystko skończy. Nie ukrywam, że szary XTR pasuje tu jak ulał - taki kardynal Richelieu mógłby z tego wyjść :) od Treka.