Piasta 135 - przerobienie na 130 mm

#1
Czołem!
Ponieważ muszę wdusić koło do ramy 130 mm (O.L.D) a tak na szybko to mam tylko takie 135 to kombinuję, by spiłować trochę ostatnie nakrętki i dać cieńsze konusy. Ale mam pewne wątpliwości.
Chodzi o symetrię - zarobienie po 2 mm na obu końcach byłoby ok, gdyby oba systemy (130 i 135) były symetryczne. Ale gdzieś w sieci mi mignęło, że 5 mm różnica jest tylko po stronie bębenka. Tzn. że piasty 135 mają dodane nie równo 2x po 2,5 mm, tylko 5 mm z jednej strony. Czy to prawda?
Bo jeśli tak, to cały plan w p..., bo zdjęcie tych 2 mm po każdej stronie przeciągnie obręcz w ramie.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

Re: Piasta 135 - przerobienie na 130 mm

#2
ja bym nie bawił się w żadne piłowanie nakrętek czy inne konusy tylko zamieniłbym tą podkładko-tulejkę na krótszą o 5 mm a potem sprawdził jak taki zestaw wygląda na kole pod względem symetrii...jak rzeźba to rzeźba i tu trzeba kombinować a nie pytać co tam kiedyś sobie producent wymyślił ;)

Re: Piasta 135 - przerobienie na 130 mm

#3
W 135 dystans od strony przeciwnej do kasety był wyraznie wiekszy niż przy 130
Wydaje mi się że gros szerokości tam była dodana a nie po stronie bębna Ale czy całość, czy od strony bębna nie dochodziła jakaś 1mm podkładka głowy uciąć nie dam
Pytanie zasadnicze - masz zaplecione koło?
Jeśli tak ujmowalbym symetrycznie po 2.5mm na stronę w miarę możliwości żeby nie stracić centrycznosci Jeśli nie to hulaj dusza ;-) i można iść w fabrykę
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
cron