Szukam posiadacza Giant Team World Cup

#1
Cześć,

Czy jest na forum posiadacz roweru Team World Cup, Gianta? Potrzebuję dokładnych zdjęć naklejek oraz wymiarów w którym zmieniają się kolory ramy.

Potrzebuję to ponieważ zakład, do którego oddałem widelec w celu wypiaskowania i polakierowania proszkowego, PRZEZ POMYŁKĘ wypiaskował mi całą ramę (którą zostawiłem tylko w celu dopasowania koloru)...

Oryginału już nie odtworzę, ale chcę być możliwie blisko :(

Andrzej

Re: Szukam posiadacza Giant Team World Cup

#8
Dzięki za ten obrazek z katalogu! Będzie bardzo przydatny, bo na podstawie tego zdjęcia mogę zrobić pomiary (nie jest w żaden sposób przekrzywione jak fotografie, które ja posiadam).

Pytanie - czy ten pasek, który jest między kolorem żółtym a fioletowym, oryginalnie w tym rowerze był czerwony? W moim egzemplarzu bardziej to wpadało w róż, ale biorę pod uwagę, że naklejka (bo jest to naklejka, nie lakier) mogła być już wyblaknięta. Brakuje mi także dokładniejszego zdjęcia jednej naklejki (załącznik) - tam jest informacja, że to rama cro-mo i chyba rok modelowy. Może na innych Giantach z tego okresu jest taka sama grafika???

Replikę napisu "team world cup" już zrobiłem (załącznik).

Jestem ciekaw czy uchował się chociaż ten emblemat co jest z przodu.... :/
Załączniki
team_world_cup — mini.png
Przechwytywanie.JPG

Re: Szukam posiadacza Giant Team World Cup

#13
Ciąg dalszy - ramę odebrałem, ale brak mi słów na tych partaczy. Mój rysunek, który pokazywał w którym miejscu ma się zmieniać kolor, przeczytali odwrotnie... Lakier niebieski miał być metalik, a jest zwykły. W jednym miejscu jest lekkie niedomalowanie... Rama była u nich 2 miesiące. Porażka... Biłem się z myślami - robić awanturę i wymusić zrobienie tego po mojemu czy oszczędzić sobie nerwów i dać spokój. Wybrałem to drugie.
Obrazek
Pełny rozmiar - https://imgur.com/s2Ws09V

Tak jak pisałem, miejsca gdzie lakier powinien się zmieniać nie pokryły się z projektem, więc musiałem trochę odbiec od oryginału jeśli chodzi o te czerwone paski. W photoshopie zrobiłem sobie taki projekt:
Obrazek
Pełny rozmiar - https://imgur.com/uJ9bqMQ

Jak widać czerwone naklejki będą szersze niż w oryginale. Ogólnie wielkości napisów mogą lekko się nie zgadzać, ale mam nadzieję, że przynajmniej z daleka nikt nie pomyśli, że to jakiś udawany Giant :)

Na dzień dzisiejszy mam projekty większości naklejek (brakuje tylko tych w okolicy suportu - rozmiaru ramy i ostrzeżeń), dzisiaj zrobiłem sobie wzory czerwonych pasków - trzeba będzie jeszcze to odwzorować na komputerze.
Obrazek
Pełny rozmiar - https://imgur.com/0BzvhQm
Obrazek
Pełny rozmiar - https://imgur.com/Ppsoe5f