#3
poproś o fotkę od strony piasty
kwestia pasowania to wielowpust piasta/kaseta i śruba dokręcająca kasetę do piasty

jak kupisz na na allegro przymierzysz i masz 14dni na odstąpienie od umowy i minimum formalności
w kupionych klikasz szczegóły pod kupionym przedmiotem, zwrot całość/część i podajesz nr konta ze spacjami w numerze
warto wybrać zamiast własnej wysyłki paczkomat - allegro poda kod zwrotu i nadania przesyłki - bezkosztowo, wystarczy wbić kod w paczkomacie
na konto przyjdzie zapłacona kasa (towar + najtańsza wysyłka - paczkomat) zero kosztów oprócz czasu na zamówienie i odesłanie
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#4
Nie zawsze da się podmienić bębenek, 8 rzędowy jest dłuższy i może mieć inne podejście pod konus.

jeśli kupisz piastę i będziesz przy niej gmerał rozkręcał nikt Ci nie przyjmie zwrotu, zapomnij o tym.


Kup sobie piastę na 8-11 s od razu i nie kombinuj
www.velotech.pl

#5
Dzięki Wam za wskazówki. Czyli tak jak się spodziewałem, nie jest to zupełnie bezproblemowa operacja.

Piasty w sumie nie musiałbym kupować, bo mam nową Deore LX. Chodzi o to, że te klasyczne ogryzki fajnie się zgrywają z obręczami i całym rowerem, i dlatego - jeśli to możliwe - chciałbym je zachować w obu kołach. Z tego co się zorientowałem, nie było ogryzków pod 8 rzędów.

Poszukałem trochę w google grafice i jednak wielowpust wygląda inaczej w tym bębenku z allegro.

To może od innej strony spróbować ugryźć temat? Tu znalazłem info, że do FH-HG50 jako zamiennika można użyć konusa nr Y30G03000:
http://www.moruyabicycles.com.au/conten ... _Cone.html

Są tam wymienione piasty, do których można użyć tego konusa jako zamiennika. Teraz muszę sprawdzić, które z tych piast były pod 8/9 rzędów, wytypować te najstarsze, znaleźć oznaczenia bębenków i na podstawie zdjęć tych bębenków dobrać taki, który będzie miał taki sam wielowpust i ogólnie jego tył będzie podobny (pozostaje jeszcze kwestia podkładki między bębenkiem a korpusem piasty..).

#6
Bingo! Pogrzebałem na bicikli.de + paul-lange.de i ustaliłem jakie są oryginalne konusy do FH-HG50. Następnie sprawdziłem jakie inne piasty mają te same konusy. W śród nich jest FH-M475 i FH-C201 do których jest bębenek 8/9 rzędowy a jego tył wygląda identycznie jak ten od mojej FH-HG50:

Obrazek


Zamawiam zatem FH-M475 za 85zł:
http://allegro.pl/piasta-shimano-tyl-fh ... 94944.html

i mam konusy, kulki i bębenek. Nawet jeśli z bębenkiem nic się nie uda, to przynajmniej będę miał zestaw do przebudowania piasty :)

#7
różnica między starszymi piastami na nowszymi jest w osadzeniu bębenka w piaście zupełnie inny wypust/gwiazdka sam się przejechałem na takim rozwiązaniu myślałem że będzie pasować a tu dupa :roll: