Obijanie łańcucha

#1
Panowie w ramach że u mnie w Cannondal'u F400 przewód od tylnej przerzutki prowadzi pod dolną tylną rórą trójkąta. I co za tym idzie podczas jazdy na nierównościach łańcuch będzie obijał linkę co może ją uszkodzić. I teraz do was pytanie co mogę zrobić żeby to zabezpieczyć jakieś macie patenty ?

#2
Raczej z góry będzie Ci rurkę obijał a od dołu to raczej nie, bo odległość tam jest znaczna w dodatku grawitacja działa tak, że łańcuch chętniej w dół będzie spadał niż szybował do góry, już o tym, że przerzutka go naciąga nie wspominając...
I o linkę też się nie martw...

#4
Mam z tyłu XT RD M737 jak go serwisowałem to czuć było że ma mocną spreżynę. pytam dla tego bo kupiłem do F400 nowe przewody od XTR i szkoda by było gdyby linke mi wydudnił łańcuch.

#7
Adamello pisze:Jezu! Gdzie Ci linkę łańcuch poharata, chopie! Zastanów się! Byś ją 2h biczował Rohloffem i nic by jej nie biło.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#12
Nie ale mam doś wymagające ścieżki u siebie pełne doś sporych korzeni i kiedyś sprawdziłem na starszej ramie jezdzić bez zdjętej osłony i łańcuch obijał od dołu jak i od góry. Są jakieś napinacze na dolny ciąg ?

#16
Kiedyś będe miał takiego cannona :P Tak tylko on jako zawodnik może sobie wymienić ramy kiedy chciał.No nic uważam temat za zamknięty. Wszystko wyjdzie w praniu jeżeli coś się będzie działo na pewno opiszę tutaj.