#2
Myślę, że większość firm reklamiarskich dałaby sobie radę z nalepkami. Problem jednak polega na wyborze techniki... nalepki przeźroczyste z nadrukiem mają to do siebie, że wokół nich robi się czarna obramówka... Druga technika to wycinanie ploterem w folii i sam się właśnie nad tą techniką teraz zastanawiam :)
Zlotowy fotoreporter.

Rowery:
Scott Windriver
Hot Chili X-Rage I

#3
No nie jest to takie proste z tymi naklejkami...
Oczywiście można pokusić się o ploter, ale taką naklejkę łatwo uszkodzić (wyraźne krawędzie, pewna grubość...)
Można wyciąć na ploterze "negatyw" i malować - jeśli jednak jest dużo kolorów, cieni to i szablonów trza sporo i pracy też
A z naklejkami typu kalkomania (na cieniutkiej przzezroczystej folii dawanej pod bezbarwny jak w większości fabryk) się jeszcze u nas nie spotkałem....
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#4
Wszystko zależy jakiej jakości folię Ci dadzą... porządne wcale nie są takie grube, a na samochodach wytrzymują lata (wiem, ojciec sam wycinał i naklejał takie nalepki).
Zlotowy fotoreporter.

Rowery:
Scott Windriver
Hot Chili X-Rage I

#6
Z tego co ja popatrzyłem to nawet przy upadku nie ma kontaktu ramy z równym podłożem... Poza tym nalepki łatwo dorobić :), a poprawienie jakiegokolwiek malunku to jest praktycznie nie możliwe, a przynajmniej bardzo pracochłonne. W przypadku folii uszkodzoną literę można oderwać i nakleić nową. Po za tym samochody, na których są znaki mojego fathera jeżdżą już naście lat, a napisy i znaki wyglądają jak nowe. Co prawda przy przylepianiu trzeba się przyłożyć, żeby wszystko było równe i nie miało pęcherzyków powietrza, ale ja już podpatrzyłem trochę dobrej techniki w wykonaniu mojego ojca i myślę, że przyniesie pożądane rezultaty. Dodatkowo chciałbym zwrócić uwagę, że litery wycięte w folii ploterem nie mają takich zgrubień na bokach jak litery z szablonów! W zasadzie przy dobrych foliach grubość liter jest mniejsza od warstwy w przypadku malowania farbą! Co prawda jeśli folia jest cienka to jest większa trudność przy odlepianiu jej od tego białego czegoś, ale to już taki urok i są też i na to sposoby :).

Ano i jeszcze coś... Będąc pacholem na swoim makrokeszowym pierwszym od początku własnym rowerze komunijnym przylepiłem trzy litery - BRZ z szablonu koloru białego. Prałem tym rowerem wszędzie... Widelec jest strasznie podrapany, a napis po jakiś 15 latach nie ruszony :)

#7
skolioza pisze: A z naklejkami typu kalkomania (na cieniutkiej przzezroczystej folii dawanej pod bezbarwny jak w większości fabryk) się jeszcze u nas nie spotkałem....
W modelarstwie używa się folii - " Clear Decal " - znalazłem pod atrament, jak i pod laser.
Tylko nie wiem, na ile jest przejrzysta - natomiast jest na pewno cienka i nadaje się pod późniejsze pokrycie lakierem.
--
Cypis

#9
...zgłębiam temat - wygląda na to, że są to arkusze 8 1/2" x 11", trzy rodzaje:

- drukujesz, pokrywasz lakierem (ochrona przed wodą), do wody na pół minuty, naklejka spływa, naklejasz (typowa staromodna kalkomania)
- drukujesz, czekasz aż dobrze wyschnie, do wody na pół minuty, naklejka spływa, naklejasz
- drukujesz, naklejka samoprzylepna

We wszystkich przypadkach po naklejeniu trzeba zabezpieczyć lakierem, opcjonalnie mają też folię naklejaną na wierzch.
Koszt arkusza (format mniej więcej A4) to około 4 - 8 pln. Osobny typ do atramentu, osobny do laserówki.
--
Cypis

#10
Dzieki za rady, zaczne wypytywac operatorow PC, drukarek i innych ploterow ;) Podobno da sie juz wydrukowac nalepki wielokolorowe w odpwiedniej skali, jednak chcialbym to miec pod lakierem.Pozyjemy, zobaczymy.Na dzien dzisiejszy to finansowo moge wyslac jedynie pocztowke, ale nie za daleko.

#11
Muszę Was poinformować, że w końcu przykleiłem pierwszą nalepkę - logo forum retroMTB w centralnym miejscu.Teraz oczekuję pochwały i może jakiejś nagrody? :) Może w następnym tygodniu skończę sprawę z resztą...
Zlotowy fotoreporter.

Rowery:
Scott Windriver
Hot Chili X-Rage I

#12
dodo1989 pisze:Muszę Was poinformować, że w końcu przykleiłem pierwszą nalepkę - logo forum retroMTB w centralnym miejscu.Teraz oczekuję pochwały i może jakiejś nagrody? :) Może w następnym tygodniu skończę sprawę z resztą...
W nagrodę to właśnie dostałeś tą nalepkę i przyzwolenie na przyklejenie jej na ramie ;-)
BTW kto mi da jakąś nagrodę? ja tych nalepek mam z 15 na różnych ramach :-P
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
cron